Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adig mi tegyek ?

Adig mi tegyek ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap úgy fogadot az én drága cicusom hogy sántit az egyik mellső lábával . Ma fel hívtam az állat orvosunkat viszont ő covidos lett és így nem tudod fogadni messzibre meg nem tudok menni mert kocsink nincs . Adig még nem tud fogadni az állatorvos adig mit tegyek?: tán agyak neki optalgint vagy benuront vagy vizes ruházam neki ? Vagy mit tegyek mert nagyon szeretem nem szeretném el vesziteni :(

2021. ápr. 2. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Sebes a lába? Vagy - megítélésed szerint - törött? Tapogasd át óvatosan úgy, hogy ne okozz neki plusz fájdalmat. A talpát is nézd meg, nincs-e benne tüske.
2021. ápr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1/1 : Nincs semmi külső sérülése szerintem nem törhetet neki el hiszen itthon volt egész nap át tapogatam neki de szegénykém nagyon nyávogot , láttam valamit benne viszont nem mertem neki ki szedni mert félek hogy meg harap mert ha hozzá érek fúfok és harap .
2021. ápr. 2. 18:12
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Ne engedd ki a házból, pihentesse a lábát, vegyél neki valami gyulladáscsökkentő vagy fertőtlenítő hatású gyógyszert! És nyugodj meg, túl fogja élni, a mi cicáinkkal is sokszor történt ilyen! (: 💖
2021. ápr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

#1 +1 pont. Ha a talpába tüske ment, akkor a probléma meg van oldva.

Minél kevésbé látszik azonban a baj, lehet, hogy annál nagyobb. Ha bevérzett, lehet állatorvoshoz is kell vinni, erről szól a következő kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__7995787-hog..

2021. ápr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csavard a macskát törülközőbe vagy lepedőbe viszonylag szorosan, csak a lába lógjon ki és szedd ki belőle, amit láttál. Üvegcserép, tüske, bármi. Utána le kell fertőtleníteni, és hátha megoldódik.

Kérj segítséget a cica szorosan tartásához, ez kétemberes meló. Lehet, hogy az is elég, ha valaki elkapja a grabancánál, úgy kevésbé tud tiltakozni.

2021. ápr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen se piszkáld a sebet, de azért nézd meg alaposan, hogy nincs- e benne valami nagyobb darab tüske, levél, égdarab stb... Ha nagyon nem engedi, és nyávog is, akkor csavard be gyengéden egy törölközőbe vagy rongyba esetleg próbáld meg borogatni a sebet, ha úgy látod, hogy súlyos. Egyébként szerintem elviheted más állatorvoshoz is a macskát, ha nagyon súlyos a seb. Jobbulást a cicának, a gazdi pedig ne aggódjon, biztosan rendbe jön a macska! (: 💖
2021. ápr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
3 Nagyon Szépen Köszönöm hát nagyon remélem hogy nem lesz baja .
2021. ápr. 2. 22:13
 8/10 A kérdező kommentje:
6 Rendben nagyon szépen köszönöm .
2021. ápr. 2. 22:16
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon rossz akkor tartsd a fekhelyén, ha nem annyira akkor nem kell aggódni.
2021. ápr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Tanulj meg írni
2021. ápr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!