Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az állatorvos szerint jobb...

Az állatorvos szerint jobb lenne a macskának másnál. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A jelenlétünkben komoly sokk érte a macskánkat (lsd később), és ha hasonló helyzetet észlel, akkor megrémül, és agresszív lesz. Valószínűleg a hellyel és sajnos velünk kapcsolja össze a szörnyű élményt, ezért az orvos azt javasolta, hogy próbáljunk új helyet találni neki. Sajnos ugyanis nagy valószínűséggel a jelenlegi környezetében továbbra is szorongani fog, és ideges lesz. A szívünk megszakad, 5 évet élt velünk ez a gyönyörű macska és most az ő érdekében meg kell válnunk tőle.


Előzmények itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__1083249-kaph..


2010. aug. 16. 23:26
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Több állatorvos is látta a cickást. Kettő azt javasolta, hogy ha folytatja a támadásokat, akkor nehéz döntést kell hoznunk (szóval ne tököltek). Egy orvos teljesen tanácstalan volt, azt mondta, hogy talán majd megváltozik, de egyáltalán nem biztos. Ez volt az, aki seduxent adott a macskának, amire a másik doki azt mondta, hogy kifejezetten tilos ilyet stresszes macskának adni, mert csak tovább izgatja.


Egyetlen orvos nézett komolyan utána a dolognak, utána olvasott szakirodalomban és kollégákkal is konzultált. Az ő véleménye, hogy valószínűleg több oka van ennek a viselkedésnek:


1, A macska összekapcsolat a rémült pillanatot velünk, a mi személyünkkel. Nem bízik bennünk, fél, hogy megint megtörténik vele. Ezt nem fogja kiheverni, akár 1-2 év múlva is bevillanhat neki, hogy "ott ültem az ablakban, amikor sikolyt hallottam, majd egy sötét alak bejött és megijesztett" és akkor rémületből támad. Ezt meg is figyeltük, 2x úgy futott a lábamra, hogy az ablakban ült és én bejöttem az ajtón. Semmit nem tettem, csak ennyit.

Egyszerűen bevillant neki a szitu és ösztönből jött.


2, Az utaztatás, a vidéki hely is nyomasztóan hat rá, ezért nem szabadna tovább utaztatni, apósomékhoz vinni. Ha nem tudjuk utaztatni, akkor itthon kell hagyni. Ha itthon hagyjuk egyedül, az megint szorongásokat okoz. Ördögi kör. Igen, felelőtlenek voltunk, amikor 5 évvel ezelőtt erre nem gondoltunk.


3, Az ivartalanítást sem javasolta most, mert egy lelkileg instabil cicát nem lehet kés alá vinni, hiszen hogyan fogjuk utána ápolni, ha ettől is begőzől? Később persze lehet, ha összeszedi magát.


4, Ez a fajta macsek (kék hosszú szőrű) szeret akár fél napokra is elhúzódni és a kis magán szférájában pihenni, főleg ha stressz éri. Tilos ilyenkor nyugtatgatni, felvenni, zaklatni, mert nem ember, hanem macska, neki nyugi kell. Ezt az 50nm-es lakásban nem tudjuk neki nyújtani, mivel lépten nyomon belefutunk.


Szóval ezért javasolta, hogy a jelenlegi életformánk mellett gondoljuk meg, hogy a cicát valami tágasabb, nyugisabb helyre elhelyezzük. Ahol esetleg ki is tud járni, meg tud húzódni, és nem utaztatják. Ebben az esetben, illetve később ivartalanítás mellett el tudja képzelni, hogy a cica békés, nyugis életet fog élni.

A jelenlegi helyzetben, környezetben kevésbé.


Szóval így kerek a történet. :/

2010. aug. 17. 15:16
 12/24 A kérdező kommentje:

Képek róla itt:

[link]

2010. aug. 17. 15:25
 13/24 anonim ***** válasza:

Szia! Gyönyörű a cicád, sajnálom, hogy beteg...

