Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal?

Mit csináljak a macskámmal?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy most sokan el fogtok ítélni. JOgosan.

Van egy cicám, egy éves múlt. Itt találtuk a környékünkön kicsinek, alig pár hetes volt. Hazahoztuk, elvittük orvoshoz. Nem vitte el azóta senki, pedig nem akartuk megtartani, mert tudtuk, hogy nem vagyunk rá alkalmasak. Anyagilag főleg. Félig kinti cica volt, 3 hónapja szült, a piciket szerencsére befogadta egy új ismerősünk. Most nem engedjük ki a cicát, mert nem akarjuk, hogy megint vemhes legyen, de hiába játszom vele sokat, hiába simogatom, állandóan nyávog hangosan és mindenhol próbál kimenni. Nem tüzel még, de mégis hetek óta ordít. Nincs még pénzünk ivartalaníttatni és így ő is és mi is megbolondulunk már, viszont el meg senki se viszi.

Nem tudom hoyg oldhatnám ezt meg :(


2019. aug. 14. 16:50
 1/9 anonim válasza:
100%
Állatvédő egyesülettől tudsz segítséget kérni ivartalanításban vagy gazdikeresésben is.
2019. aug. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csakis IDEIGLENES megoldás de van olyan tabletta amitől nem fog vemhesülni, amolyan fogamzásgátló. De az CSAK és KIZÁRÓLAG IDEIGLENES megoldás mert azt nem kaphatja huzamosabb ideig mivel az emlőrák elég gyakori mellékhatása.
2019. aug. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyista alapítványt felkeresed es segít ivartalanítani!
2019. aug. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Hol próbáltad hírdetni,közölni az emberekkel,hogy te nem szeretnéd a talált cicát?

Facebookon,jófogáson,macskás adok-veszek oldalakon biztos,hogy szinte azonnal akadt volna rá jelentkező a macskákat mindig viszik mint a cukrot.Plakát,újság rovat meg ilyesmi sajnos manapság nem nyerő.


Főleg jöttek volna jelentkezők ha leírtad volna,hogy segítséget szeretnél,mert nem tudod és nem is szeretnéd eltartani,azonnal akadt volna egy cicás lélek aki magához fogadja.(vagy macska mentők,menhelyek is ilyenkor felkeresnek,hogy ők végső esetben ott vannak)


Szerintem még messze nem késő,ha semmiképpen nem akarod megtartani nem szégyen és nem fog senki téged bántani azért,mert szeretnél neki egy másik helyet találni.(vagy,ha mégis megpróbálják..sok a gyökér,tiltsd le,hagyd figyelmen kívül ott egye a fene a sok rossz indulatú taplót)


Érthető,nem mindenki áll úgy anyagilag,hogy egy 40.000 forintos ivartalanítást végre hajtasson főleg egy nem kívánt állaton.Fel a fejjel,nem csak te vagy ilyen helyzetben,tessék gyorsan látogatni az oldalakat és osztogatni,ismerősöket is kérni,hogy osszák a posztokat,segítsenek gazdit találni a cicának. :)

2019. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

4-es,te miről beszélsz?

Most van az az időszak,amimor MINDEN menhely es ideiglenes befogadó, szervezet a kidobott/kóbor/elárvult/mentett stb kiscicáktól hemzseg! Tájékozódj már légyszíves! Én egy nap több,mint 50-60 gazdikereső CSAK macskás posztot osztok,amelyekben gyakran nem is egy macska,hanem 3-4-5 is szerepel. Persze,aki ebbe nincs benne...


Meg milyen 40 ezres ivartalanítás? Az én állatorvosom nőstényt 15-ért,kandúrt 8-ert csinált. Nem egy horror... de megkérdezhetem hol élsz te?

2019. aug. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért mert ezekben valaki "nincs benne" még nem jelenti,hogy nincs igaza.Ha felteszi a netre és írja is,hogy bajban van,segítség kell neki akkor még hamarabb viszik el a macskát mint amúgy.

Ne is menhelyre vigye,minek oda bedugni a szerencsétlen állatot? Csak hírdesse meg,hogy szerető gazdit keres normális helyeken ahol látják is az emberek.PL facebook.

Barátai,ismerősei biztos segítenének is gazdát találni annak a szerencsétlen állatnak..


Azt meg én is szeretném tudni,hogy te hol élsz.Nyílván minden helyen másak az árak és attól is függ milyen helyre hordod az állatod,de itt ahol mi lakunk is 30.000 a nőstény,22.000 a kandúr ivartalanítása.

Kutya meg ettől drágább pár ezerrel.Most az,hogy neked sikerült valahol 15.000-ért megcsináltatni az vagy mázli,vagy jó helyet találtál erre.:D


Vagy felteszem ebből nem is igaz semmi,csak rákerestél a neten.Ott persze,hogy annyit írnak,mert abban nincs benne az altatás díja és a vizsgálat díja (ha szükséges,már pedig sokszor szükségesnek mondják).


Legalábbis az én macskáimnál sose úsztuk meg 30.000 alatt (nekem nőstényeim vannak csak.)

2019. aug. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk az összes környékünkön élő orvos maximum (MAXIMUM) 20.000 Ft-ért ivartalanít nőstény cicákat.

Tényleg nem tudom elképzelni hol élsz, de ideje szétnézni kicsit a környéken.

2019. aug. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pest megye nőstény macska ivartalanítása 12000 ft ba került. Ne mond már h az sok.
2019. aug. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sárbogárdon élek kedves acsalkodó hozzászoló. Ott volt 8 a kandúr és 15 a nőstény. Bogárd vet-a létesítmény neve,megnézheted az áraikat nagyokos 6. hozzászóló
2019. aug. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!