Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan költözzek macskával?...

Hogyan költözzek macskával? (összetett)

Figyelt kérdés

Szüleim válnak, adják el a házat költözünk. Én huszonegy éves vagyok és van egy tizenegy éves, ivartalanított, hím macskám. Nem csak azért az enyém, mert én nyafogtam ki, hogy legyen kis koromban, hanem azért, mert mióta egyedül élek (apám barátnőjénél, anyám/öcsém albérletben) ez a macska - ugyan apám hazajár dolgozni - szinte kizárólag velem találkozik.


Ez magánélet (nem tudom, talán le se kellett volna írni), de fontosnak tartottam leírni, hogy most ez van, mert személy szerint hozzám ez a macska eléggé kötődik (pl: utánam jön a WC-re, ülök a kádban és bámul, főzök dörgölőzik a lábamhoz, majdnem minden nap bent alszik). Alapvetően egy kinti macska... Ha kellően jó idő van. Télen csak ha "dolgát végezni megy ki" (bár használt már almot, de így kerttel együtt fölösleges), illetve ha elmegyek itthonról.


A költözés úgy néz ki, hogy azt találta ki apám, hogy a nagyanyám (nyilván az ő anyja) kertjében épít nekünk egy másfél szobás lakrészt. Na most ez nyilván szép és jó, de ez messze nem lesz kész addig, amíg el kell hagyni (május 31) a mostani házat. A két időpont közötti átmeneti időszakban én több mint valószínű - bár itt is bonyolódik, mert éves szerződés jár le augusztusban és külön kell kérni, hogy havonta újítsák meg -, hogy abban az albérletben fogok élni, amiben most anyám lakik (nélkülük). Eredetileg az volt a terv, hogy jó akkor innen megy a macska az albérletbe, onnan pedig a magyarnak kertjébe (ami két utcára van tőlünk), viszont ez az albérlet nem engedélyezi a háziállatokat.


Amire én gondoltam költözés címén:

- A fent említett dátumig igyekszem minden nap elvinni a macskámat a nagyanyámhoz, ahol eltöltök vele bent is, illetve kint (egyelőre pórázzal, amit még szökik) is külön-külön legalább fél órát

- Igyekszem őt ott (vagy legalább ott is) megetetni, akár idővel kint, hogy ezzel is oldjam a feszültséget

- Utóbbi elég gusztustalan, de szerintem nem hülyeség: beszereztem oda is egy almot és ha esetleg használja, nem dobom ki, hanem a kertbe - megjelölve ezzel a területét anélkül, hogy szó szerint cicaharcban kellene részt vennie. (Lebomlik.)

- Mikorra várható a költözés igyekszem a macskát bezárni (még itt) a WC-be különböző számára otthonos, komfortos dolgok (alom tálka, valami fekvőhely) társaságában. Majd amikor átment már tartósan a másik helyre az ott tartózkodása első 1-2 hetében igyekszem bezárni ott is a WC-be az említett dolgok társaságában.

-Igyekszem addigra bechippeltetni


Ami hátulütő lehet:

- Igyekszem majdnem minden nap pár órát ott lenni, hogy ne legyen stresszes a macska, hogy nem vagyok ott, de én nem ott fogok egy ideig lakni, hanem az albérletben

- Egy ilyen kisállathordozóban viszem át mostanában, de másban sajnos nem lehet. Nyilván ezt nem szereti és fél tőle (amúgy is, de gondolom legfőképpen az állatorvosi emlékek miatt)

- Ugyanez van a pórázzal... Amíg bent vagyunk ki akar menni, amint a pórázzal kiviszem alig tudja megszokni. Gondolom fél tőle (igaz, csak 4 alkalommal volt rajta eddig)



Mit javasoltok, van amit rosszul csinálok/ki tudjátok-e egészíteni?


2021. márc. 28. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Keresel egy olyan alberletet szepen, ahova mehet a macska, problema megoldva.

Nagyon kusza, hogy most ki koltozik es hova, de igazabol ez tokmindegy a problema szempontjabol.

Nem ertem, hogy miert kene olyan alberletbe menned, ami tiltja a haziallatokat.

2021. márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Es ne zarogasd be sehova a macskat.

Minek bonyolitod ennyire tul? Minel tobbet izgulsz, feszengsz, random helyekre bezarod a macskat, hurcolaszod ossze-vissza, annal inkabb stresszelni fog es rettegni. Nem kutya, a helyhez kotodik inkabb, igy csak osszezavarod.

Csak egyszeruen atviszed es kesz. A nagymamad bent tartja kb 2-3 hetig, utana elkezdheti kiengedni, ha mindenkeppen muszaj, hogy kinti legyen. Erre kell figyelni csak.


De szerintem inkabb keress tenyleg egy olyan albit, ahova mehet a macska :))

2021. márc. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%

Én is keresnék olyan helyet, ahol meg van engedve a cicc, nekünk is albérletben van cicánk. Nem egyszerű fizetőképes, megbízható bérlőt találni jelenleg, még azok is megengedik sokszor a háziállatot, akik nem kifejezetten kisállat barátként hirdetnek - csak meg kell kérdezni. Mi előző augusztusban költöztünk, nem volt kiírva, hogy lehet-e cica/kutya, rákérdeztünk és rábólintott a tulajunk. Ennyi idős cica, mint a tiéd amúgy is idős, nem aktív, nem hiszem hogy túl nagy kárt tudna csinálni.


Az ide-oda hurcolás, bezárogatás, pórázra tevés nagyon nem fog neki jót tenni. A macska nagyon territoriális állat, és ragaszkodik a saját megszokott kis helyéhez, csak szenvedni fog, ha állandóan változásnak van kitéve.


A hordozót a miénk pl imádja, de nálunk folyamatosan ki van rakva, nem csak akkor látja, mikor dokihoz megyünk. Az elején mindig elrejtettem benne jutifalit, hogy jó emlékekkel kösse össze :)

2021. márc. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!