Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartók, akiknek kijárós...

Macskatartók, akiknek kijárós macskája van, hogyan tartjátok kerítésen belül a macskát?

Figyelt kérdés
Jogilag nem mehet át a szomszéd kertjébe.

2021. febr. 12. 20:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

Én sehogy. A macskáim általában a mi kertünkben vannak, de néha átmennek az egyik szomszédhoz és annak szomszédjához, mindkettőnek van saját macskája is. A másik közvetlen szomszédunkhoz nem mennek, mert ott régebben kutyák voltak. A szomszédokkal jóban vagyunk, szoktunk beszélgetni, ezért tudom, hogy nem bánják, ha átmennek a macsekok, az egyiket nagyon szeretik és meg is szokták simogatni. Egyik cicánk se fiatal már, ivartalanítva vannak, így nem szoktak messzebb kóborolni, az utcára is csak akkor mennek ki, ha én is éppen ott vagyok.

Vécének leginkább a mi kertünket használják, illetve a benti macskaalmot. A szomszédok macskái is átjárnak hozzánk, nyilván engem se zavar.

Egyébként a házunk körül egérféléből még csak döglöttet láttam, azt is csak ritkán. Anyósomnak kutyája van, nem győzi kirakni az egércsapdákat és mérget, volt, hogy télen a házába is bementek az egerek. Egy időben nem volt kutyája, átjártak hozzá a környékbeli macskák, így akkor egér se volt. A macskák életterének a korlátozásának megvan az a veszélye, hogy egyes helyeken nagyon elszaporodnak az egerek és patkányok. Aztán lehet irtani őket méreggel, de az meg más élőlényekre is veszélyes lehet.

2021. febr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
60%

Sehogy. 2 hónapos kora óta van nálam a lassan 7 éves cicám, azóta nem bír a lakásban maradni, pedig bentinek szántuk. Hiába játszottunk vele egész nap, ivartalaníttattuk, amint lehetett, folyamatosan az ajtóban ordított. 7 hónapos korában feladtuk és kiengedtük. Gondolkodtam macskabiztos kerítésen nemrég, mikor új házba költöztünk, de letettem róla. Két ismerősömnek van, az egyiknek profi cég csinálta egy rahedli pénzért, a macska meg kb. kiröhögi. A másik macska a kerítés tövében vernyákol egész nap, megőrül tőle, hogy nem mehet tovább. A költözés után 1 hétig bent volt, annyi idő volt megszokni a házat, utána jelezte, hogy kimenne már. Pórázon/kézben kivittem 2-3x, megmutattam neki a kertet, kutyákat, aztán kiengedtem. Nem volt semmi baja, egyből tudta, hol az otthona, óvatosan felfedezte a környéket és ennyi. Mi amúgy hegyen lakunk egy zsákutca végén, egész nap csak azok járnak itt autóval, akik itt laknak. Mellettünk hegyoldal, erdő, oda jár a macskám, de amúgy csak este, éjjel megy ki pár órát. 24-ből 20-at bent alszik. Az egyik oldalunkon van szomszéd, oda át szokott menni, de nem zavarja, az övé is jár ide, minket se zavar. A szembe szomszédokhoz nem jár, ott nem macskabarát kutyák vannak. Szinte mindig hallótávolságon belül van, ha hívom, pár perc múlva megjelenik.

Őszintén szólva kicsit az a véleményem erről a macska bezárásról, hogy nekünk jó, mert nyugodtak vagyunk, hogy a macska biztonságban van, de neki nem annyira jó. Monsog le vagyok ezért pontozva, de akkor is ez a véleményem.

2021. febr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
29%

Persze, biztos jó a macskának elütve lenni, mérgezve lenni, elpusztulni a szomszéd kutyájának a szájában, stb.

Sok unintelligens hozzászóló, akiknek a macska dísznek van, nem foglalkoznak vele eleget, aztán ráfogják, hogy "szabadság vágya van". Aha. Unatkoznak, mert le se sz-rjátok őket. Nem baj, tapsoljátok meg magatokat. remélem a gyereketekkel is ilyen szépen bántok, aztán egyedül öregedtek és haltok meg, mint az a szerencsétlen macska valahol a falu határában.

