Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kezdő macskatartó vagyok! A...

Kezdő macskatartó vagyok! A tapasztaltabbak válaszolnának pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

1. Szilikátos alom vagy biológiailag lebomló csomósodó?

Melyk tart tovább, melyk higiénikusabb, melyket könnyebb takarítani?

2. Két cicának elég kettő alomtálca?

Nagytermetű cicáknak mekkorát ajánlotok? (mindenképpen nyitott)

3. Muszáj furminatort használni?

Olvastam hogy csak az szedi ki rendesen a szőrét.

Vagy elég a sima esetleg az a kézre húzható kefe?

Nektek milyen van?

Meg azt is olvastam hogy azoktól a "babakeféktől" szebb és csillogóbb lesz a szőr, ez igaz?

4. Meg lehet tanítani a cicáknak hogy ne menjenek fel az ágyra?

5. Ti milyen játékokat vesztek/vettetek?

Én néztem jutalomfalatos keresőst, mentás egereket, pálcát, lézert meg labda kiszedőset és alagutakat is.

Megéri őket megvenni vagy felesleges mert mással jobban elszórakoznak?

6. Milyen tápot illetve konzervet ajánlotok?

Néztem a Wild Freedomot mert magas hústartalmú, viszont én azt minden hónapban nem bírnám meg fizetni, ahogy az Applaws is néztem...de kicsit az is húzós.

Tudtok valami olcsóbb prémium tápot?

7. Milyen kaparóbútort ajánlotok ami elbír kettő nagy cicát?

8. Mennyi fekhely kell?

Néztem ablakpárkányra-radiátorra szerelhetőt, néztem ilyen belebújósat, simát?

Melyket szeretik? Mennyi kell belőle? Egyáltalán használják? Vagy ott fekszenek ahol akarnak...így felesleges?

Azt hiszem ennyi, de ha valami eszetekbe jut még leírhatjátok.


2020. dec. 16. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

1. A csomósodóra szavazok. Könnyebb takarítani és higiénikusabb. Naponta ki kell szedegetni az összecsomósodott darabokat és kb. havonta kell csak az egészet cserélgetni. Szerintem sokkal szagtalanabb és higiénikusabb.

A nem csomsodó macska almot rendszeresen fel kell keverni, hogy a koszos részek az aljára kerüljenek és csak akkor kell kiönteni, ha már a teteje is nedves.

2. Szerintem elég, de ha biztosra szeretnék menni kövesd a cicák száma + 1 szabályt. Az alomtálca méretén én sosem gondolkoztam, csak megnéztem, hogy elfér-e benne kényelmesen.

3. A szőrre húzható kesztyű 100% hogy nem szedi ki az aljszőrt. Nem muszáj furminatort használni, választhatod más márkánál is az aljszőr keféjét, de én is úgy tapasztaltam, hogy a furminator a legjobb. Azonban mindenképpen aljszőr kefe legyen, ne kesztyű, vagy sörtés kefe. Nekem több kefém is van, ha szeretnéd írok róluk részletesebben. Nem tudom mi számít “babakefének”, de nekem van egy puha sörtéjű fésűm is, a kosz leszedésére nagyon jó. Csillogni nem hiszem, hogy csillogna.

4. Meglehet, de akkor sosem szabad felengedni. Ha egyszer felengeded, legalább fél évig biztosan megpróbálja.

5. Mivel sokadik macskáim, elég nagy halom játék van. Jutalomfalat kereső nincs, bár van egy kitty kong, amit imádnak és egy kong woobler szerű (nem tudom pontosan a nevét, de a kutya verzióját wooblernek hívják), amit annyira nem. Mentás egérnek az értelmét nem látom. A pálcáját nekünk nagyon bevált, csak vigyázz, hogy ne legyenek leharapható tollak rajta. A lézert csak egy macskánk szerette. A labda kiszedős nem tudom, hogy mi. Az alagút szerintem felesleges. Amit szerettek, azok a csillogó, élénk színű, hangos, csörgő labdák, a kitty kong, a pofozható játékok és alapvetően minden könnyen mozgásra bírható játékot.

6. Konzervből a Feringát ajánlom. A lehető legnagyobb mennyiségben vedd, mert úgy olcsóbban jössz ki kilós árra. A száraztápok sajnos tényleg elég drágák. Mennyi legyen a max. kg-os ára? Az Applaws egyébként nagyon jó ár/érték arányú táp.

