Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Életében először egyedül...

Életében először egyedül hagyom a macskám. Szomorú lesz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! El kell utaznom egy hétre, a cicámat addig a szomszéd fogja etetni. Nehezítő körülmény, hogy eddig a testvérével volt, viszont szegény epilepsziás volt és az utolsó rohamot nem élte túl. Nagyon szomorú lesz egyedül? Keressek inkább cicapanziót? Nyitva vannak a covid miatt egyébként?

2021. ápr. 15. 00:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg a szomszédot, hogy kicsit simogassa meg. Nem hal azért bele, a macskàk jól el vannak egyedül is, úgymond uralkodó lények.
2021. ápr. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Inkább amiatt aggódj, hogy ne üsse el az autó vagy ilyesmi. (Ha kinti cica)
2021. ápr. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem aggódok autók miatt, mivel nem kinti cica. :)
2021. ápr. 15. 00:35
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem lesz ott semmi gond :) Annál boldogabban fog majd várni.
2021. ápr. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne vigyed panzióba. Macskak az otthonukhoz sokkal jobban ragaszkodnak, mint gondolnád. Szerintem külön stressz a költözés neki, nem kell +trauma.

Nálunk be van kamerazva a lakas es ha egyedul hagyom a cicat, imádja legalabbis az első napokban. Alszik, játszik. Anyukam jar etetni 1-3napban le se sza. Ja. Fúj rá (nem baratkozos "idegenekkel" amugy. 4naptol kezd bujni hozzá. Estenkent már ül az ajtoban, ablakban es vár minket. Akkor tudom hogy elég volt neki az egyedül lét. Akkor kezdem mindig nagyon megsajnalni es bunttudatom lenni. De sokszor van hogy el kell, utaznom 5napra dolgozni.

2021. ápr. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A panzió még stresszesebb lehet neki, mert elviszed a megszokott krnyezetből egy olyan idegen helyre, ami tele van idegen macskákkal, esetleg kutyákkal. Ha nem is kerül kapcsolatba velük, nem is látja őket, attól még pontosan tudni fogja a hangok és szagok alapján, hogy ott vannak.


Sokkal jobb, ha otthon marad. Ha valaki ellátja, és még foglalkozik is vele egy kicsit, akkor nem lesz probléma :)


Hagyj kint neki játékokat, amivel el tudja magát foglalni, amúgy nagy eséllyel átalussza majd a nap nagy részét :)

2021. ápr. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Én is egy hétre mentem volna, de 2 nap után haza kellett jönnöm mert semmit nem evett, csak sírt folyamatosan.

De őt pár hetesen találtam kidobva, szóval extrém ragaszkodó.

2021. ápr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A macska alapvetően az emberhez is ÉS a helyéhez is nagyon ragaszkodik, én sem sokkolnám cicapanzióval. (Az más kérdés lenne, ha ahhoz lenne szokva, hogy mentek és néha idegen helyen hagyod egyedül.)


Ha jóban van az etetős emberrel, őt is megkérheted, hogy ne csak kidobja neki a kaját és ellopja a kakit, hanem töltsön vele egy kis időt.


Egyébként én szoktam menni a rokonoknak cicaszittingelni. Olyan cicákhoz, aki eleve bírnak engem, hab a tortán, hogy az egyik egy ideje special needs is, és amúgy is csak rám mernék bízni, mert nem rúgom fel az étrendjét és nem lazázom el a gyógyszereit. Ilyenkor ott alszok és onnan megyek dolgozni.

Nem tudom, hogy nálatok mennyire opció ez, de gondoltam szerepeljen itt.

2021. ápr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a családunk messze lakik, így őket nem tudom megkérni erre. Gondolkodtam azon is, hogy idővel hoznék egy kiscicát, csak nem tudom mennyire fogadná el. Két éves, a tesója 4 éves volt, mindig együtt voltak. :'(
2021. ápr. 15. 11:17
 10/12 anonim ***** válasza:

El fogja fogadni, persze, csak időbe telik majd neki.


A panziót felejtsd el, de a szomszéddal már most kezdd el összeszoktatni, hogy ismerős legyen neki, amikor megy.

2021. ápr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!