Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Visszahozzák a kiscicákat,...

Visszahozzák a kiscicákat, mert nem esznek 1 napja, mióta elvitték őket innen?

Figyelt kérdés

3 hetesen találtam az 5 kiscicát kidobva, most múltak 3 hónaposak. A gazdik már megvannak 3 hete, megbeszéltük, hogy 13 hetesen vihetőek. Amikor ideértek, mindent elmondtam, mikor mit esznek, milyen ételt, milyen almot használnak, mikor kelnek, mikor alszanak stb. Előtte direkt felfegyverkeztem bőséges étellel, amiket eddig ettek, hogy mindegyik gazdinak tudjak adni 1 hétre való adagot, meg egy zsák almot is. Adtam játékokat, kisplédet, amiket itt használtak, hogy érezzék az illatokat, könnyebben megszokják az új helyet.

Tegnap reggel 8-10 óra között vitték el mindet, aztán 1-et még tegnap este, 2-t ma reggel visszahoztak, azzal az indokkal, hogy nem esznek és elbújnak. Mondtam, hogy kell még nekik idő, hogy megszokják, de azt mondják nem akarják kínozni őket.

Mit tehetek?

A két legelevenebb, aki ilyen kis minden lében kanál személyiség, ők jól vannak az új gazdinál, bár az első néhány órában ők is féltek és csak egy sarokból térképezték fel a helyet, de hamar felülkerekedett rajtuk a kíváncsiság és elkezdték bejárni a lakást, hamar kaptak a játékon is, este meg már ettek is.

De a 3, aki visszakerült, velük mit csináljak? 1* már átélték a stresszt, másodszor tuti rosszabb lesz, megint vissza fogják hozni őket, ha odaadom valakinek.


2021. ápr. 12. 09:13
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Esetleg arra gondoltam még, hogy 2-t egy helyre adok, egy meg itt marad.

De miért nem várnak a gazdik, azért mert egy nap nem esznek, az miért lenne kínzás?

2021. ápr. 12. 09:15
 2/18 anonim ***** válasza:
9%
Ha nem akarod mégegyszer odaadni valakinek aki esetleg türelmesebb lenne velük akkor milyen választ vársz? Sok lehetőséged így nem maradt a megtartásukon kívül.
2021. ápr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 kicsibarany ***** válasza:
93%
Ezek szerint nekik még sose volt macskájuk. Tapasztaltabb gazdit kell keresni nekik.
2021. ápr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De előtte mondtam is, hogy lehet majd nem esznek 1-2 napig, nem kell megijedni. De még azt sem várták meg.
2021. ápr. 12. 09:24
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Jobb, ha nem maradnak ezeknél a buta embereknél.
2021. ápr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Kamu duma. A valóság az, hogy a gyereknek nem jött be a szín... 5-ösnek van igaza.
2021. ápr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

3-őt akkor megpróbálok rendes gazdiknak adni.

Egy meg marad.

2021. ápr. 12. 09:43
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez valószínűleg csak kifogás volt. Rájöttek, hogy ők tulajdonképpen nem is macskát akartak, vagy hogy egy macskának igényei is vannak és nem gombnyomásra működnek (dorombolj, cukiskodj, vagy akár pózolj a szelfihez).

Jobb ez így, remélem gyorsan lesz új gazdájuk. Legalább nem az utcára dobták ki, visszahozták. :/

2021. ápr. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Te jó ég, milyen emberek vannak. Nem kéne ledöbbennem, de mindig megdöbbent, hogy milyen nagy az isten állatkertje.
2021. ápr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Lena7 ***** válasza:
100%

Az teljesen természetes, hogy félnek és megvannak "illetődve" pár napig, esetleg 1 hétig.


1 hét után általában minden cica felszokott oldódni, csak türelem kell hozzá.

A kiscicáknak ott még minden új, nem ismerik sem a helyet, sem az embereket.

Kell nekik idő, hogy megszokják a dolgokat.


1 este/1 éjszaka alatt nem fog csoda történni, több idő kell nekik.



Szerintem is jobb, hogy visszahozták őket, ha már az első akadálynál feladják, akkor mi lett volna a későbbiekben?

2021. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!