Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A sérv vagy az altatás veszély...

A sérv vagy az altatás veszélyesebb egy macskára? Ma viszem műtétre az enyémet viszont eléggé félek, mert mégegyszer nem bírnám ki, ha altatásból felkelve halna meg a szobámban a macskám.

Figyelt kérdés
Gondolom a műtét előtt felméri ennek a lehetőségét az orvos. Bár az kár, hogy egyből vinni kell haza és nem ott kel fel.
2021. febr. 10. 00:31
A kérdező szavazást indított:
Altatás
Sérv
29 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Én akkor másik orvoshoz vinném a helyedben. Ma már nem is hallani olyanról aki képes alvó állatot kiadni. Először felébresztik, és úgy adják ki őket.

Meg kell műteni, nem szabad hagyni hogy szenvedjen a sérvvel, de normális orvoshoz vinném.

2021. febr. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Sehol nem adják ki éber állapotban az állatot, mert az fél napba is beletelik, ha nem többe... Az orvos is biztosan úgy értette, hogy megvárják míg magához tér, de ez nem azt jelenti, hogy rögtön talpra is bír állni.
2021. febr. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Hogy ne adnák ki éber állapotban? Felkeltik és úgy lehet elvinni, nekem nem is aludt már aznap estig a cicám, 11-kor hozzuk el, műtét után 3 órával.
2021. febr. 10. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Normális helyen mindenképp felkeltik mielőtt kiadják, ez a protokoll.

Nyilván nem úgy kell elképzelni hogy olyan mint volt. Szédeleg, flashelget, egész nap mellette kell még lenni mert nem tiszta még az agya, de ébren van.

El sem hoznám amíg nem ébresztik fel és nem hajlandóak megbizonyosodni róla hogy rendben van.

2021. febr. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem normális helyen, hanem mindenhol. A felkeltés annyit jelent, hogy beadják neki az altató ellenszerét és megvárják, hogy magához térjen. Enélkül ki sem lehet vinni a műtőből, mert ez altatóorvosi szemléletből olyan, mintha a sebet nem varrnák össze a beavatkozás végén. Az orvos is így érthette, hogy "nem ott kel fel", értsd még nem tiszta a tudata, de agyilag ébren van.
2021. febr. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Tudok olyan helyről sajnos ahol nem keltik fel.

Valszeg a kérdező orvosa is ilyen, mint írta, volt már olyan hogy hazavitte a macskáját, várta hogy felébredjen, de meghalt.

Tuti nem mennék többé abba a rendelőbe, keresnék másikat.

2021. febr. 10. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Ha a sérv kizáródik, abba belehal.

Vidd másik orvoshoz. Én úgy kaptam vissza a cicámat műtét után, hogy felébredt, stabil volt az állapota, bár kicsit kótyagos volt még. Nem normális, ha kiadják ébredés előtt

2021. febr. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Itt elkezdett felébredni este aztán párat rángatózott és meghalt. Azóta tartok ettől.
2021. febr. 10. 08:09
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Általában még a rendelőben felébresztik őket, de legutóbb költözés miatt új orvoshoz kerültünk és ő úgy adta ki a cicát, hogy még mélyen aludt. Csodálkoztam is, mert úgy tudtam, nem így szokás. Szerencsére nem lett semmi baj, de este 6 örül vittem haza és még vagy két órát nem ébredt fel. Utána pár pillanatra, aztán visszaaludt. Éjfél körül már felkelt, de még borult jobbra-balra, úgyhogy 2-ig voltam fenn vele, amíg már magabiztosan tudott járni.
2021. febr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát végül meglett műtve ami jó mert elég gáz volt a sérven túl bent a helyzet. Plusz kövér volt a macska pedig én nem hízlalom és elég korrekt tápot kap.

Most remélem felkel és nem lesz komoly gond.

2021. febr. 10. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!