Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van még valaki, akinek az...

Van még valaki, akinek az ivartalanítástól hízik a nőstény macskája?

Figyelt kérdés
Két cicám van, 6 évesek, egy fiú és egy lány, mindkettő ivartalanított. Ugyanannyit esznek, kb. ugyanannyit mozognak - bár a csajszi a súlya miatt nem ugrál annyit -, mégis brutális a különbség köztük. A fiú tökéletes formában van, szép áramvonalas, izmos, a lány meg folyik el. Évről-évre egyre kövérebb. Tök tanácstalanul állok a jelenség előtt, a doki se mond semmit, szerintem a hormonokkal lehet gond. Tapasztalt még valaki hasonlót?
2021. febr. 2. 13:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Adj kevesebbet enni... Kevesebb energiára van szüksége a nűtét után...
2021. febr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Ha latod, hogy hizik, miert hagyod mar evek ota? Az ivartalanitas hajlamosithat hizasra, oda kell figyelni, nem szabad hagyni elhizni a macskat, komoly gondokat okozhat kesobb.

Mit esznek? Vannak dietas tapok, arra kene valtani, azon kivul ne kapjon semmi mast, nincs nasi, stb. Lehetoleg a macskak egyenek kulon, hogy eselye se legyen a masik kajajaba belemaszni.

2021. febr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Diétás tápot nem tudok adni neki, legalábbis olyat, amit ne próbáltunk volna, nem adhatok, mert elég durván allergiás. Orvossal választottuk ki a megfelelőt. Mindkettő ugyanannyit eszik, én etetem őket, látom. Nedveset csak az íze miatt kapnak, jelenleg feringát, lelefetyelik róla a levet, a többit otthagyják. A szárazból alig pár falatot esznek, szinte alig kell újratölteni a tálakat. Nasit megint csak ugyanannyit kap mindkettő, naponta egyszer két-három szem apró kocka szárított csirkét, szóval nem egy hízlaló dolgot. Semmi mást. Ha lenne lehetőség kizárni az etetési problémát, már megtettem volna... de inkább keveset esznek, mint sokat. Próbálom jobban mozgatni, de csak óvatosan lehet, nehogy túlhajtsam. Azért elég nevetséges, hogy az egyik macskának látszanak még a csípőcsontjai is - orvos szerint egészséges súlyban van -, a másiknak meg lassan a földig ér a hasa. Ugyanannyi, ugyanolyan kajával. Na ne mondja már nekem senki, hogy ilyen létezik :D
2021. febr. 2. 13:56
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Először is a dokitól jó lenne kérni egy vérképet, hogy minden rendben van-e, mert lehet hormon baj is. Mellette pedig fogd diétára. Amúgy nézd meg a macskakaja összetételét, múltkor elhűltem, hogy mennyi cukor van benne, meg egy csomó olyan dolog, amire nincs is szüksége.
2021. febr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
És mindkettő ivartalanított, mint már említettem.
2021. febr. 2. 13:57
 6/19 A kérdező kommentje:
Voltunk már dokinál vele, átnézte, volt vérkép, minden teljesen oké vele. Bár tény, nem emlékszem, hogy hormont néztünk-e, nekem is az lenne a tippem egyébként. Talán megpróbáljuk újra elvinni. De a kérdés inkább arra irányult, más észrevett-e már ilyet :) MErt így nem biztos, hogy legközelebb bevállalok egy ivartalanított nőstény cicát, nekem ez nem tűnik egészségesnek.
2021. febr. 2. 13:59
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt ivartalanított nőstény cicánk, aki eszméletlenül zabált, átjárt kunyerálni a szomszédokhoz is, és bizony el volt hízva durván. Most egy másik ivartalanított nőstény cicánk van, ő már 14 éves múlt, de mindig karcsú volt, és nem hízik, pedig kap alutasakosat, száraztápot, baromfihúst kis kocákra vágva, laktózmentes tejfölt, és ha mi sült vagy főtt húst eszünk, abból is kap. Mégis vékony volt mindig.
2021. febr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Szerencsés alkata van akkor annak a jelenlegi cicónak :) Így belegondolva, lehet végül is genetika is, igen. A srác háztáji cica, őrült izmos, a lány valami szapis orosz kék-féle lehet - utcáról hoztuk be nem én vettem -, annyira nincs izomtömege a mozgatás ellenére sem, hogy az valami őrület. Nem is volt soha, kiskorában sem. Szerintem ha fénnyel etetném, akkor is hízna szerencsétlen. Mindegy hát, valamit csak kitalálunk, mert így meg nem mehet tovább, nem akarom, hogy valami baja legyen.
2021. febr. 2. 14:12
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat egyébként, jöhetnek még :)
2021. febr. 2. 14:13
 10/19 anonim ***** válasza:
56%
7-es vagyok, ami kövér cicánk, ha kevesebbet kapott enni, úgy oldotta meg, hogy fogott egy madarat, és megette, csak a csőrét meg a karmát hagyta meg...
2021. febr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!