Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem mer bejönni a cica?

Miért nem mer bejönni a cica?

Figyelt kérdés
Van egy kandúrunk. Kinti benti macska. Nemrég idejött az udvarra egy kislány cica. Nagyon jól összebarátkoztak. Sokat játszanak kinnt együtt. Viszont sehogy sem tudom becsalogatni, hogy egy kicsit melegedjen. A környékünkön nagyon sok a kóbor cica, de ő nagyon a szívünkhöz nőtt. És a mi cicának is nagyon szereti. Mit tudnék tenni, hogy ne legyen ilyen félős? Így még orvoshoz sem tudom el vinni, pedig szívesen gondját viselnénk. Ennivalót rakunk ki neki mindig, és a farakásunk belsejében éjszakázik. Valakinek esetleg valami ötlete? Legalább ha éjszakára bejönne, már az is jobb lenne.

2021. jan. 20. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Pedig valahogy megkellene fogni. Utána pedig megpróbálni beszoktatni. Bár saját rossz tapasztalatból tudom, hogy a kinti benti macskák már nem fognak csak bentiek lenni. Később, ha macskám lesz erre figyelni fogok és csak benti lesz.

Mondjuk én mindig szomorú leszek a kóbor cicáktól.

2021. jan. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Be kell törni. Ha nem erőlteted a dolgot, akkor hónapokba telik, mire egyáltalán közelebb merészkedik. Adj neki enni. Próbáld meg magadhoz csalogatni és megsimogatni. Az lenne a legfontosabb, hogy megtudd simogatni, mert akkor lesz a leghamarabb barátságosabb.
2021. jan. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Madzagra kaja csali, avval játszik is, meg is enné. Csald be a házba, egy perc alatt bent van, egy perc szelőztetés még télen is elkél időnként. Bent megeteted. Hajrá! :) Egyébként a farakásban ne mfagy meg, van bundácskája. De ha nevelni szeretnéd, akkor csald be a házba. Ezek szerint nincs akadálya.
2021. jan. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előbb kint szokjon meg téged. Próbáld megsimogatni, vagy ha ezt még nem engedi, legyél sokat kint, hogy lásson.
2021. jan. 21. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert nem bent szokta meg. De nem is értem mit kell ezen erőltetni hogy bent legyen? Jó neki a farakás, tartsd tiszteletbe az állatok élőhelyét, nyugalmát, és ne pakolgasd kedved szerint oda, ahol nem szeret lenni.
2021. jan. 21. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hordozoba vagy hasonló dologba próbáljatok neki enni tenni meg valami meleget,hátha bele bújna és meg tudjátok fogni.
2021. jan. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!