Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van itt olyan aki kigyógyult...

Van itt olyan aki kigyógyult valamennyire macska allergiabol?

Figyelt kérdés
Eleinte mik voltak a tunetek? Es hogyan javult?
2021. febr. 8. 15:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkoromban a tűszúrós pöttyözős allergiateszt fals eredményt adott. Fű, fa, virág, falun töltöttük a nyarakat, soha semmi bajom nem volt, kutyaszőr, macskaszőr, most felnőttként kutyám van (gyerekkoromban nem volt), ráadásul félhosszú szőrű mentett keverék, és semmi bajom, pedig velem is alszik. A vastagon álló por viszont probléma, attól köhögök, tüsszögök, ebből volt már gond munkahelyen, raktári környezetben.
2021. febr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én nagyon durván allergiás voltam a macskákra, szinte megfulladtam mellettük, hacsak a lakásban volt. A szemem égett, viszketett, nagyon rossz volt. Egy jó barátnőm kedvéért vállaltam, hogy vigyázok a cicájára hosszú ideig, addig végig szedtem allergia gyógyszert és allergia ellenes szemcseppet használtam. Ezt párszor ismételtük (beteg anyját gondozta a lány, ezért nem tudta magával vinni a cicát addig), én meg azt vettem észre, hogy kb fél év után egyre kevésbé zavar.


Ma már nekem is van macskám és semmilyen másik macskára sem jön elő allergia.


Szóval ez nekem nagyon érdekes volt, én azt hittem az allergia nem múlik el, de ezek szerint lehetséges.

2021. febr. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Szerintem az is fontos, hogy fokozatosan szoktassuk hozzá a szervezetet az allergiát okozó tényezőkhöz. Volt egy cica aki régen bejárt hozzám a szomszédból, eleinte folyamatosan kijött az allergiám, de ahogy teltek a napok- hetek, a vegen mar semmilyen tunetet nem produkaltam, gyogyszer nelkul is tudtam aludni a cicaval.

A mostani esetben szerintem azert produkalok ennyire rossz es intenziv tuneteket, mert egyik naprol a masikra, ugy, hogy evekig nem erintkeztem macskaval, idejott az uj cicam, es 0-24ben vele voltam bezarva napokig, ugy hogy ki sem mozdultam, azt hittem megfulladok. Par napja elkezdtem kijarni reggelente a levegore, gyakrabban cserelem a lepedoket, felmosok minden nap, stb, illetve a haloszobaba nem engedem be, meg reggelente egy allegra, es kezdek jobban lenni. ☺️ Szerintem fontos hogy ne egybol egszerre “zuditsuk” a szervezetre az allergen anyagokat, hanem szep fokozatosan hagyjukhozzaszokni. Emiatt most sajna en a haloban alszom, baratom kint a cicoval, de majd megmondom neki hogy inkabb hagyjuk egyedul a cicot a nappaliban, es a halo legyen csak a mienk. Ha ez az ara annak hogy megtarthassuk

2021. febr. 9. 12:29
 14/14 anonim válasza:
Igen, gyerekkoromban voltam allergiateszten és kimutatta, hogy allergiás vagyok a macskákra. Orrdugulás, tüsszentés voltak a tüneteim. Azóta kinőttem, egész nap csókolgatom, ölelgetem a macskámat, semmi bajom tőle.
2021. febr. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!