Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi volt ez a viselkedés a...

Mi volt ez a viselkedés a cicámtól?

Figyelt kérdés

Van egy két éves, ivatalan kandúrkánk. Elég csendes cica, nincsenek kimondottan macskás allűrjei (pl. ölbe kuporodás, ritkán dorombol, nem szokott dagasztani). Este kicsit játszani akartam vele, elővettem egy plüss nyulat, amire rendes esetben rá se szokott nézni. Jól megpofozta, aztán elkezdte hurcolászni, majd dagasztani, de valami istentelenül, meg rákuporodott, mint akai meg akarja toszni. :D Percekig ügyködött rajta, mire megunta. Nem voltak azok a klasszik párzó mozdulatok, de nagyon görbítette a hátát. Párszor viselkedett már így a kistakarójával, de nem eddig és nem ennyire. Meg azt betudtam annak, hogy nagyon szereti azt a takarót. De ezt a nyulat le se fitymálja, annyira nem törődik vele.


Létezik, hogy annak ellenére, hogy ivartalan, még van benne némi vágy? Vagy ez ilyen ösztönös, mint amikor a kölyök kutyák meghágják a plüssjátékokat, vagy a gazdi lábát?



2021. ápr. 3. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ez a viselkedés egyrészt ösztönös, másrészt biztos maradt benne valami vágy, a mi nőstény cicánkat is ivartalanítottuk, ennek ellenére tavasszal vagy tavasz környékén ő is párzó mozdulatokat produkál. Szerintem ez normális, nem lesz baja tőle az állatnak! (: 💖
2021. ápr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
hát most lefitymálta rendesen:D
2021. ápr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
A "kuporodás" nem feltétlenül párzási ösztön miatt van. A zsákmányt is maguk alá gyűrik, az enyémek kifejezetten szeretnek a "tépős" játékaikra kuporodni.
2021. ápr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Persze!


Nekem az ivartalan kandúrkám élt nemi életet az idősödő, de addig magát egy tenyészkandúrnak sem adó csajszival.

Hagytuk, mert az öreg lánynak már nem lett volna szabad vemhesülni, itt mEg nem volt rizikó.


Szóval a doki szerint ritka, de van ilyen, hogy ivartalanul is vonzódik a csajokhoz.

2021. ápr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Ezt hívják dominanciának. Maga alá rendelte. Kutyáknál sem játékból, vagy vágyból történik, dominánsabb szukák is tesznek párzó mozdulatokat.
2021. ápr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszokat kaptam :) De akkor a lényeg, hogy ki tudja mitől csinálják? :D Ez is olyan titok marad, mint sok dolog a macskáknál.
2021. ápr. 3. 11:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Ettől olyan izgalmasak a macskák 😉
2021. ápr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!