7. Nem tudom, nem vagyok a kaparóbútorok híve. Polcain vannak és falra tehető kaparódeszkánk. Mindenesetre, szerintem ezt csak úgy lehet kideríteni, ha elmész egy kisállatboltba és megnézed mennyire stabil. Ha te nem tudod felborítani a macskák sem tudják. Azonban ha igen, akkor nekik is sikerülni fog. Tapasztalat.

8. Az enyéim használják. Hát nem tudom, ehhez tudni kellene hogy szeret aludni. Az egyik macskámnak egy nagyon puha és meleg (szőrmés) kutyafekhelye van, ugyanis szeret elnyúlva aludni. A másik macskámnak kuckója van, mert szeret elbújni. De van olyan macska, aki pl. összegömbölyödve szerez aludni.

Remélem tudtam segíteni!

2020. dec. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
94%

Szia, nekem csak egy cicám van, de elmondom a tapasztalataimat.

1. A szilikátos almot én nem szerettem, a csmósodó viszont jól bevált. Higiénikusnak nem tudom mennyire az, de nekem könnyebb volt azt takarítani, és ha illatosat veszel, akkor kevésbé büdös. Sajnos nem tudom a nevét, de van egy anyag amit az olcsóbb almok tartalmaznak, vagy abból készülnek, ami állítólag tüdőrákot okozhat neked is és a cicának is amikor porzik.

2. Nekem mint mondtam csak egy cicám van, de úgy tudom ha kettőt tartasz nem használják ugyanazt, szóval 2 minimum kell, de szerintem az elég is. Ha nyitottat veszel, én mindenképpen minél mélyebbet és szélesebbet ajánlanék, legalábbis az én cicám előszeretettel szórakozik azzal, hogy kikaparja a felét a földre. Aztán végignézi ahogy feltakarítom.

3. Én nem használok semmilyen fésűt, erről nem tudok nyilatkozni.

4. Persze hogy meg lehet. Ha felmegy, leteszed, ha látod hogy még csak fel akar jönni akkor rászólsz. Persze ez nem garancia arra hogy a távollétedben nem megy majd fel. Az enyém az ágyra fel van engedve, de pl a konyhapultra meg az asztalra nem. Ha ott vagyok nem is megy fel, de ha kiteszem a lábam a konyhából mindig felugrik, hátha hagytam ott véletlenül valami finom falatot neki. Persze ha hallja hogy jövök vissza, hallom ahogy bemenekül a szekrény alá és onnan pislog ki rám ártatlan szemekkel. Szóval tudja hogy nem szabad, de amit nem látok az nem fáj alapon felmegy. Épp ezért minden használat előtt fertőtlenítek mindent.

5. Én is vettem labdákat, tollakat, stb. Amíg kicsi volt szívesen játszott velük, órákig kergette keresztbe kasul a házban. Aztán felnőtt és inkább alszik egész nap. Nagyon nehéz rávenni egy kis közös játékra. Viszont a véletlen lepotyogó kupakokat és a melegítő nadrágom kilógó madzagját imádja.

6. Én perfect fitt tápot adok neki, szereti nagyon, konzervet nem kap mert hasmenése van tőle. Néha házikoszból húsmaradékot adok neki ha nagyon tetszik neki az illata.

7. Én azt anyukámtól kaptam, de áldott jó cicám van, magától tudta hogy ez való kaparásra, sehol máshol nem eresztette ki a körmét. Azt nem tudom hogy a kaparófán hajlandóak e osztozni, szerintem próbálkozz meg először egy kb 50 cmssel, aztán meglátod elég e.

8. Na nekünk ez is feleslegesnek bizonyult. Pihepuha nagy párnát vettem neki, de soha nem használta. Ha kifigyeltem hol alszik és oda tettem, inkább más helyet választott. A kedvence a fotel, és a fürdőszoba szőnyeg. Úgyhogy a párnát kimostam és én használom. De lehet a tieid szeretni fogják, nem tudom.

Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan.