Van még egy ötletem, talán egy utolsó próbát megér: a párom szorongásos beteg volt egy ideig, de szedett Bach-cseppeket és azóta teljesen rendbe jött. Olvastam, hogy állatokra is alkalmazható. Nézz utána neten vagy keress valakit, akik foglalkozik ezzel és esetleg kérd ki a tanácsát.

(Nekünk van ismerősünk, de csak Szekszárdon)

Amúgy a mi cicánk is lábra támad, de csak az enyémre :-) Szerencsére csak játékból :)

2010. aug. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Mielőtt elajándékoznád adj neki 1 hónapot. Amikor bent ül a szobában menj be(gatyádat tömd ki ruhával, arra az esetre ha támad) nagyon halkan, óvatosan, és beszélj hozzá nyugodt, szeretgető hangon. Vihetsz magaddal kaját is és lerakod elé(vagy amit szeret). A család ne veszekedjen, ne menjen hangosan a tv, ne legyen kiabálás. Biztosíts neki nyugodt kis zugot, szobát. Játszani ne durván játszatok vele, mondjuk egy kis madzagot húzz előtte. Simogassátok de csak ha nyugodt vagy alszik , csak a fejét. Próbálkozz ne add fel.
2010. aug. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
nyugisan tartsátok.Napi rend,ilyesmi.De depis a cica.
2010. aug. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nagyon szívenütött ennek a cicónak a története. A nyugodt elvonuláshoz úgy próbáljatok neki segítséget adni, hogy egy szekrény aljába tegyetek be egy puha takarót és csak annyira hagyjátok nyitva, hogy beférjen. Az enyém még ki is nyitja, ha véletlenül nincs kitámasztva a szekrényajtó. Órákig ott alszik. De nyugodt szívvel nem adnám oda másnak, bármennyire is fáj a döntés a végéről. Hiszen nem tudhatod előre, nem fog e egy kisgyerek arcának ugrani......
2010. aug. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Én voltam az, aki az előzményeknél azt írta, hogy hozzátok köthette a sokkos helyzetet.

Most meg úgy látom, hogy ha kifejezetten rátok támad, akkor van itt más gond is: alighanem úgy gondolja, hogy ő a domináns egyed a "falkájában", vagy legalábbis egyenrangú veletek. Ez még nem lenne baj, ha ezt a vélt státuszát nem arra használná, hogy titeket fenyítsen.

Szerintem, valahányszor rátok támad, verjétek el, mint szódás a lovát. Azzal helyére teszitek a rangsorban, és megszűnnek a támadásai. Helyette inkább el fog bújni, ha rájön a balhé. Ez sem éppen ideális, de egy félős macskát csak könnyebb lesz visszaszelídíteni, mint egy agresszívet. A másnak odaadás ebben a mostani állapotában elég kockázatosnak tűnik.

2010. aug. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nem tudtok neki egy nyugodt zugot biztosítani? akár egy szekrény alja is megteszi. az én macskáim is be szoktam vonulni az egyik szekrénybe és ott jól érzik magukat, ott heverésznek, pihengetnek, majd előmásznak és velünk is vannak.

azt a részét a szobának meg kerüljétek el.

mi is egy 55 nm-es lakásban élünk, de el tudnak szeparálódni a cicák, ha akarnak.

minden problémára van megoldás!

2010. aug. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
10:34 - A macska támad meg minket, nem mi őt. Elvonulhatna, ha nagyon akarna (ágy alá, szekrénybe) de helyette cirkál, kiül a folyosó közepére és figyel. Ha elmegyünk mellette, odacsap.
2010. aug. 21. 12:22
 20/24 A kérdező kommentje:

00:35 - Én is úgy érzem, hogy nála ez egy fenyítő eszköt. Előre figyelmesztet. Valamilyen oknál fogva frusztrált és a belső feszültségét rajtunk vezeti le. Az orvos szerint (illetve adott egy könyvet, ami nagyon hasznos volt) ez a frusztrációs aggresszíó nem szűntethető meg fenyítéssel.

Gyakorlatilag úgy kellene élnünk, hogy mindig a macska gondolatait olvassuk, mi akar épp, merre akar menni stb és lehetőség szerint elállni az útjából. Na hát ez nem lesz egyszerű.

2010. aug. 21. 12:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!