Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal?

Mit csináljak a macskámmal?

Figyelt kérdés
2 nőstény cicám van és áprilisban lesznek ivartalanítva... Egyik 8 hónapos körüli a másik 6-7. Az udvaron hemzsegnek a hím macskák és engem ez nagyon idegesít!! A nagyobbik cica teljesen megváltozott, nem szereti a közelségem, és egyfolytába a fiú macskákkal akar lenni. Ami NAGYON IDEGESÍT, mert nem akarok kismacskákat. A kisebbik nem változott, ugyan úgy kezes maradt. Mit csináljak hogy ne járjanak ide a szomszéd macskák, és a cicám olyan legyen mint régen? Az ivartalanítás már biztos, időpontunk van rá.
2021. márc. 3. 17:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Okés, akkor mostmár tudom azt is, hogy önző vagyok:)
2021. márc. 3. 19:08
 12/14 anonim ***** válasza:
82%

Ivartalanitas utan is csavarogni fog, eluthetik, merget ehet, stb.

Attol meg, hogy nem volt macskad, interneted az van, ahogy latom, nyugodtan lehetett volna elore informalodni.

Ha biztonsagban akarod oket tudni, akkor macskabiztos kerites lehet a megoldas, igy a szomszed macskak se fognak tudni bemenni a kertbe, mindenki jol jar.

Ivaros macskat pedig nem rakunk csak ugy ki. Ha problema a tartasuk, akkor nagyon szep dolog, hogy vigyaztal rajuk, de lehet gazdit keresni nekik.

2021. márc. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A foggátló megelőzésre van, itt már csak az ivartalanítás jöhet szóba. Tartsd bent a macskákat, vagy legyen macskabiztos kerítésed. Ha ivartalanítod, akkor is ki fog menni, akkor is elütheti az autó, széttépheti egy kutya, megmérgezhetik stb. Illetve, mint ahogy láthatod is, ivaros idegen macskákkal találkozhatnak, akiktől össze szedhetnek olyan fertőzéseket, ami halálos rájuk nézve. Szép, hogy megmentetted őket, de ha valóban fontosak neked, akkor a biztonságukra is figyelsz.

"Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél."

2021. márc. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy szépen leirtad a tanácsod, a macskabiztos kerítés megvan, a szomszéd felöli kerítés, pedig ideiglenesen meg lett oldva... Igen, internetem van, viszont nem terveztem hogy lesznek cicáim, és mivel eddig nem ütközünk ilyen "szerelmi" problémába, nem gondoltam hogy az ivartalanításig bajok lesznek... Deh mostmár ennyivel is többet tudok... A cicák most bent tartózkodnak, lehet hogy sikerülne ezt is véglegesen megoldani:)
2021. márc. 3. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!