Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen pszichológushoz fordulh...

Milyen pszichológushoz fordulhatok gyerekként, főleg ebben a helyzetben? Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy szerintem beteg vagyok?

Figyelt kérdés
Szóval nagyon valószínű, hogy OCD-és vagyok és már elég régóta tervezem, hogy szakemberhez fordulok. Viszont az a gond, hogy most a vírus miatt nyílván csak online pszichológushoz fordulhatnék. A másik meg az, hogy csak 16 éves vagyok és így egyáltalán írhatok e rendes pszichológusnak és nem e csak gyermekeknek valónak? A szüleim nem tudják, hogy bármi gondom lenne, így akkor gondolom nekik kéne először elmondanom. Viszont nagyon félek, hogy nem vennék komolyan, vagy bolondnak gondolnának. Tudnátok adni néhány tanácsot, mert én teljesen tanácstalan vagyok.

2020. ápr. 21. 22:58
 1/2 anonim ***** válasza:

hát, ha a szüleid fizetik majd, akkor nyilván el kellene mondanod nekik. beszélj velük, és esetleg mutass nekik honlapokat, ahol írnak az ocd-ről vagy akár videót is. egy normális ember ezt komolyan veszi és nem néz bolondnak, remélem a szüleid sem fognak.


nádasdy nórát ajánlanám első körben, ő elvileg fogad most is új pácienseket online

ő gyerekekkel és fiatalokkal foglalkozik, szóval szerintem jó választás lehet, és a pszichológuskeresőn be is van jelölve nála a kényszerbetegség, szóval biztosan lehet hozzá fordulni ocd-vel is

2020. ápr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szedd össze azokat a dolgokat amik alapján meghoztad a diagnózist, írd le, és hivd őket egyszerre az asztalhoz, és mond meg nekik, hogy segítséget szeretnél kérni tőlük, és vegyenek komolyan. Ha korábban nem csináltál még ilyeneket, akkor annyira pofán fogja verni őket ez a rituálé, hogy biztosan komolyan vesznek, és nem fognak hülyének nézni, segíteni fognak. Ha átlagosak a szülők (az írásod alapján azok), akkor nem lesz itt semmi gond.
2020. ápr. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!