Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Visszahozzák a kiscicákat,...

Visszahozzák a kiscicákat, mert nem esznek 1 napja, mióta elvitték őket innen?

Figyelt kérdés

3 hetesen találtam az 5 kiscicát kidobva, most múltak 3 hónaposak. A gazdik már megvannak 3 hete, megbeszéltük, hogy 13 hetesen vihetőek. Amikor ideértek, mindent elmondtam, mikor mit esznek, milyen ételt, milyen almot használnak, mikor kelnek, mikor alszanak stb. Előtte direkt felfegyverkeztem bőséges étellel, amiket eddig ettek, hogy mindegyik gazdinak tudjak adni 1 hétre való adagot, meg egy zsák almot is. Adtam játékokat, kisplédet, amiket itt használtak, hogy érezzék az illatokat, könnyebben megszokják az új helyet.

Tegnap reggel 8-10 óra között vitték el mindet, aztán 1-et még tegnap este, 2-t ma reggel visszahoztak, azzal az indokkal, hogy nem esznek és elbújnak. Mondtam, hogy kell még nekik idő, hogy megszokják, de azt mondják nem akarják kínozni őket.

Mit tehetek?

A két legelevenebb, aki ilyen kis minden lében kanál személyiség, ők jól vannak az új gazdinál, bár az első néhány órában ők is féltek és csak egy sarokból térképezték fel a helyet, de hamar felülkerekedett rajtuk a kíváncsiság és elkezdték bejárni a lakást, hamar kaptak a játékon is, este meg már ettek is.

De a 3, aki visszakerült, velük mit csináljak? 1* már átélték a stresszt, másodszor tuti rosszabb lesz, megint vissza fogják hozni őket, ha odaadom valakinek.


2021. ápr. 12. 09:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 nap volt, mire az első falatokat megette. Szemenként rakta le elé a szárazat, a húsosra rá sem bagózott. És amíg el voltunk boltban, szépen megette. Ez volt 48 óra után. Kb. 1 hét volt mire elkezdett felengedni.3 hét után szelídült meg teljesen.
2021. ápr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem biztos, hogy "duma". Én is voltam ilyen helyzetben, hogy gazdát kerestem ideiglenesen befogadott állatnak, meg több állatot is vettem át azért, mert aszerint, aki eredetileg kinézte magának, "nem kezes". Milyen érdekes, nálam az lett. - Jobb is, ha az ilyenek megmaradnak a plüssöknél. De azért ne általánosíts, kérdező, lehet normális gazdit is találni!
2021. ápr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm.

Honnan tudhatom, hogy normális, felelősségteljes gazdának adom őket?

Mert ők is rendesnek tűntek. Sőt, az egyiknek volt már cicája, képet is mutatott róla, benti cica volt.

A másik meg annyira nagyon akarta, alig bírta kivárni, folyton kérte a képeket, aztán egy nap után lemond róla, nem értem.

2021. ápr. 12. 11:55
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"direkt felfegyverkeztem bőséges étellel, amiket eddig ettek, hogy mindegyik gazdinak tudjak adni 1 hétre való adagot"


Ez aranyos tőled :)


a lehetőséget a gazdisodásra ne add fel, még lehet eljönnek a megfelelő emberek, akik nem adják fel az első zökkenőnél. Ezek komolytalan gazdák voltak, de annak örülök, hogy ne csapták ki őket az utcára vagy adták tovább ki tudja kiknek.

2021. ápr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatlan gazdik, ne adj nekik macskát. Akinek 2 nap türelme sincs egy kiscicához, szerinted majd tolerálja ha éjjel nyávog vagy mit tesz ha beteg lesz?
2021. ápr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess a leendő gazdákkal, ajánlj nekik irodalmat és kérdezz is bele hogy xy szituációkban mit tenne. Pl hány hónaposan kell ivartalanítani, naponta mennyit és hogyan kell játszani egy kiscicával, mire figyel mikor eledelt választ stb.
2021. ápr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyannak add aki a gyereket is hozza, nem csak elérakja egy dobozban.
2021. ápr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon szomorú, nem is értem! Nálunk 3 napig tartott a nagy ijedelem, csak éjjel evett mikor mi nem láttuk, egyébként egész nap a kanapé alatt dekkolt. 4. nap kezdett oldódni, de még utána is kellett idő, hogy teljesen megbízzon bennünk és bújjon meg játsszon. Ennek ellenére eszünkbe sem jutott visszavinni, hiszen elhoztuk már, a mi cicánk. Ez egy élőlény és nem egy esetlegesen hibás konyhai gép amit vásárlástól számított 14 napon belül beviszek a Media Marktba, hogy nem kell mégsem.


Ha keresel gazdit a jövőben, szerintem tisztázd velük hogy mi történt, ne titkold el. Biztos lesz olyan, akinek eljut az agyáig hogy türelemmel kell lenni, ezekkel a kicsikkel még inkább, hiszen trauma érte őket. Látod itt is mindenki azonos véleményen van :)

2021. ápr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!