Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel tudom elérni, hogy ne...

Mivel tudom elérni, hogy ne mászkáljanak nálunk a macskák?

Figyelt kérdés

Tőlünk 2-3 házra van egy házaspár.Tavaly vagy tavalyelőtt nyáron kaptak a gyerekeik 2 macskát.Nőstény+kandúr.A nőstény első almát megtartották, lett 7 macskájuk, Most látom, hogy az egyik nőstényük már nagy pocakos.Az első nőstény macska meg a fás kamránkba már betette az újabb alom macskát.Ha kiteszek valamit a saját macskáimnak meg kell várnom míg megeszik és folyamatosan hajtani a 7 macskát, hogy ne zabáják el előlük a kaját.Múltkor kitettem nekik, ettek nem láttam egy macskát se a mieinken kívül, mire becsuktam volna az ajtót már mind ott evett.

Egyre szemtelenebbek és egyre kevésbé félnek.Én bántani nem akarom őket.Viszont etetni se.Mivel lehet elérni, hogy a macskák ne akarjanak nálunk enni?

Kutyát nem akarunk a saját macskáink miatt.



2021. máj. 7. 23:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
57%

+1 a bent etetett macskára.


"Évek óta így esznek"


Akkor majd mostantól máshogy esznek.

2021. máj. 8. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
50%

Macska ellen kerítés 😂😂😂😂.


A macska "free spirit" bárhova felmászik leugrik stb.


Esélytelen sztem.


Bent etetés talán jó tipp.

2021. máj. 8. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
60%
Arra nem gondoltál még, hogy ha a te macskáid kint vannak, akkor ők ugyanúgy mászkálnak máshová? Ha kevésbé jóérzésű valakihez, akkor meg is mérgezhetik őket... ugyanolyan felelőtlen vagy, mint a szomszédod, szegény cicák meg szenvednek miattatok. 😢
2021. máj. 8. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó azert ne magyarázzuk már meg hogy a hóember örül a napsütésnek.


A kérdező a saját macskáiról szeretne gondoskodni. A szomszéd még csak nem is ivartalanította a macskákat ami alap dolog kellene h legyen.

2021. máj. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
93%
10 ja de ezek nem kóbor macskák hanem direkt lettek megtartva. Én szólnék a gazdának hogy vagy elzárja a macskáit vagy elvitetem őket. Hátha hat rá. Nálunk a kerítés alatt kutya járt be az egyik szomszédból és mindig megette a kutyám elől a kaját amíg az aludt, én szóltam a gazdának azóta semmi gond. De igen ahol tudod próbáld meg behálózni a kerítést ahol mondod hogy esetleg bemehetnek
2021. máj. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

13


Alapvetően nem az a bajom, hogy mászkálnak.Szerintem kb az utca összes macskáját láttam már az udvarunkon kerítés előtt.Egyik se ült megbújva valahol, meglesve mikor jön a kajaidő, hogy ehessen.Ezek viszont itt ülnek valahol, mert nem hiszem, hogy 2-3 házzal odábbig jut a kajaszag és arra jönnének.Viszont az is vicc, hogy az én macskáim azért nem esznek, mert a 7 macska jön aztán elüldözik őket a kaja mellől.

Az egyik macskánk öreg.Az semerre se mászkál.Megvan az udvaron.A másik fiatalabb, az körbe jár a környéken, de megvan a területe és jólakottan szokott mászkálni.Legtöbbször a szembeszomszédnál tanyázik, szokja mondani, hogy ott aludt a tyúkól tetején.

Lehet szívtelennek tűnök de nem akarok 7 másik macskát, sőt ezt az almot se szeretném amit ide letett az egyik macska ,ahogy nem szeretném ha a másik vemhes macska is hozzánk rakja le a kicsiket.

2 macskát vállaltam mert azokat tudom tisztességgel etetni, oltatni,féreghajtózni vagy épp ha bármi bajuk van orvoshoz hordani.De lassan egy macskafarm lesz a környék.Mert most a 7 felül van 4 kismacska, a fiatal macskának legyen csak 3-4 aztán már 15db macskán felül vagyunk és ősz környékén még mindig születhetnek újak.

És nem tom ki hol veszi a macskakaját, de simán a legócskább kajából is kijön alsóhangon napi 1500 ft kiadás 2 macskára, a mieink meg nem a legszarabbat kapják és nem azért veszem nekik, hogy másnak a macskái betolják és még ott nyávogjanak, hogy mikor kapnak repetát:D:D

Beszarás hogy még én vagyok a xar.:D

Az értelmesebb válaszokat köszönöm!

2021. máj. 8. 09:06
 17/21 anonim ***** válasza:
86%

" és nem azért veszem nekik, hogy másnak a macskái betolják és még ott nyávogjanak, hogy mikor kapnak repetát:D:D"


Ember, már többen leírták, hogy etesd őket bent. Ennyi az egész. Vagy ne panaszkodj, hogy a tobbi macska eszi meg a kaját. Az éhes macskák ilyenek. Ha valahol kiszagolják az ételt, oda fognak járni. Igazából főként magadnak köszönheted, akaratlanul ugyan, de te csaltad oda őket.

2021. máj. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

,,Ember, már többen leírták, hogy etesd őket bent. Ennyi az egész. Vagy ne panaszkodj"

A saját kérdésemnél reagálhatok azért a válaszokra? Persze tudom, ha savaznak nem kell visszaszólni, vagy megvédeni magam, mert én vagyok a nagy ,,gonosz":D

Nyilván magamnak, elvégre azt gondoltam ha én adok a macskáimnak enni, akkor más is ad a sajátjának.Milyen buta vagyok...

2021. máj. 8. 11:53
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy gonosz, szimplán csak naiv, esetleg buta. Vannak macskáid, ebből arra következtethetne az ember, hogy ismered milyenek. Nem kell ahhoz éheztetni őket, hogy ha plusz kaját éreznek, akkor rámenjenek. Ráadásul tényleg baromi egyszerű a megoldás, amit valamiért nem akarsz megérteni. Én sem szórom tele a lakást morzsákkal, elvégre nem vágyom hangyákra. Persze, lehetne a gazdájuk felelősségéről is szót ejteni, de a megoldás-tetszik vagy sem-, a te kezedben van.
2021. máj. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy buta csak naiv. Mit gondolsz aki hagyja orrba szájba elleni a macskáját azt majd pont érdekli és felelősségteljesen nap mint nap eteti (normális minőségű táppal), friss vizet ad nekik stb.. Hát nem. Az ilyen embereket egy héten kb 5 percre érdekli a macska amíg egyszer megsimogatja "jajj de cuki kiscica".

Egyébként meg szarik rá. Az ilyennek tapasztalatból tudom hiába magyarázod hogy ugyan méltóztasson már ivartalaníttatni őket az állatok és saját maga érdekében is. Nem fogja. A macska meg nem hülye. Nem fog egeret fogni magának és sokkal több melót belefektetni abba hogy mit egyen ha ott nálad is hozzájuthat. Én is bennt etetem az összes macskám. Hogy te eddig csak kint? Látszólag akkor ez nem működik. Miért nem csinálod úgy ahogyan lehet ahelyett ahogyan nem lehet? Azért ez egy elég könnyen orvosolható probléma.

2021. máj. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!