2020. dec. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Játékot ne vegyél... pénzkidobás. Anno a macskámnak az évek alatt tizenvalahány játékot vettem, mindenfélét, a csendestől a hangoson át a kicsitől a nagyig. Mindent. Egyikkel sem foglalkozott nagyjából... hát nem akarok hazudni, nem volt 30 mp az érdeklődés. Konkrétan az alomból kijött kavicsok közül random elkezdett az egyikkel játszani... akkor egy kicsit megtört a világom. Amit nagyon imádott még, az az átlátszó műanyag zacskó. Nem viccelek, jó fél órán át hempergett és ugrált, úgy élvezte.


Kajából az olcsóbbat kapta. Volt konzerves, tasakos... ami éppen akciós volt, de arra figyeltünk, hogy szereti e, mert pl: a marhahúsos közelébe nem ment a kisasszony, nemhogy megenné. Tápból egy kicsit drágábbat vettünk, de az is ilyen márka nélküli, mérős, viszont imádta, nem tudott betelni vele.


Nálunk úgy volt, hogy a macska mindenhova mehetett, nem is tudtuk megakadályozni. Egyszer vettünk fekhelyet neki, de... le se xarta. Egyszer rátette a mancsát, utána köszönte szépen, inkább jött hozzám aludni. Bár nem kismacska volt, hogy rá tudtuk volna nevelni erre, úgyhogy neked sok sikert hozzá.


Szőrrel kapcsolatban nem tudok hozzászólni, sajnos az enyém olyan fajta volt, aki 365 napból mindig vedlett.

2020. dec. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Mekkora a nagy cica?

Kezdőként biztos, hogy egyből két cicával akarsz kezdeni?


A biológiailag lebomló álom jobb, már csak környezetvédelmi szempontból is.

Két cicának minimum két alomtálca kell, nekünk az vált be, ha ezek egymástól messze vannak.


A szőr ápolása nagyon fajtától függ.


Megtanítható, hogy ágyra, asztalra, stb. ne menjen. Jó módszer a vízipisztoly, nekünk bevált.


Szerintem a legtöbb bútor simán elbír két cicát, fából készült, egy main coon is max 12 kg.


A játék macskafüggő, majd megismered, hogy őcicasága mit szeret. A fekhely ugyanez.


A tápra ugyanez, de ha drága prémium táppal kezdesz, azt csak úgy, ha élete végéig tudod fizetni. Hamar megszokják a jót.


Macskafű kell még, az is fontos, kell nekik is legelni.

2020. dec. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. Csomósodó.

2. Igen. Nagynak nagyot.

3. Nem muszáj. Elég a sima. Attól függ milyen szőrű. Hosszúnak másmilyen kell, mint rövidnek. Nekünk fémszálas kefe, sörtekefe, aljszőrkefe, gereblyefésű és bolhafésű van. Nem lesz egészségesebb a bunda, mert valamivel fésülöd. Csak ne legye csomós a bunda és keféld ki az elhalt szőröket, hogy ne nyeljen be annyit. Olyat használj, ami beválik, mindenkinek és minden cicánál más lehet.

4. Nem lehet. Max a jelenlétedben nem fog felmenni, de amint egyedül van a szobában úgyis felmegy. De jobb, ha elfogadod így, különben megkeseríti az életedet, folyton idegeskedni fogsz, mint anyám, aki próbálja leszoktatni az asztalról őket.

5. Bármivel eljátszanak, nálunk a favorit az a papír/alufóliagalacsin, toboz, gesztenye, mogyoró, borsóhüvely, krumpli, toll, reklámszatyor, kupak, szívószál, wc papír guriga, cipőfűző stb. De ettől függetlenül van 5000 játékuk is, néha azokkal is szórakoznak, de azokból inkább csak 1-2 kedvenc van, amire időnként rákattannak és napokig semmi más nem érdekli őet. Nálunk ez a gumibubi ( [link] ) és ez a "teletabi" ( [link] ), de ezeken az oldalakon ég rengeteg van, mindenféle 1500ft alatt megvan nekik legalább 2x. Ki kell próbálni mit szeretnek, nálunk mindig az a legjobb, amit maguk lopnak, vagy ha befújja az ablakon a szél a falevelet.

6. Én Carnilove tápot etetek(nagy a választék, 8 fajta ízben van, 70-80% hústartalmúak). Konzerv az Wild Freedom és Real Nature Wilderness. Eredetileg a táp is Real Nature Wilderness lett volna, de nem szeretik vmiért. Ezt is ki kell tapasztalni, hiába tökéletes, ha őfelségének nem tetszik. De ha kiszámolod, nem kell belőle sokat adni nekik. IAMS, Josera, Happy Cat, ami olcsóbbak.

