Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges hogy még mindig a...

Lehetséges hogy még mindig a hormonjai szórakoznak, vagy nem áll le és agyvérzést fogok kapni?

Figyelt kérdés

Három macskám van, ivartalan nőstények. Egyik pici kora óta velem van (nevezzük most Cica1-nek a könnyebb érthetőség miatt), a másik kettőt utcáról fogadtam be tavaly, a kisebbik 1 év körüli (Cica2), a nagyobbiknak (Cica3) fogak híján nem tudták megállapítani a korát, de biztos van vagy 4 éves. Ez a macs újabban elkezdett össze-vissza pisilni, egyszer a kutya fekhelye, aztán egy random zsák ami magokkal volt tele, most pedig a kanapé. Kettő van, de csak az egyikre pisil, a másikon aludni szoktak, ő meg Cica2. Azért gondolom, hogy Cica3 az, mert a másik két esetben is őt kaptam rajta. December 4-én ivartalanították a szóban forgó macskát. Előfordulhat, hogy még a hormonok hülyülnek benne és abba fogja ezt hagyni, vagy rivalizál Cica1-gyel? Időnként volt, hogy rá kellett szólnom Cica3-ra mert zaklatta Cica1-et, morgott rá, meg fölényeskedett vele, az elején hagytam, de mikor láttam, hogy nem akar leakadni róla, én léptem közbe. Ezekkel egyidőben fedeztem fel a pisiket is, mióta az első két helyet feltakarítottam, a kanapé az új hely. Egyszer kipucoltam, gondoltam várok, hátha egyszeri alkalom volt, na meg ugye teljesen biztos sem lehettem benne, hogy Cica3 volt a tettes. Ma reggel viszont újra ott volt a folt a kárpiton, szóval takarítás után a takarófóliát hívtam segítségül.

Alom 3 van, eddig jól működött ez a felállás, ráadásul nem is mindig használják az összeset.

Mit gondoltok, fog ez változni? Már arra s gondoltam, hogy ha tényleg rivalizálnak, akkor Cica3-nak kénytelen leszek új gazdát keresni, mert nem elég nagy a ház, hogy kényelmesen el tudjam szeparálni őt, vagy akár az első cicámat (de semmiképp sem az utóbbitól fogok megválni). Tervezünk új kanapét is venni, de ameddig ez a helyzet fennáll semmi értelme.



2021. márc. 9. 11:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
65%
Lehetséges, hogy nem érzi biztonságban magát. Vagy nincs elég szabad területe. A 3 cica és 1 kutya az sok, főleg ha kis helyre vannak bezsúfolva. Vagy bántja őt valamelyik másik macska, mikor nem látjátok.
2021. márc. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Bántani biztos nem bántja egyik sem, mert hármuk közül ő a leghatározottabb, gyorsan egyértelműsíteni szokta, ha például nem akar játszani valamelyikkel. Sokkal inkább ő az akit le kell állítani ha zaklatja az első cicámat (bár mostanában nem látom, hogy ezt csinálná).

A hely növelésén dolgozunk, már tervezünk egy nagy, egész falat elfoglaló macskabútor rendszert, amolyan játszótér félét.

2021. márc. 11. 11:37
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a macska "személyisége" inkább magányos típus. Nem kívánja más állatok társaságát. Életterének növelésével meg fog oldódni a problémátok. 😊
2021. márc. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!