Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap megharapott és megkarmo...

Electrifymyheart kérdése:

Tegnap megharapott és megkarmolt a cica, meg van a helye és még mindig fáj. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szerintetek van valami lelki problémája? És ha igen, hogy kérdezzek rá nála? Vagy csak hagyjam rá? 4 éves ivartalanított kislány, egyébként Emma a neve. Mindig könnyen fel lehetett idegesíteni, de amúgy kedves és dorombolós cica. Ő volt az első a családban, talán zavarhatja hogy most már mások is vannak.

#macska #beszélgetés #harapás #probléma #karmolás #Én szoktam beszélgetni az állatokkal
2021. márc. 8. 14:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A sebre betadint, a macskának miért lenne lelki baja, de kérdezd meg tőle: Emma, mi bajod van?
2021. márc. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Értem az álláspontodat első, de Én nem vagyok paranoiás és nem tervezem megölni a macskám.


Szoktunk beszélgetni. Vagyis Én beszélek hozzá. Ami végül is majdnem ugyanaz, mert ő dorombol közben. Na mindegy, a harapás óta amúgy sem találkoztunk annyit, ha látni majd jön Ő és majd lesz ami lesz.

2021. márc. 8. 14:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen fel lehet idegesíteni tehát mivel idegesítetted fel, hogy megkarmolt?
2021. márc. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Fel kéne ismerni, hogy a macska mikor fogékony a babusgatásra...nem szeretik ugyanis az állandó szeretgetést. A macska magának való állat alap természete szerint.
2021. márc. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Fertőtlenítsd le a sebet amennyire tudod, és figyeld. A karmolás nem gáz, de a macska (és egyébként a kutya) szájában/nyálában az emberi szervezet működésével nem összeegyeztethető baktériumok vannak, úgyhogy ha mély a harapás és bement a nyála a 3. bőrréteg alá akkor el fog kezdeni bedagadni, ebben az esetben AZONNAL orvos, még egyszer, AZONNAL orvos, és ki kell tisztítani plusz tetanusz.
2021. márc. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

"Mindig könnyen fel lehetett idegesíteni, de amúgy kedves és dorombolós cica." Tényleg nagyon kedves macska, csak bármikor megtámadhat...😅

Nekem a macskám egyszer a tarkómat harapta, és úgy kellett leszedni rólam! Kapott is utána tőlem, ne félj! Két napig félt tőlem, utána én kezdtem el vele kibékülni. Megsimiztem, megölelgettem. Többé nem is mert rám támadni!

Tudom, itt vannak bőven degenerált macskamániások, akik szerint sosem a macska a hibás, akkor sem, ha szétkarmolja a kezüket... Meg szegényt nem szabad bántani, mert "lelki bajai" vannak...

Kutya, macska akármi, nem tűröm, hogy megtámadjon! Megemlegeti a saját állatom, ha rám támad!!!

2021. márc. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

"Kutya, macska akármi, nem tűröm, hogy megtámadjon! Megemlegeti a saját állatom, ha rám támad!!!"

Büdös rohadt állatkínzó vadbarom.

2021. márc. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül menj vele a sürgősségire. Kitisztítják, kezelik és kapsz tetanuszt. Ne várd meg, amíg nagy lesz a baj.
2021. márc. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha pár órán belül nem múlik el a helyi dagadás vagy rosszabbodik (pl.: terjed, nagyobbodik, elszíneződik, szédülés, hányinger, kékes-lilás csík, erős fajdalom lép fel), azonnal orvoshoz kell menni tetanusz és/vagy vérmérgezés gyanú miatt! Ezeknél sajnos pár tíz percen is múlhat az életed és van aki hajlamosabb rá! Nővérem pl. lehorzsolja a lábát vagy elvágja az ujját és már elindul a csík! A sebbe a szokásos betadine (ez az állaton is használható, a többi nem), teafaolaj, aloe vera vagy más sebfertőtlenítő mehet. Egy sima szappanos lemosás is sokszor jót tesz előtte egy pár csepp vért kinyomva, hogy tisztuljon! Rá sebtapasz és kész.

A cica pedig nem szereti, ha buzerálod, ne csesztesd! ;)

2021. márc. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Boldogan dorombolt aztán a semmiből letámadott :D

2021. márc. 8. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!