Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eddig a 4 éves macskám szárazt...

Eddig a 4 éves macskám száraztápot kapott, ma adtam neki csirkemájat, de felé se néz. Van esély, hogy hajlandó elfogadni? Vagy mit tegyek, hogy kicsit változatosabban táplálhassam, tápláljam?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha 4 évig csak azt adtál neki, szegény macsektól ne várj semmit:S A 4év alatt kellett volna változatos ételeket adni nem most hirtelen. Sose fogja már megenni a többit csak a száraztápot. Mi felváltva adunk neki kicsi kora ota, száraztápot, konzervet és csirkenyakat. Ezen már nem fogsz tudni változtatni.
2010. aug. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha nem kap mást akkor megeszi azt ami ott van a tányérján. aztán rájön milyen finom az és mást nem fog enni:D
2010. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
@ első: ettől féltem. igazság szerint velem csak 1 éve van, kérdezgettem fűt-fát mit adjak, hogy adjak, ált. azt a választ kaptam, hogy elég a száraztáp, ne aggódjak. a héten összehozott a sors egy állatorvossal, ő "avatott" be.
2010. aug. 15. 15:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj rajta ,fogod a száraztápot és teszel rá kicsit pl a konzerv levélből meg akár kicsi husit is hozzákeverhetsz.Minél többet és hidd el meg fog enni mást is.Lehet elsőre nem csirkemájat de próbálj meg pl halat azt biztosan megeszi.Fokozatosan szoktasd hozzá:)
2010. aug. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszi! az előbb a tenyeremből a kukoricát elfogadta, de a tálkájára rá se hederít. pedig tudom, hogy éhes, mert alig evett még ma. na csak rájön, hogy nem cián várja őt.
2010. aug. 15. 15:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze,nem lesz itt semmi gond :) Próbáld úgy hogy kap pár falatot a kezedből ami a tálhoz nagyon közel van és utána a tálba rakod de a kezed ott marad a közelben.Biztos rá fog szokni hogy onnan egyen és kb bármit :)
2010. aug. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én macskám sem eszi a "tömény" csirkemájat, sőt, a marhamájat se.

A megoldás: kevés májat vegyíteni valami mással, amit megeszik. Nálam ez a "hordozó" a nyers darált marhahús. Amit viszont régebben a konzervtáppal vegyítve fogadtattam el vele.

Nem hiszem, hogy akár 4 éves macskát is ne lehetne rászoktatni az egészséges(ebb) ételekre. Csak esetleg a száraztápoktól a konzerv kajákon keresztül vezet az út az egészséges nyers húsokhoz.

2010. aug. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!