Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rábíznád a macskát/lakást egy...

Rábíznád a macskát/lakást egy "random" cicaszitterre az internetről?

Figyelt kérdés

Két év múlva néhány évre másik városba kell költöznöm 250kmre, ahol nem ismerek majd senkit. Bizonyos időközönként hazalátogatnék, de a cicát nem szeretném sem magammal hurcolni, sem teljesen egyedül otthagyni még egy-két napra sem.


Szervezett szolgáltatót nem találtam a városban, viszont rengeteg egyetemista hirdetést igen. Ti választanátok ezt az opciót?


Albérletben a főbérlővel szerintetek meg lehetne beszélni, hogy néha más is bejárna, vagy inkább nem is szólnátok?

(nem egész napra, csak beugrana etetni/foglalkozni a cicával egy kis ideig)



2021. febr. 23. 12:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Csak olyanra bíznám akinek vannak megfelelő, visszaellenőrizhető referenciái.
2021. febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Én is láttam ezeket a hirdetéseket, de kizárt, hogy egy idegennek odaadnám a lakásom kulcsait.
2021. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Soha, akkor már inkább egy macskapanzió.
2021. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Ki tudja milyen ember. Lehet macska gyilkos, kínozná, megverné. Külföldi oldalokon olvastam hogy jártak már így.


Esetleg "csak" ellopja és eladja. Vagy nem figyel oda és kimegy az ajtón a cica..

Kirabol.. Akármi.

2021. febr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Ismerősöd nincsen akit megbízhatnál?

Pár év az nem kisidő...szerintem ismerős (rokon,barát) sokkal jobb lenne.

De idegenre semmi képpen nem bíznám!

2021. febr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Korábban vettem igénybe cicaszittert, nem csalódtam, pár napig járt a csaj foglalkozni a cicaval, de ott szerződéskötés is volt, számla fényképek stb.


Több évre semmiképp, számomra elképzelhetetlen, hogy ne legyen velünk a 10 éves macskám, mivel nagyon igényli a társaságot. Még akkor sem, ha heti 1x hazamennék. Megpróbálnám megoldani a nálam elhelyezését.

2021. febr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

Legjobb barátnőm szokta rám bízni a cicáit, meg a lakást is, igaz csak pár napra. Teljesen megbízunk egymásban.

Ha évekre mész el, akkor a macskáknak keresnék egy ideiglenes befogadót, írtok egy szerződést, hogy x ideig nála vannak a macskák, te milyen időnként küldesz nekik kaját, almot, és ha állatorvosi költség van, akkor számla ellenében azt is kifizeted. ezenfelül megállapodhattok még egy plusz díjban is, hiszen a cica felelősség, házhoz köt.

A lakás, főleg ha albérlet, a főbérlővel kell rendezni, bár ott se árt időnként ha valaki ránéz, mert ha egy csőtörés miatt leázik vagy valami több százezres kár lehet és lehet csak hónapok múlva derülne ki.

2021. febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

Nem, akkor már inkább megpróbálnék jóban lenni a szomszédokkal és esetleg közülük megkérni a legszimpatikusabbat. Legjobb olyan lenne, akinek szintén van kisállata. Először lehet így is bennem lenne, hogy vajon tényleg olyan megbízható-e, mint ahogy elsőre tűnik, de itt legalább ha bármi történne, tudom hol keressem az illetőt, nem tud csak úgy eltűnni. Ha más nincs, egy teljesen ismeretlennél szerintem ez is jobb.

Idővel amúgy ott is biztos lesznek olyan ismerőseid, akikre rá mernéd bízni.

2021. febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
38%

Ne bas** már, álommunka, én mennék. Csak a macskát kell őrizni és ezért még fizetnek is? Megyek Pestre márazonnal, hagyomitt itt a székemet...


Anno kutyákra kellett vigyáznom. Vidéken. Falun. 500 Ft / óráért. Akkoriban nem rossz zsebpénz volt.


De hogy macskára is... Elvetemült egy világot élünk.

2021. febr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

Hogy egy idegen, csak szóbeli megállapodás alapján bejárjon a házba, olyat soha. Ha történik valami, akár a macskával, akár a házaddal, ingóságaiddal, hogy rendezed? Én nem merném.

Minden más lehetőség meg a macskától függ. Nekünk az egyik macska fel se veszi, ha egy-két napig nem lát minket, könnyen barátkozik, nem ideges típus. Őt simán hagynám panzióban (persze csak megfelelő referenciákkal rendelkező, ajánlott helyre így is). A másik viszont nem bírja se az egyedüllétet, se az idegeneket, és mindentől tud stresszelni. Az utazás is stressz, de mivel ott vagyunk vele, az megnyugtatja, így őt inkább visszük, ha kell.

Te ismered a macskádat, ezek alapján kéne dönteni, hogy a macskának is jó legyen.

2021. febr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!