Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a cicámmal? sos

Mi történhetett a cicámmal? sos

Figyelt kérdés
Sziasztok! A tegnapi nap folyamán sántítva jött haza a kiscicám, átnéztem a lábát sehol semmi sérülés, most viszont szétnyílt a bőr a hátsó lábán kb 3-4 centi hosszan, nem vérzik meg semmi. Holnap a legelső dolgom az állatorvos, de mit tegyek addig? Illetve mit fognak vele tenni? Egyszerűen összevarrják? Nem mutatja hogy fájna neki, ugyan úgy játszik eszik iszik semmi baja, de most, hogy megláttam hihetetlenül megviselt mert fogalmam sem volt róla..😭😭😭 Kedden megy ivartalanításra, de a holnapi nap első dolgom hogy állatorvoshoz rohanok vele. Annyira szeretem és soha nem volt ilyen probléma egy cicámmal sem. Fogalmam sincs mit tudnék most tenni..
2021. márc. 29. 02:29
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ma az első dolgom az állatorvos*
2021. márc. 29. 02:29
 2/25 A Cenz Ura ***** válasza:
100%
ne sírj minden ok lesz
2021. márc. 29. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

nyugi, minden rendben lesz

aludj és menj korán vele állatorvoshoz

2021. márc. 29. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Soha nem láttam még ilyet és nem tudok neki segíteni mert itt sem ügyelet sem semmi. Leghamarabb 10 fele tudom vinni, persze nem mertem neki nézegetni mert nem szeretem ezeket a műtős dolgokat, de úgy látom, hogy a húsa van kint. Fogalmam nincs mi történhetett és nem hagy nyugodni ez a dolog, mert segítenék neki de nem tudok😭 Persze ugyan úgy játszik, eszik iszik de akkor is.. tényleg családtagként tekintek rá mert egy újszülött mentett cica volt és iszonyatosan érzem magam, hogy nem tudok mit tenni..Pláne azert mert életemben nem láttam ilyet még.
2021. márc. 29. 03:00
 5/25 A kérdező kommentje:
Mióta megláttam egyszerűen nem tudok a gondolattól szabadulni, hogy szegénynek lehet nem vettem időben észre. Mert tegnap este is sántítva jött haza, de átnéztem az összes lábát és semmit az égvilágon nem láttam, persze ilyen kis nedves szőrt láttam ott, de semmi nyílt sebet. Most majdnem rosszul lettem mikor megláttam, mert hirtelen a semmiből csak egyszerűen tényleg szétnyílt a bőre vagy fogalmam sincs.
2021. márc. 29. 03:05
 6/25 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem mostmár ne nagyon engedd ki addig, nehogy elfertőződjön a seb. Egyébként délelőttig nem hinném, hogy lényegi állapotromlás veszélye fennállna. Az állatorvos tudni fogja, hogy hogyan kezelje.
2021. márc. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Természetesen nem engedem ki, meg ma már amúgy is kezdődne a karantén mert holnap ivartalanítás. Jaj nagyon bizakodok, hogy semmi komoly probléma nem lesz vele, de most jelenleg fogalmam sincs mit tegyek, nagyon rossz ez a tehetetlenség. Kicsit már megnyugodtam, de még mindig nem megy az alvás, alig várom, hogy tudjam hívni az állatorvost.
2021. márc. 29. 03:30
 8/25 anonim ***** válasza:
89%

A sebet ha tudod fertőtlenítsd, bármivel. Nem szabad, hogy a sok kosz és por miatt elfertőződjön, az állatorvos is valószínű fertőtlenít majd, de lehet a cicusnak is megkönnyebbülés lenne ha te is most megtennéd. Kap egy kis infuziot, főleg ha kint mászkált, lehet par gyogyszert, hidd el a jó állatorvos mindent meg fog tenni annak érdekében hogy a cicus jól legyen.

Megértem, hogy nem tudsz aludni, de ha látod rajta nincs komolyabb baj, aludj egy két órát, neked is jobb lenne ha kicsit pihentebb lennél.

Majd írd meg mi történt a dokinál.

2021. márc. 29. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%
Lehet beleakadt egy kerítésbe ami felhasította a bőrt. Mivel nem mered megnézni így nem javaslom hogy bármit csinálj is, de egy langyos vizes öblítés talán segítene. Kamilla teával is óvatosan lemoshatnád utána. Mivel nem tudjuk pontosan milyen seb mert nem mered megnézni teljesen így csak az állatorvos tudja megmondani. Betadinnal kifertőtleníti, ad neki antibiotikum injekciót, megméri a lázát, lehet vesz tőle vért is, hogy csekkolja. Mivel ugye írtad hogy ivartalanítani is fogja és összevarrja szerintem és beköti. De lehet röntgenezni is fogja.
2021. márc. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Igazából egyszerűen csak tényleg a bőre van szétnyílva és a hús látszik teljesen, bár azt furcsállom, hogy egy csepp vér nincs, hálistennek lassan feltudom az orvost hívni, mindenképp megírom, hogy végül mi lett szegénnyel. Próbálom nyugtatgatni de folyamatosan csak játszana és nem akarom, hogy kárt tegyen magába mégjobban.
2021. márc. 29. 06:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!