Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a jó élelem a cicáknak?...

Mi a jó élelem a cicáknak? (Whiskas, Felix, Purrina, hús)

Figyelt kérdés

Mindig a szüleim veszik a macskakaját, ki van téve nekik víz és Purina One száraz táp, amikor pedig nyávognak, hogy éhesek, kapnak Whiskast, vagy Felixet. Továbbá hetente többször kapnak nyers májat, vesét (ez a kedvencük), ritkábban szívet.


Mit gondoltok, szóljak, hogy vegyünk mást, vagy ez így jó?

Ha más kéne, akkor lehetőleg olcsóbb, Auchanból rendelhetőt írjatok. Köszönöm.



2021. márc. 28. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem, tökéletes változatos étrend. A nyers hús nagyon fontos a cicának.

Lehet, hogy vannak már más típusú száraz eledelek, de sajnos mióta nincs cicám így nem tájékozódtam ez ügyben.

Ezeket a száraz kajákat én is ismertem, amíg volt cica. :(

Volt kutyus is a családban. :(

2021. márc. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Na mindjárt jönnek es elmondjak hogy vegyél 20 ezerért kaját.
2021. márc. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Nem, ez igy nem jo, az alutasakosban 4% hus van, a szarazban meg talan 10%. A macska husevo allat. Auchanban se lehet nagyon minosegi kajat kapni.

Majat pedig maximum heti egyszer szabad nekik adni, akkor sem sokat, mert a tulzott A-vitamin nagyon komoly gondokat fog okozni.

Inkabb akkor fozzetek nekik hust, bar megmondom oszinten, az en 4 kilos macskamnak a jo minosegu szaraz es alutasakossal valo etetese kb havi 10-12 ezer forintra jon ki, ami nem egy nagy osszeg azert szerintem. Es raadasul hipoallergent eszik, ami meg dragabb is, tehat valoszinuleg meg kevesebb penzbe is kerulne.

2021. márc. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Én két ivartalanított nőstény macskát etetek a világ legdrágább száraztápjával, egy 6 és egy 4 kilósat.


Mist rendeltem nekik 33 ezerért tápot, meg féreghajtót, utóbbi 3 ezer volt.

A 30 forintnyi táp az annyi mennyiség ami 2 hónapra elég nekik...

Így kijön, hogy 1 macska 7500 forintból etetve van egy teljes hónapig.


És ez az Orijen Tundra, aminél tényleg még külföldi oldalakon sem láttam drágábbat... Egyedül gyógy tápokat, de azokat meg amúgy is csak állatorvosi utasításra lehet adni.

2021. márc. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

30,000 forintnyi táp*


(Mindegy a lényeg az érthető, havi 7500 forint egy macska etetése még egy nagyon drágának számító táppal is, ami nem valami sok, még minimálbérbe is belefér)

2021. márc. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

Mondtam....

2 es voltam

2021. márc. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

6-os, rendben van, nagyon okos vagy.

Nem ertem komolyan, aki egy macskara nem tud havi 7-10 ezer forintot szanni, akkor az minek tart?

Ez nem egy nagy osszeg! Ha ez se megy, kepzelem, hogyha orvosi ellatasra lenne szuksege, akkor a magadfajtak inkabb vegigneznek a szenvedeset, de el nem vinnek.

Nem kotelezo allatot tartani egyaltalan.

2021. márc. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

#6. Mert szerinted mennyiből kéne egy macskát etetni, ha a 7500Ft/hó az sok?

(Ez amúgy napi 250 forint, ha mész egy megállót busszal, vagy 10 percet kocsival, már az drágább)

2021. márc. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

Soha nem láttam még példát arra, hogy egy sima bolti macskakajától megbetegedjen egy sima házimacska. A túltenyésztett, belterjes macska gazdája meg tényleg költsön el ennyi pénzt kajára, ha már ilyen macskára volt igénye.

Nagyon túl van lihegve az egész etetés téma.

2021. márc. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Mi Purizon szárazzal és Cosma/Feringa nedvessel etetünk. Kb 6-7 ezer ft havonta macskánként, cserébe a 80-90% hústartalomért. Akinek ennyit nem ér a cicája egészsége, az ne tartson macskát.
2021. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!