Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa cicáknál milyen betegsé...

Perzsa cicáknál milyen betegség fordulhat elő?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja hoztunk el egy perzsa cicát egy öreglánytól, aki rosszul tartotta és ahogy észrevettük bántalmazta is. Ma elkezdett keservesen nyávogni és azt akarta, hogy a hasát simogassuk(ezt nagyon ritkán engedi csak még). Nem tudom mi baja lehet. Leghamarabb holnap tudjuk vinni dokihoz. Én arra gondolok, hogy székrekedése van, mert sokat bejár az alomhoz de semmi nem jön ki neki. Nagyon aggódok érte. Szinte már sírhatnákom van ahogy hallom a keserves nyávogását és hiába jön oda hozzám csak annyit tudok tenni, hogy simogatom a hasát.

Akinek volt/van perzsa cicája volt már náluk ilyen? Néha a legrosszabbra gondolok. Ki tudja, hogy az öreglány milyen szeméttel értette szegényt


2021. jan. 17. 21:11
 1/9 A kérdező kommentje:
*etette
2021. jan. 17. 21:12
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ivaros nőstény? Mert a leírás alapján a viselkedése tüzelésre utalhat. Az alom problémával viszont mindenképp keresd fel az állatorvost.
2021. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
leigázza Görögországot
2021. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen nőstény cica
2021. jan. 17. 21:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Tüzel. Teljesen normális, nem kell aggódni. Ne simogasd ilyenkor a hasát és a hátát se nagyon. Ha abbahagyta, ivartalanítani kéne.
2021. jan. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ohh hálistennek. Fura is volt, mert ki akart menni az utcára is, de nem engedtük.

Holnap mindenképpen beszélek a dokival. Köszönöm a válaszokat

2021. jan. 17. 21:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én cicám még az első tüzelés előtt ivartalanítva lett, én erre nem is gondoltam.

Itt pörgött az agyam, hogy mi baja lehet szegény macskának.

Szerencse, hogy nálam okosabbak egyből tudták a megfejtést, és örülök, hogy nem beteg a cica.

2021. jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tuzeles lehet, ez az egyik.

Viszont az gyanura ad okot, ha sokat jar alomra, de nem produkal semmit, emiatt en elvinnem holnap orvoshoz, mert ez nem jatek, es nem is a tuzeles miatt van. Vagy hugyuti fertozes, vagy belrendszeri dolog.

Ha mar ott vagytok, akkor az ivartalanitast is megbeszelhetitek.

2021. jan. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elsősorban tüzelés de mindenképp említsd meg a dokinak hogy ki lehessen zárni a húgyúti vagy bélproblémákat.

Két idős perzsa cicám van, amit tipikusan fajtára jellemző betegségnek szoktak mondani náluk azok a légúti panaszok a szemek fokozott váladékozása és a vese panaszok.

Ebből nálam a szem váladékozása jellemző egyedül illetve mivel idősek az egyik szegény demens már :D Jó egészségnek örvend eszik iszik de néha eltéved a lakásban és ilyenkor eszeveszett ordíásba kezd.

2021. jan. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!