Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák veszélyesek a gyerekek...

Macskák veszélyesek a gyerekekre, egészségileg?

Figyelt kérdés
Azt halottam a macskában van egy vírus ami a májba fúródik és élősködőkkel lesz a gyermek mája tele. Vakságot is okoz,pláne ha ürülék kerül a homokozóba,ez télleg így van? Lakásban akkor veszélyes cicát tartani? olyan sokan tartanak,macskát ők ,hogy csinálják? Minden választ megköszönök :-))
2010. aug. 22. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen veszélyes,Ha nincs oltva és kivizsgálva!!! ha ezek nincsenek megcsinálva akkor nem csak gyerekre és várandósra veszélyes,de az összes emberre is. Leginkább a szőrük és a testnedveik veszélyesek,ezért fontos a lakásban tartott macska ellenőrzése is... Én pont tudok egy sajnálatos olyan esetet(a szomszédunk),amikor a lakásban tartott macska valami vírust adott át a várandós anyukának(pedig ellenőrizve és oltva volt),hogy a baba vakon született.Ez 23 éve volt, velem egykorú a lány amúgy.Akkor nem volt olyan fejlett a rendszer,de utólag a vérből tudták megmondani egyértelműen,hogy macskaszőr miatt alakult így.Sajnos vannak ilyenek.
2010. aug. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is gyerek vagyok(nem kicsi),és van egy macskám(kertes házunk van)eddig tudtommal nem lett semmi bajom a macskámtól.
2010. aug. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tisztán kell tartani a macskát, féreghajtás, kullancsmegelőzés, és oltások. Én állatok között nőttem fel, soha semmi bajom nem volt, pedig a kutya mellett tanultam járni is.
2010. aug. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az elso valaszolo leirta: 23 eve meg az volt.

Egyebbkent, amit nem szabad - varandos anyuka nem takarithatja a macska almostaljat.

Kb ennyit kell betartani, es a kockazat 0% (na jo, 0,003%)

2010. aug. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kaileena2 ***** válasza:
Nem veszélyes.Mióta élek macskák vesznek körül,de semmi bajom.Persze ha beteg vigyétek orvoshoz,de akkor is az a lényeg,hogy mossatok utána kezet.Ja meg akkor nem kell puszilgatni amúgy sem de bajotok nem lesz tőle.
2010. aug. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!