Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik macskafajta lenne a...

Duciszellem kérdése:

Melyik macskafajta lenne a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés

Pár napja éves oltásra vittük a két nyolc éves perzsa macskánkat, de az oltás után az egyikük váratlanul meghalt, és nem tudtunk segíteni se rajta. Azóta nagyon üresnek érezzük a lakást, nem csak mi, a másik perzsa cica még annál is inkább. Nem tudom, hogy jellemző-e a fajtára, de játékkal nem tudjuk mi magunk elszórakoztatni, mondhatni "nem igazán tud macska módjára játszani". Szüksége van egy másik macska társaságára, mert különben egész nap rajtunk lóg, minden mozdulatunkat bámulja, és soha nem megy 2 méternél távolabb tőlünk. Egyszóval egyedül olyan, mint egy 1-2 éves kisgyerek, aki nem tud leszakadni az anyukájáról.

Szívem szerint egy újabb perzsát választanék neki társul, de édesanyám nem szeretne több hosszú szőrű cicát, mert nagyon hullik a szőrük. Lakásban élünk és sajnos semmilyen lehetőség nem lenne arra, hogy kijárós legyen, tehát valamilyen nyugodt fajtára lenne szükségünk. Én mindenképpen valamilyen fajtiszta macskát szeretnék választani, azonban a fajtaválasztással kapcsolatban lenne pár kérdésem:


Létezik olyan hosszú szőrű fajta, aminek kevésbé hullik a szőre?


Melyik macskafajták a legalkalmasabbak arra, hogy lakásban éljenek?

(szőrtelen fajtát, brit rövidszőrűt, hosszú szőrűeket (kivéve, ha alig hullik a szőre), illetve bármilyen olyan fajtát, aminek furcsa testalkata vagy arca van nem szeretnénk)


Egy fajtát találtam eddig, ami nagyon szimpatikus lenne, a bengálit. Azt viszont sajnos nem tudom, hogy szüksége van-e mozgásra, kijárásra, illetve, hogy nem olyan mozgékony-e, amitől a perzsa cicánk megőrülne.

Alkalmas a bengáli macska a lakásban tartásra?



#macska #macskafajta #cica #nem mozgékony macska
2021. febr. 7. 03:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Bengálit nem ajánlanám nagyon mozgékonyak, sok játékra van szükségük és felmásznak mindenhova. Attól még cukik de én lakásba nem vállalnám be.


Legelsőre skót lógófülű ugrott be, de azt kapásból ki is lőtted :). Orosz kék esetleg? Ők is nyugodtabb fajta.

2021. febr. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
“Európai rövidszőrűt”.
2021. febr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Nekem bengálim van. Nagyon aktív. Egy éves koráig mindenhova felugrált, nagyon nehéz volt tanítani. Nagyon nagy darab is. Fél évesen már 5-6kg volt (egy deka felesleg se volt rajta, csak nehéz a csontozata és izmos).

Szerintem egy perzsa mellé nem igazán lenne jó. Lehet kikészítené,főleg ha ő lenne a domináns és nagyobb korában fizikailag is legalább 3x olyan lenne mint a perzsa.

Elég ügyetlen is, játék közben nem néz semmit, akár a másik macskát is "letapossa", rá ugrik. A kisebbik macskának mem lenne jó érzés.


Inkább egy brit, skót, ragdoll, másik perzsa.

Esetleg sziámi, de az is aktív fajta, csak okosabb mint a bengáli.

Oroszkék is nyugodt, okos.

Esetleg a karthauzi

2021. febr. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3%

(Fajta tiszta és fajtiszta között van különbség. Faj=kutya, macska,madár, ember

Olyan hogy fajtiszta-nem is értelmes

Szerintem te arra gondoltál,hogy fajta tiszta.... BOCSi CSAK SOKAN helytelenül használják ezt az elnevezést) ..

Milyen korú a cicád?

Minden cica fiatal éveiben aktív. És ahogy idősödik, egyre jobban lenyugszik.

Nem akarok okoskodni, de menhely szóba se jöhet, sima hazicica?

Ha nyugodt cicát akartok, érdemes egy idősebbet befogadni.

Ha vásároltok, akkor sem lesz garancia arra,hogy minden elvárásoknak meg fog felelni a jövőbeli cica. Sok türelem kell az új macskához is. Legyen az fiatal vagy idős, nehéz tud lenni az összeszokatás.

Lehet a mostani cicatoknak nem fog tetszeni az új macska lehet majd harcias lesz ha örökbefogadtok egy újat.

Nagyon lassan lehet összeszokatni kèt cicát néha. Remélem erre is fel vagytok készülve.

L

Hozzánk 14 éve került egy sziámi, lepasszolták hozzánk...

Az első öt èvèbèn egy kis ördög fióka volt, nem is nagyon lehetett dögönyözni. Eleinte el el volt a másik két cicával. Ahogy idősödött egyre zsèmbesebb lett a cicatarsaival szemben és egyre jobban ragaszkodott hozzánk emberekhez.

A sziamikra jellemző meg az hogy nagyon beszèdesek a gazdival.



Ja és minden cicának hullik a szőre. Ha több macskát ok lesz akkor az egyenlő a több szőr hullással.

El kell dönteni mi a fontosabb nektek meg mielőtt meggondolnátok magatokat... Az hogy ne legyen sok szőr a lakásban vagy az hogy még egy macskát örökbefogadtok.

Mert nagy törès egy állatnak ha végül lemond róla a gazdi....

2021. febr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4.nem akarsz okoskodni de csak okoskodsz..
2021. febr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Egyszer megemlítettem, de akkor leírom megint: mindkét perzsa macska nyolc éves / nyolc éves volt, testvérek voltak. A perzsa cica, aki még él nagyon nyugodt volt mindig, a játékban sem szeret annyira részt venni, inkább azt szereti, ha egy másik macska játszik, ő pedig lefeküdhet valahova, ahonnét nézheti.


Tudom, hogy minden cicának hullik a szőre, csak a perzsának különösen. Jóval több szőre hullik ki, mint egy rövid szőrű macskának. Az eredeti szőrmennyiséghez képest (2 perzsa) szeretnénk most csökkenteni azt, hogy mennyi lesz.


Az orosz kék, az európai rövidszőrű, és a karthauzi külsőre szerintem nagyon hasonlít a házi macskára. Kék/kékesszürke cicát pedig nem igazán szeretnénk (bizonyos emlékek miatt). A ragdollt is átgondoltuk, és azt olvastuk róla, hogy annak is nagyon hullik a szőre.


Igazából egy lehetőség maradt, amit elsőre kilőttem. A brit rövidszőrű az, ami úgy tűnik, hogy megfelelne. Sajnos valamiért azt gondoltam először, hogy az is csak kék/kékesszürke színben létezik.


Mit gondoltok a brit rövidszőrűről?

2021. febr. 7. 18:10
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Mentett házit.
2021. febr. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%

De bírom ha valaki fajtatisztát akar venni, de odaböfögik hogy menhelyről házit szerezzen.

Talán ivartalanítani kellene, meg saját telken tartani a macskáitokat. Akkor nem lenne ennyi felesleges szaporulat.

Nem kellene rátukmálni őket mindenkire..

2021. febr. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Neked se magadat. Járj inkább társaságba, ha figyelmet akarsz.
2021. febr. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A brit rövidszőrű cicusok nagyon cukik!
2021. febr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!