2021. febr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
0%
Sehogy. A macska éjszaka vadászni, kalandozni jár. Az előző macskámat el is ütötték, a mostani viszont nemigen megy az útra, inkább a kerteken jár. Igaz, egyszer ki akart menni, akkor ki is kapott érte, azóta tudja, hol a helye.
2021. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%

13: nem, nem szarjuk le, elég sokat van vele foglalkozva, képzeld. Oltott, ivartalanított cica, rengeteg játéka volt mindig is, és mivel egyikünk se hagyományos munkarendben dolgozik, kb sosincs egyedül, valaki mindig szórakoztatta, ha volt rá igény. Mégse bírt bent meglenni, állandóan ki akart menni. Mióta mehet, elég neki az a 2-3 óra/nap kint éjjel, és a maradék 22-23 órában tök nyugodt. Van egy ilyen ismerősöm, mint te, szerinte is én vagyok maga az Antikrisztus, hogy kiengedem a macskát, mert amúgy jó annak bent, biztos csak nem foglalkoztunk vele, mert nézzem meg, az övé is elvan. Full idegbeteg a macskája, csak valamiért nem tűnik fel neki. Hozzá se lehet érni kb., a gazdájának se. Biztos azért, mert olyan boldog cica.

Egyébként egy macska nem teljesen ostoba, nem fog odamenni, ahol tudja, hogy kutyák vannak, márpedig tudja. A mienk se megy, pedig ő nem is fél minden kutyáktól, nekünk is van pl, vele jól kijön. De tudja, hogy a többi kutya nem biztos, hogy ilyen. Azt is tudja, hogy ha autót hall, ne menjen az útra, láttam a saját szememmel, hogy ilyenkor meglapul. Megtanulják kezelni a konti világot. Balesetek persze vannak, de ilyen alapon te se menj ki a lakásból soha, mert lehet, hogy meghalsz 40 évesen balesetben, bent meg élhetsz 100 éves korodig. Tök jól hangzik, nem?

2021. febr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
17%

15, rossz embernek magyarázol. Én mentem meg az ilyen gyökerek macskáját és viszem önköltségen állatorvoshoz nap mint nap, miután átment rajta egy autó meg megmérgezték. Érdekes kis előadás volt, de RENGETEG macskát ül az autó, mérgeznek meg, tép szét a kutya. Szóval kár volt kisregényt írnod, mert a tiéd is nagy eséllyel így végzi majd, attól, hogy még nem történt meg.

De hát ez Magyarország, a felelőtlen állattartás kultúrája! persze sokat nem várok olyanoktól, akik gyereket is a vakvilágba szülnek, nem baj, hidd magad fasza embernek. Remélhetőleg van karma!

2021. febr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
62%
Igen, a mentősök meg embereket visznek kórházba balesetek után, mégse mondják, hogy senki ne jöjjön ki a lakásából. Tudom, balesetek vannak. Ha főút mellett élnék pl, én se merném ilyen lazán kiengedni cicát. Az erdő szélén egy zsákutcában viszont ki merem. Egyébként pedig az a tény, hogy a világ veszélyes hely, indok arra, hogy bezárj egy állatot, aki ezt nem akarja? Tényleg? Nem inkább arról van szó, hogy te nyugodtan alukálj? És ha már felhoztad a gyerek témát (bár fogalmam sincs, hogy jönnek ide a gyerekeim, meg miből gondolod, hogy agyatlanul a vakvilágba szültem): a gyerekedet se engeded el sehova, nehogy baja legyen? Őt is bezárod a lakásba, mert a világ veszélyes? Ha így van, akkor inkább a tiedet kell sajnálni.
2021. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
20%

A macska kb. egy négyéves értelmi szintjén van. Ha te kiengeded a négyévesedet az utcára, hogy csináljon amit akar, hiszen menni akar, leeht jobb is. Hamvába hall a selejtes genetikai állományod legalább.

De ne zavartasd magad. Aki itt a lelkiismeretét akarja nyugtatgatni, az te vagy.

Kár volt szaporodnod, te szerencsétlen.

2021. febr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
68%
Hát igen, ha az érvek elfogynak, jön a azavak kiforgatása, a szidás, meg a személyeskedés. Ezzel mindent el is mondtál magadról, fölösleges bármi egyebet hozzáfűznöm :)
2021. febr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
15%
Hát én teszek róla h a szomszéd macskája maximum csak egyszer jöjjön át! A gazdikának ugyan mindegy h cirmike hova szarik, nyilván, de álljon már meg a menet...
2021. febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!