Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tarthatom kint a macskát?

Tarthatom kint a macskát?

Figyelt kérdés
Jövőhéten hozom haza a már kiválasztott cicát az egyik ismerősömtől. Az a kérdésem, hogy kicsiként is lehet kint?

2021. ápr. 9. 15:14
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

11

7-es vagyok, meglepett hogy valaki átlátta az iróniámat. Feldobtad a napom.

2021. ápr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a nagyim nem engedte kiskoromban be a kölyökmacskát, nem volt fagy, de reggelre kihűlt és meghalt a melléképületben. Nem kéne neked macska, kérdező, rossz dolga lesz nálatok.
2021. ápr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
Oké akkor rossz dolga lesz nálunk... akkor gondolom mehet a menhelyre. Rendben. Köszi a válaszokat.
2021. ápr. 9. 15:58
 14/42 anonim ***** válasza:
67%
Hát az utolsó válaszod alapján tényleg kár állatot tartanod. A menhelyen nem rakják ki a hidegbe (holnap mínusz 7 is lehet éjjel.) Te leszrod a macskát, csak neked legyen igazad.
2021. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
16 ezt jól eldöntötted. Az ismerősömnek születtek kicsik de mivel költözniük kell a hónap végén, addig el akarják passzolni a kicsiket. Azt mondták ha nem találnak gazdát akkor mennek a menhelyre. 12 macskajuk van és mivel én is szeretem a cicákat gondoltam megmentek egyet. De biztos jobb dolga lesz egy ketrecben.
2021. ápr. 9. 16:05
 16/42 anonim ***** válasza:
75%
Milyen ketrecben? :D Nyugi, a kiscicákat könnyű örökbe adni, lesz majd rá olyan jelentkező, aki bent akarja tartani. A menhelyek pedig így adják ki őket. Szóval, szerintem jó döntést hoztál.
2021. ápr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
74%

Persze, tarthatod, ha a telken belül tudod tartani (macskabiztos kerítés, kennel, kifutó, stb.), ezek nyilván nem olcsó dolgok, szerencsére nem is kötelező állatot tartani.

Törvény, hogy köteles vagy megakadályozni az állatod szökését - arról nem beszélve, hogy odakint mennyi veszély leselkedik a cicákra.

Mondjuk őszintén szólva én a mérgezett rágcsálók miatt manapság már a saját kertemben se merném egyedül hagyni.


Ismerősödet világosítsd fel, hogy állatorvosi rendelőben tudják ivartalanítani a macsekokat, és akkor nem kell megszabadulniuk egy szakajtónyi kölyöktől rendszeresen, és nem lepik el őket a macskák.

2021. ápr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
57%
Tarthatod mindaddig, míg nem tud kijutni a telekről, és nem fenyegeti közvetlen veszély. Ha ezt nem tudod vállalni, akkor tartsd bent, és pórázon vidd ki néha, vagy ne vállalj macskát. Hidd el, nem jó se az állatnak a folyamatos kintlét, se annak aki majd elüti, és annak sem, aki majd össze kell szedje, vagy csak épp meglátja arra járva. Na meg ha komolyan gondolod az állattartást, akkor neked is igen rossz lesz.
2021. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
A macska nem kinti állat?
2021. ápr. 9. 16:57
 20/42 anonim ***** válasza:
48%

16, csak szólok, hogy a menhelyek többsége szinte egyáltalán nem fogad már be állatot, inkább hagyják elpusztulni őket, mert nincs rá kapacitásuk, hogy még többet befogadjanak. Hogy miért nincs, azt tökéletesen elmagyarázza például ez a kérdés és a rá érkezett válaszok: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__11061506-mie..

Szóval nem kéne az egekbe magasztalni a menhelyeket egy olyan gazdival szemben, akinek az az egyetlen "bűne", hogy kint akar tartani egy olyan állatot, aminek alapból is nagy a mozgástérre való igénye.

2021. ápr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!