Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az uj csaladtagunk egy 3-4...

Az uj csaladtagunk egy 3-4 honapos cica. Egy parasztudvarrol hoztuk el. Nagyon baratsagos, dorombol es bujik hozzank de amint alkalma van ra, bebujik a konyhaszekreny ala. Ez meddig tart es hogyan segitsek a beilleszkedesben?

Figyelt kérdés

Tegnap költözött hozzank. Megfürdettük, tettem ki neki ennivalot de nem evett. Az alom viszont reggelre nedves volt, szoval pisilni kibujt.

De szegenykem azota is a konyhaszekreny alatt van. Mit csinaljak?


2021. febr. 17. 07:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, hagyd. Új hely, idegen emberek veszik körül. Legyen elől étel-innivaló neki, majd rájön hogy minden rendben lesz, nem kell félni semmitől nálatok. Kellhet neki pár nap.
2021. febr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
A fürdés meg csak rontott a dolgon. Ha nem bolhás, fölöslegesen stresszeltétek.
2021. febr. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Hagyd békén. Az egy bunker, ahonnan biztonságosan megfigyelheti az új, furcsa környezetet.


Ha ki tud jönni magától (és ki tud, használta az almot), akkor semmi baj.

2021. febr. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

A konyhaszekrény alját és a hasonló réseket torlaszold el. Ellenben kínálj neki cicabúvót, olyan kuckót, amiben megbújhat, de biztonságos számára. Onnan tehet felfedezéseket, visszabújhat, az lesz az ő "biztonságos zuga", ahol nem bántod.

Ha nincsenek cicafekhelyeitek, ami kuckós, akkor egy közepes méretű kartondobozból te is csinálhatsz neki, ajtót vágva rá.

2021. febr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hiába pontozták le az utolsót, neki van igaza.

Kell csinálni olyan helyet, ahova be tud bújni, és ha valahova nem akarod, hogy bebújjon, azt macskabiztossá kell tenni.

Ha téged nem zavar, hogy a konyhaszekrény alatt van, akkor hadd legyen. Ha nem akarod, akkor dobozokból, bármiből csinálj neki "bunkert", s mikor legközelebb kijön, a konyhaszekrény alatti rést torlaszold el. Azt nem ajánlom, hogy erőszakkal kiszedd onnan a macskát, mert az nagyon visszavetheti a kapcsolatotokat, nagy trauma neki.

De a macska, az ilyen, szeret szűk helyekre bebújni.

Mikor én gyerekkoromban kaptam egy cicát, az bebújt a gáztűzhely mögé, és 3 napig csak éjjel jött elő... a tűzhelyet persze nem mertük így használni, nem megsütni akartuk a jószágot... szóval 3 napig nem volt főzés. Apám tombolt... a harmadik nap már kiment étterembe, nem bírta a hideg kosztot :D

2021. febr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsókettővel egyetértek, még annyi hogy 1-2 hét kellhet neki mire lassan hozzászokik (vérmérséklet kérdése), légy türelemmel. Érdemes figyelni hogy eszik, iszik, wc-zik-e közben és természetesen mindenből frisst adni neki.

Lassan elő fog jönni, egyre többet enni. Ha előjön, dokihoz azért vigyétek el, nézze meg, kapja m,eg az oltásokat stb.

Ja és - új hely, lehet a stressz, új kaja miatt pár hétig laza lesz a széklet, ez is elég normális.

2021. febr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Szerintem ezzel semmi baj nincs idővel hozzá fog szokni az új helyhez. Az a lényeg hogy ne akarjátok mindenképpen kiszedni lehet hogy még nem áll készen rá. Hogy hamarabb megszokja az új helyet azt javaslom bróbáljatok viszonylag nyugodt környezetet teremteni neki (ne légyének hangos zajok eleinte ha van akkor a másik állatokat tartsátok távol tőle és a búvóhelyétől is). Így hamarabb hozzá fog szokni a helyhez. Rakjatok ki neki kaját, hogy ez is motiválja a hely felfedezésére😉
2021. febr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Muszaj lesz kiszedjük mert beteg szegeny. Folyamatosan tüsszög, az orra is folyik es szeme is elegge gennyes. Kertem idöpontot az allatorvosnal es este visszük. Tudom nem jo neki ha ide oda hurcibaljuk, de az ö erdekeben teszem. Utana elbujhat ameddig csak akar :D Bar nem tudom mennyire kenyelmes a konyhabutor es a fal köze beszoritania magat, most mar csak a labacskakat latom :( Na mindegy a ferjem majd kiszedi, remelem jobban lesz!
2021. febr. 17. 13:22
 9/9 anonim ***** válasza:
94%

Esetleg valami jó illatú dologgal próbáljátok kicsalni. Pl. májkrém.

Ha meg kiszeditek, bárhogy is, legalább ki ehet használni az alkalmat, hogy eltorlaszoljátok a bejáratot oda... csak tényleg valami más búvóhelyet csináljatok neki, legyen alternatívája.

Valószínűleg macskanáthás, de az orvos jobban fogja tudni. Jobbulást a cicának!

2021. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!