Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam meg a...

Hogyan szoktassam meg a macskámmal az új helyét?

Figyelt kérdés
hamarosan elleni fog és csináltam neki egy kis dobozt mindenel együtt és azt szeretném ha ott ellené meg a kölyköket nem pedig a szabadban.
2009. máj. 15. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A macska ott fog elleni, ahol biztonságban érzi magát. Ha melletted érzi így, akkor bemegy a helyére, ha kint érzi így, akkor oda fog menni.

(Mit csinálsz a kölykökkel? ellés után, a következő tüzelés előtt ivartalanítani kéne a cicát.)

2009. máj. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem benti, hanem csak kint élő cicáról van szó, akkor nehezen tudom elképzelni, hogy elfogadja azt a helyet, amit Te találtál ki. Mindenesetre olyan hely kell neki, ahol senki nem zavarhatja. Mondjuk egy helység sarka, egy olyan kuckó, ami el van barikádolva valamivel. Persze csak annyira, hogy ne legyen mások szeme előtt, de azért figyelni tudjon. A doboz ne legyen kisebb egy banánosdoboznál. Mutasd meg neki, tedd bele (persze mindjárt kimászik belőle), de légy türelmes, hívd vissza, lássa nyugalom van körülötte. Ezt többször ismételd el vele, amíg el nem jön a pillanat.

Az én cicám bent kölykezik:), de nem mindig tetszik neki ugyanaz a hely. Ez attól függ, nem volt-e valami zavaró körülmény (pl.menekül a gyerekektől, vagy nagyobb zajtól, és ha netalán ilyesmi történt a kölykezése előtt, akkor nem hajlandó olyan helyen maradni, ahol megzavarhatják).

Tudom, hogy az a legjobb hely számukra, ahol úgymond takarva vannak és nincs, vagy nem volt túl nagy mozgás.

Ha szeret Téged és megbízik benned, talán sikerülhet. De a kertes házban kint élő cicákkal az a tapasztalatom, hogy az a jó hely, amit ők találnak maguknak.:)

Jó lenne tudni majd, mit sikerült elérned vele?

2009. máj. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám kinti és benti macska is volt egyben, és mindig a szobámban akart elleni. :) Általában csináltam neki egy kis dobozt magam, vagy volt olyan amikor a szomszédba vagy padlásra megellett, de mire kinyílt volna a szemük, hazahozta őket a kis édes :)
2009. máj. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell attol tartanom, hogy kint fogja felnevelni a kölykeit?
2009. máj. 15. 12:39
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Így látatlanban nehéz nyilatkozni. Sok függ attól, hogy milyen a macskád, hogy mennyire ragaszkodik hozzád, vagy hol érzi magát biztonságban. A mienket eléggé szerettük, elkényeztettük, ő imádott nálunk, talán ezért is hozta haza a kicsiket. szerintem úgy gondolta, ott nálunk jobb helyen van. De volt mikor este rájött a szülés, akkor az ajtó előtt nyávogott addíg, míg be nem engedtük.
2009. máj. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a cica eddig is kint élt, nagyobb a valószínűsége, hogy a kicsinyeit is kint fogja világra hozni.

Ha szeret titeket, és szeret nálatok lenni, akkor valószínűleg haza fogja hozni a kölykeit, és ott fogja felnevelni őket. Végül is tőletek kap táplálékot, ti biztosítotok neki szerető otthont, ti vagytok a gazdái, tehát evidens, hogy a kiscicákat is nálatok akarja majd elhelyezni.

2021. jan. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!