7. Nekünk ez van: [link]

8. Ablakárkányba/radiátorra valót vehetsz, de ha van elég hely ott, akkor elég ha odaterítesz vmi puhát. Külön fekhely fölösleges, de vehetsz, ha akarsz. Nálunk a kaparóbútoron lévő fekhelyeket használják, plusz radiátor, ágy, asztal, szék, szekrény, kutya fekhelye.

2020. dec. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Brit cicák lesznek mindenképpen.

És a Kandúrok elég nagyok, azért fontos a nagy alomtálca.

Nem tudom tápból mennyi kell meg konzervből.

De ahogy én számoltam kettő felnőtt 8-9 kilós kandúr Brit cicának kell 100g száraztáp és 400g konzerv. (lehet rosszul számoltam).

A macska fű vagy a maláta paszta a jobb? Ti melyket használjátok, melyk márkát?

Ui.: köszönöm a válaszokat!

2020. dec. 16. 12:22
 7/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok:

Nekem kétszer volt brit cicám, nagyon aranyosak. Bár én a nagytestűről inkább a main coonra asszociáltam.

Ez esetben nem kell forminátor, elég egyszerűen lehet őket fésülni. Kb. bármivel.

Táp és konzerv attól függ mit adsz neki. Minden tápnak más az adagolása. A paszta/fű kérdésben sajnos nem tudok segíteni.

2020. dec. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szaraz legyen a fo taplaleka, abbol legyen tobb, ez legyen elottuk allandoan. Ezen felul reggel-este mehet alutasakos, konzerv, de nem kell 400 gramm. A szorcsomok ellen a paszta jobb, hiaba ultetsz nekik fuvet, ha nem fogja oket erdekelni. Az en macskam csak kikaparta es szethordta, ugyhogy gyorsan el is pakoltam :D
2020. dec. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Wilf Freedom tápból és konzervből mennyi kéne egy felnőtt 9 kg-os cicának?

[link]

[link]

2020. dec. 16. 14:50
 10/10 anonim ***** válasza:

1. Jófajta csomósodót ajánlom, nekünk a Tigerino Canada vált be.

2. Nálunk elég a 2 cicának 2 alomtálca. Elvileg cicák száma+1 az ajánlott, de nem mindig szükséges.

3. Bizonyos fajtáknál kifejezetten nem ajánlott a furminator (pl ragdoll). Egy jó kefe és egy nagyobb fogú fésű elég lesz.

4. Nem lesz könnyű, mert ha neki ott tetszik... ha következetesek vagytok, megtanulhatja. (Nálunk az egyik nem szereti az ágyat, ritkán jön fel - pedig szerettük volna őt ágyba szoktatni :D -, a másik meg ha benne fekszek, akkor ugrik fel hozzám, hogy átölelje a karomat és doromboljon. Legjobb érzés a világon <3).

5. Sláger volt a tollas pálca, a lézer, a csipogós játékegér, és a csörgős kislabda is, valamint a plüssalagutat is használják. Van egy golyós sínpályájuk is, azt évek óta tolják. De ugyanúgy hatalmas móka egy kukából kivadászott fültisztító pálcika, egy darabka kötözőszalag, vagy egy letört darab műanyagpálcika is. Első körben nem szükséges nagyon drága játékokat beszerezni, kitapasztalod majd, mennyire játékos, mik érdeklik, ami alapján könnyebben belövöd majd, milyen típusú játéknak örülne. :)

6. Mi Grauval, Cosma Nature-rel és Purizonnal etetjük őket, de olcsóbb kategóriából a Concept for life, Josera, Select Gold, Animonda Carny is jó lehet.

7. Zooplus Rapunzel (ez van nekünk is) vagy Mézeskalács kaparófája. Szépek, szerintem jó árban vannak, kellően nagyok, kényelmesek, strababíróak.

8. A cica megoldja - kaparóbútor, mosógép teteje, a szobanövény mellett, az ágy alatt, az ágy melletti szőnyeg, kanapé, cicahordozó (komolyan!), irodai szék, vagy bárhol, ahol épp kedvük szottyan :D Direkt erre való fekhelyet fölösleges beszerezni. A túl puhát és nyitottat nem szerették nálunk, de minden cica más.

Boldog cicázást ^.^

2021. jún. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!