Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 'Lopkodós' macska ellen mit...

'Lopkodós' macska ellen mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

Már tényleg minden közeli ismerős tanácsát meghallgattam,nem jutok előre vele.

Nem tudok ellépni a konyhapulttól a mosogatógép vagy a csepegtetőig mert abban a pillanatban betoppan a konyhába,felugrik az asztalra és rohan a hússal..

Étel maradékot és kész ételt sem hagy békén nincs egy szabad perc tőle.Mindent gyerekzárral kell elzárni és vagy azonnal megeszel minden falatot vagy mire kimész a nappaliba egy papírtőrlőért már benne lóg a pofája a tányérban.


Neki sem egészséges,nekünk sem.ráadásul bosszantó.a vendégekkel is ugyan ezt csinálja.volt egy kislány akinek a kezéből kapta ki az ételt (bár azt már nem csinálja,arról sikerült leszoktatni még mikor kicsi volt..)


Egy ideig jó megoldás volt bezárni a konyha és szoba ajtókat,de megtanulta kinyitni.Két lábra támaszkodik,ráakaszkodik a kilincsre és már bent is van,mindig nincs kedvem rohanni vissza zárni se az ajtókat.


Megoldás? valakinek volt ilyen cicája?


Maine coon,kandúr (ivartalan),3 éves,11kg.

Azt se mondhatjuk hogy keveset eszik,mert naponta 3 adagra van osztva a menüje,és így is a testsúlyához képest kerekítve kapja az ételt,mert eddig azt mondták azért csinálja mert éhes és 'nem kap eleget'..(barf)

Beszéltem már más barfosokkal is akik a menüit sem tartották rossznak,azt hittem valami kevés lett benne és azért csinálja mert kevés valamilyen tápanyag és pótolni próbálja.



#macska #Macskatolvaj
2021. márc. 29. 11:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
11%
Ez kicsit kamuszagú :D
2021. márc. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező!


Sajnos igazad van, sok gond van a macskákkal, és ezeket kevesen mesélik el azok közül akik macskát tartanak.


Nem degeneráltak, sőt. Okos állatok, de nem olyanok mint a kutyák.

A mi macskáink is nagyon jól tudták, hogy nem mehetnek fel az asztalra, amint megláttak már ugrottak is le, és eltűntek. Nagyon is jól tudják, hogy ha nem szabad valamint csinálni, de a kutyákkal ellentétben nem igazán tanulnak belőle.

Sőt, a veréssel csak azt lehet náluk elérni, hogy agresszívak lesznek, és félni fognak. De azt amiért bántod őket, nem fogják abbahagyni.


Érdemes nézni a "Pokoli macskák" c. sorozatot, sokat lehet belőle tanulni. Hát ha a te problémádra is lesz valami megoldás.

2021. márc. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Megütni nem fogom.Ha nem tanult abból,hogy rászóltam vagy rákialtottam a szobából,ha hallottam,hogy felugrott a pultra akkor ütésből sem fog tanulni.Tudja mit jelent az,hogy 'nem'.Más dologgal működött és működik is ez az egy defektje van,de ez is nagyon zavaró..

Lehet hogy zöldséget kellene ennem egy darabig,abba csak nem eszik bele..ha megtanulja hogy a gazdi finomat nem eszik talán elmegy tőle a kedve,vagy nem tudom.annyi mindent próbáltam már,lehet hogy teljesen feleslegesen az olvasottak alapján.Másnak is van ilyen gondja ezek szerint. :'D


Vagy van vajon ajtóra való gyerekzár mint a fiókokra? 🤔

2021. márc. 29. 13:54
 14/23 anonim ***** válasza:
64%
Nem a konyhat kell bezarni, hanem a macskat. Amig fozol es ebedeltek, berakod egy szobakennelbe.
2021. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
54%

"Hát,ez remek.Mielőtt macskát vettem a vele járó gondokról valahogy senkinek nem jutott eszébe szólni.Tenyésztőnek se.."

Annyi eszed meg nem volt magadtól, hogy ráguglizz, mielőtt elvállalod, hogy gondoskodsz egy élőlényről. Kismacska korában kellett volna megtanítani, hogy mit szabad és mit nem.

2021. márc. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
11%
Én eleve nem hagyok kaját felügyelet nélkül, ha kint vannak a macskák. A szemetes tetejét lecsukom, elpakolok. Rendre szoktattak, nincs mit ellopni. Ha ki kell mennem a vécébe, akkor addig elrakom a húst meg minden kaját, mert tuti belezabálnak.
2021. márc. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
70%

Huu, ne is mond ..

Az enyém is ilyen.

Csak ő még megszállott is mellé.

Amint ki van engedve a szobából, rohan a konyhába és remegve, visítozva keres kaját.

Elneveztük csörgőkígyó-üzemmódnak, mert úgy remeg a farka az égnek tartva.

Ugrál a pultra, asztalra, amint hallja, hogy megyünk a konyhába, egyből rohan az asztal alá, mert tudja jól, hogy nem szabad.

2021. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
70%

#17 vagyok ,azt még hozzátenném, hogy ő szó szerint mindent feleszik, amit talál, azt is, ami nem ehető, csak olyan illata van, pl szalvéta, alutasakos macskakaja zacskója, kenyeres zacskó.

Kinyalogat minden edényt, amit a mosogatólavórba gyűjtünk, nem kíméli a kávés, csípős dolgokat sem.

Egyszer megevett 20deka konzervet, azután ellopott és befalt egy négytojásos rántottát, mindezt a 2 kilójával.

2021. márc. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
63%

Kicsiként kellett volna tanítani.

Az én bengálim is ilyen volt, sőt, még morgott is evés közben a cicámra. A tenyésztő mindent ráhagyott, mindenhova fel voltak engedve, stb..

2 hónap kellett hogy leszoktassam a hülyeségekről.

Most már egy angyal. Nem morog, sőt, megvárja míg befejezi a másik cica az evést, akkor megy csak enni az ő táljából.

Nem lop. Nem kóstol bele a kajákba, a halat, húst is kint lehet hagyni előtte.


Spriccolóztam, csettintettem neki amikor lopott

Ha morgott akkor elvettem a kaját és leszidtam.

Megértette hogy mi volt a gond, és abbahagyta

2021. márc. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Most majd jönnek azzal h állatkínzó vagyok de... ha nálam a macska felugrik a pultra akkor kap. 2 macskám van, mivel elég önfejűek fogni kell őket. Ha kaját lop, vagy felmászik a pultra akkor vagy lespriccelem, vagy a seggére csapok. Most 3 évesek és kint lehet előttük hagyni mindent. Nyilván éjjel a pultot járják, tudom... de napközben semmi. Sokan ott rontják el h rossz a macska és nem tesznek semmit, pedig kell őket nevelni. A reakciójuk másabb mint egy kutyának, ők megsértődnek és duzzognak. Sőt... de ha megnyugszanak akkor semmi gond. Én azon az elven vagyok h a macska alkalmazkodjon hozzám és ne én hozzá. Így teljes harmóniában élünk. Szeretem őket, tudják is, de azt is h meddig mehetnek el...
2021. márc. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!