Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges hogy még mindig a...

Lehetséges hogy még mindig a hormonjai szórakoznak, vagy nem áll le és agyvérzést fogok kapni?

Figyelt kérdés

Három macskám van, ivartalan nőstények. Egyik pici kora óta velem van (nevezzük most Cica1-nek a könnyebb érthetőség miatt), a másik kettőt utcáról fogadtam be tavaly, a kisebbik 1 év körüli (Cica2), a nagyobbiknak (Cica3) fogak híján nem tudták megállapítani a korát, de biztos van vagy 4 éves. Ez a macs újabban elkezdett össze-vissza pisilni, egyszer a kutya fekhelye, aztán egy random zsák ami magokkal volt tele, most pedig a kanapé. Kettő van, de csak az egyikre pisil, a másikon aludni szoktak, ő meg Cica2. Azért gondolom, hogy Cica3 az, mert a másik két esetben is őt kaptam rajta. December 4-én ivartalanították a szóban forgó macskát. Előfordulhat, hogy még a hormonok hülyülnek benne és abba fogja ezt hagyni, vagy rivalizál Cica1-gyel? Időnként volt, hogy rá kellett szólnom Cica3-ra mert zaklatta Cica1-et, morgott rá, meg fölényeskedett vele, az elején hagytam, de mikor láttam, hogy nem akar leakadni róla, én léptem közbe. Ezekkel egyidőben fedeztem fel a pisiket is, mióta az első két helyet feltakarítottam, a kanapé az új hely. Egyszer kipucoltam, gondoltam várok, hátha egyszeri alkalom volt, na meg ugye teljesen biztos sem lehettem benne, hogy Cica3 volt a tettes. Ma reggel viszont újra ott volt a folt a kárpiton, szóval takarítás után a takarófóliát hívtam segítségül.

Alom 3 van, eddig jól működött ez a felállás, ráadásul nem is mindig használják az összeset.

Mit gondoltok, fog ez változni? Már arra s gondoltam, hogy ha tényleg rivalizálnak, akkor Cica3-nak kénytelen leszek új gazdát keresni, mert nem elég nagy a ház, hogy kényelmesen el tudjam szeparálni őt, vagy akár az első cicámat (de semmiképp sem az utóbbitól fogok megválni). Tervezünk új kanapét is venni, de ameddig ez a helyzet fennáll semmi értelme.



2021. márc. 9. 11:05
A kérdező szavazást indított:
hülyülnek a hormonok
rivalizálás
húzz a fenékbe a számozott macskáiddal
12 szavazat
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni, hogy ha szavazol, akkor megköszönöm, ha ki is fejted miért arra a gombra nyomtál :)

(a harmadik gombot leszámítva, azt értem :D)

2021. márc. 9. 11:26
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem történt bármi változás az elmúlt időszakban? Gyakori hogy ha valami stressz éri a cicát, vagy akar csak másfajta kaját kap akkor össze-vissza pisil minden hova
2021. márc. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok pontosan mióta pisilbe?
2021. márc. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát egészen pontosan nem tudom mióta, mert amikor először észrevettem mivel próbálkozik a kutya fekhelyénél el is zavartam, de utólag derült ki a zsákból (meg az azon lévő tócsából), hogy az már nem az első volt neki. Talán 2-3 hete csinálja.

Korábban volt a legkisebb cicának is ilyen időszaka, de ő ivartalanítás előtt volt és a műtét óta tudtommal nem csinálja, de azért fent tartom a lehetőséget hogy végig nem is az igazi bűnöst gyanusítottam.

2021. márc. 9. 11:38
 5/13 A kérdező kommentje:

Illetve kaját rendszerint ugyanazt kap, néhány hetente veszek nekik alutasakost, vagy konzervet a változatosság kedvéért, de ez egy napi adag szokott lenni, nem több.

Brit Premium tápot esznek egyébként, illetve a Cica3 kap este egy kis Felix alutasakost.

2021. márc. 9. 11:40
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Kerdezo, azonnal allatorvos!

Amikor a macska ossze-vissza pisil, nem hasznalja az almot, stb, az a hugyuti fertozes jele. Ebbol nagyon gyorsan komolyabb gyulladas is lesz, ne vars meg, amig veres lesz a vizelete, tonkremegy a veseje.

A viselkedesproblema az passz, azonban lehet a betegseg miatt is siman.

2021. márc. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy nem használ almot.
2021. márc. 9. 12:47
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

De kerdezo, ez az elso dolog kb, amit minden macskatarto megtanul.

Ha a macska ossze-vissza pisil, es ivartalan, akkor az betegseg jele. Nem biztos, de sajnos 80%-ban bizony, hogy az (allatorvos mondta). Hasznalja az almot, oke, de mindent is lepisil, nem? De. Akkor?

Szoval jo lenne, hogyha akkor figyelnel a mondandom tobbi reszere is, es elvinned allatorvoshoz. Mindenkeppen ki kellene zarni a szervi okokat!

2021. márc. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

Hát, Cirmikével, Foltikával meg Kormikával tényleg többre mentél volna, meg azzal, ha leírod, kandúr vagy nőstény cicákról van-e szó.


De legelőször én is visszazsuppolnám a macskát az orvoshoz, kizárni az egészségügyi problémákat. Az első dolog, amit minden állattartó megtanul, hogy hirtelen viselkedésváltozás esetén orvos. Mindegy, hogy csak picit jött le a szobatisztaságról vagy csak reggelente nem eszik.


Ha nem ammóniára specializált takarítószert használtál, akkor újra kéne takarítani a helyet, mielőtt eszükbe jut felülírni egymás területét.


Ha az egészségügyi problémája nincsen a cicusnak, utána el lehet kezdeni Jackson Galaxysat játszani és kideríteni mi bántja a lelkét.

2021. márc. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9# kérlek olvasd el a leírásom legelső mondatát, ott van hogy nőstény mind.

A többit köszi.

2021. márc. 9. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!