Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem bírok a cicámmal. Ajánlaná...

Nem bírok a cicámmal. Ajánlanátok macska pszichológiáról szóló könyveket?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm.

2021. febr. 14. 13:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Jackson Galaxy Macskamágia.
2021. febr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mi a baj vele, mit csinal?

Kinti, benti? Hany eves? Milyen nemu? Miota van nalad?

2021. febr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem könyv ugyan, de a youtube-on sok videót találsz angolul, elsősorban persze a fent említett Jackson Galaxytól, de rajta kívül is.
2021. febr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Benti. 21 hós. Ivartalan kandúr. 4 hetesen találtam, azóta van velem.

Hisztizik. De folyton. Semmi nem jó neki. Lett társa, kicsit enyhült, de amióta a kicsi nagyobb lett, (10 hós), már ő sem játszik vele, megint 200%-on nyafog. Én is sokat játszok vele. Kicsit megszállott. Ha épp senki nem foglalkozik vele, akkor hangosan nyávog, járkál, úgy csinál, mintha neki volna a világon a legrosszabb élete. De az sem mindegy ám, hogy épp ki játsszon vele és az sem, hogy mit. Nekünk kell kitalálni.

Szepa szorongása is van. Vagyis gondolom, hogy az, mivel elég, ha az ajtó elé kilépek és becsukom magam mögött az ajtót, keserves vernyogásba kezd.

A harmadik, ha valamit nem akar, akkor nekünk támad. Vagyis leginkább nekem, mivel én csinálom azokat a dolgokat vele, pl a fésülködés. Már mindenhogyan próbáltam. Nyugodt maradtam és finoman közelítettem, vagy határozottan, vagy lefogtam vagy nem fogtam le, csak kicseleztem. Mindenhogyan nekem támad. És egyre rosszabb. Az imént fésültem, azután írtam ki a kérdést, hogy úgy a karomba harapott, mintha egy csörgőkígyóval verekedtem volna. Plusz szétkarmolt.

2021. febr. 14. 14:15
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. febr. 14. 14:15
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Ne tégy vele olyat, amit nem akar. Minket is megkarmol a mienk, ha lefogjuk, vagy akarata ellenére fésülnénk.
2021. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A tamadasra es a durva jatekra egy spriccelos vizesflakon megoldas, legalabbis nalunk. Mar le se kell spriccelnem, eleg, ha eloveszem, rogton abbahagyja a durvulast, de mar ez is ritkan fordul elo. Arra sajnos nincs otletem, hogy mit lehet kezdeni a sok nyavogassal, foleg, ha egyedul van. De vannak macskaknak nyugtato parologtatok, szerintem erdemes kiprobalni ilyesmiket is.
2021. febr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Muszáj néha megfésülni, mert hosszú, gubancolódni szerető bundája van.

Próbáltam spriccelni, de akkor megsértődik és még jobban nyafog, mintha direkt idegesíteni akarna.

Ha nem figyelek rá, amikor hisztizik, akkor odajön és megcsap. Aztán folytatja a hiszti.

Lehet, hogy én rontottam el, de az első cicám és olyan pici, sovány volt, hogy csak próbáltam életben tartani, semmi mással nem foglalkoztam.

2021. febr. 14. 14:36
 9/17 A kérdező kommentje:

Nincs egyedül, van társa, de amiért sokszor durván vinnyogtatja, már ő sem akar vele játszani. Sokszor nem is durva, csak szimplán annyira erős, hogy "véletlenül" kilyukasztja a bőröm, anélkül, hogy direkt keménykedni akarna.

Gondoljátok el, milyen, amikor még be is van indulva.

2021. febr. 14. 14:38
 10/17 anonim ***** válasza:
Hát ő egy ilyen cica. Ilyen a személyisége. Idősebbnek lejjebb fog higgadni, olyan 3 éves kora után. 4 hetesen dobták ki, akkor a mamájának nem volt ideje őt szociális viselkedésre tanítani, attól ilyen szegény. Mint mikor ismerős örökbe fogadott egy ördögrossz 2 éveset az államtól, két évig majd'megbolondította őket, olyan hisztis meg erőszakos volt. Poszttraumás szindróma a korai elszakítás meg a szr kisgyerekkor miatt. Nálad a szeretettől, amit kap tőled, idővel rendbe fog jönni.
2021. febr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!