Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most mi tegyek, nem jók a...

Most mi tegyek, nem jók a cicám vese értékei?

Figyelt kérdés

16 éves mûlt a cica. A karbamid laboreredménye mutat emelkedést, 15,3... Novemberben készült ez a labor, és akkoraz állatorvos azt mondta, hogy ezek az értékei jók... A cica kedve jó, eszik is, de a szárazat nem nagyon tudja megrágni, mert már nem sok foga van. Fogyott is, és ez nem tetszett nekem, ezért vittük el tegnap egy másik dokihoz, aki azt mondta, hogy a veséjével kezd gond lenni, de hogy korához képest ezek nem rossz értékei. Verti dmg-t mondott, hogy azt vegyünk neki. Ma utána néztem a neten és teljesen lesokkolódtam, hogy állîtólag a karbamid pl. már csak akkor mutat eltérést, ha a vese 70 % -át elvesztettea funkcióinak?? Akkor errõl miért nem mondott semmit az orvos, majdnem egy évvel ezelōtt??Nem tudom, mihez kezdjek, ezen az oldalon vagy 10 féle vitamint îrnak, h mit adjunk ilyenkor a macskának, de ennyi félét 1általán lehet keverni ezzel a very dgm-el, azt sem tudom..

És hogy most lehet már még rosszabb a veséjével, most csináltatunk még 1 labort, hogy eltelt 1év megint.

Kérlek segîtsetek, szeretném lelassîtani még ezt a folyamatot, ha lehet...Õ a mindenem, nem akarom ōt elveszîteni.:(


2018. szept. 12. 17:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt nem îrtam, hogy Royal Canin stage 2tápot eszik, állatpatikában vesszük. Eddig minden doki ezt javasolta, akinél jártunk. De nem tudom, hogy ez most diétás táp vagy azt is kellene neki külön vennem?
2018. szept. 12. 17:21
 2/4 anonim ***** válasza:

Az állatorvosra hallgass, ne netes oldalakra!

Ha kételkedsz kérdezz meg másik, független dokit is!

2018. szept. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszt.

Igen, elviszem másik orvoshoz is...

Nagyot csalódtam most abban, akinél eddig voltunk,miért nem tudta ezt megmondani, hogy kezd a veséjével gond lenni?:( Még tisztán is emlékszem, amikor felhîvtam ezekkel a tünettel pl., hogy többet iszik,fogyott stb., akkor ugye mondtâk, hogy kell egy teljes labor, nem a veséjével van-e gond. Amikor mentünk vissza, hogy közöljék az eredményeket, tiszta ideg voltam, hogy mi lesz, annyit mondott, hogy rendben vannak a leletek és direkt rá is kérdeztem, hogy akkor a veséje is? Azt válaszolta, hogy Igen...:( Ezzel a tegnapi orvossal kapcsolatban is felemás érzéseim vannak, mert sok mindent elmondott, többek között ezt is õ mondta meg, hogy a veséjével gond van, de pl kérdeztük, hogy akkor lassan kellene ûj labor, mert letelt az 1 év, erre az volt a válasz, hogy szerinte, ha nincs baj, akkor nem kell õt kînozni, de hát akkor ezek szerint van... Szóval, kicsit ûgy éreztem rajta, hogy idõs a cica és ezek az értékei természetesek ahhoz képest. Én is tudom, hogy már idōs, de ha még lehet valamit tenni, hogy még meghosszabodjon az élettartama, akkor én akarok.

2018. szept. 12. 17:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudsz vele mit csinálni. A macskák veséje nem túl jó, a legtöbb idős macska végül vesebetegségben pusztul el. A diétás tápon kívül nem nagyon tudod kímélni a veséjét, más gyógymód meg nincsen. Ha évente néznek is labort nála, ha változik az érték ha nem, akkor is csak a diéta marad. Ezért mondja az orvos, hogy ha jól van a macska kár szurkálni csak azért, hogy nézegesd a számokat. Úgyse tudnak tenni vele semmit. A 16 éves macska már öreg, el kell fogadnod, hogy nem fog örökké élni. Foglalkozz vele sokat amíg jól van.
2018. szept. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!