Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskatápot ajánlotok?

Milyen macskatápot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Száraztáp: 500 Ft/kg

Konzerv, alutasakos: 50 Ft/100g


Sajnos többre nem telik.


2021. máj. 24. 12:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, az állatorvosoknál te biztos jobban tudsz hablatyolni. Egyöntetű állásponton vannak, hogy száraz minőségi táp és állandó friss víz. A többi opcionális. Az olcsó szaftos is kb. szemét, csak még drágábban.
2021. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
15%
11-es csak egy próba, élnél állandó MC-s kaján ? Ugye nem, na ugyanilyen az állandó száraztáp a macskának is..
2021. máj. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
12 pont a legjobb példát hoztad! A minőségi prémium(!) tápokban benne van minden amire a macskának szüksége van. Az van lemodellezve amit a természetben eszik: hús, csont, tollak, szőr, rost. Mindegy, hogy milyen állagú. A ropogós azért kell, mert a természetben is rágja a csontot. Ezt az állatorvos magyarázta el amikor kicsik voltak a cicáim. A macska az minden gond nélkül elvan egyfélén, nem kell neki variálni, sőt, örülni kell ha valami minőségi tápot elfogad és azt adni amíg eszi és amíg jó neki (életkor, diéta). A mc-s kaja fényévekkel minőségibb embernek, mint az olcsó macskatáp macskának.
2021. máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Van erről egy érthető, remek írás, amiből idézek, Mancsok rendelő, Dr Csikós Károly tollából. Érdemes azonban a teljes írást elolvasni!

"A takarmány, vagyis az állatok számára az ember által biztosított táplálék a háziállatok életében az egyik legfontosabb környezeti tényező, és az állatok etetése során elkövetett hibák jelentős következményekkel járhatnak. Az állati szervezet egy ideig általában károsodás nélkül képes elviselni a hiányosságokat, de ha ezek tartósan fennmaradnak, akkor előbb-utóbb kialakulnak a káros következményeik. Vagyis az állati szervezet a takarmányozási hibákat csak egy ideig képes tolerálni. Ez sokakat megtéveszt, hiszen ha azt látják, hogy valamit örömmel fogyaszt az állatuk, és az nem vezet azonnal problémák kialakulásához, akkor könnyen azt képzelhetik, hogy jó az állatnak. Azonban ez gyakran nem így van. Minden eltérésnek az igényektől következményei vannak,

Az állatok általában a nedves tápokat választanák, de a felsorolt előnyök és hátrányok miatt inkább a száraz tápok etetése javasolható. Ezekkel olcsóbban biztosíthat magasabb minőséget az állata számára. Egy prémium minőségű száraz táp etetése általában kisebb napi költséggel jár, mint a legolcsóbb konzervekkel való táplálás, márpedig a minőségből többet profitálnak az állatok, mint a formából.

Nedves (konzerv és tasakos) tápok: Sokak számára tűnnek természetesebbnek, mint a többi forma, pedig az összetételük – a vizet leszámítva - csaknem ugyanaz. Előnyük, hogy az állatok általában jobban szeretik, de ellenük szól az, hogy meglehetősen drágák, ugyanis nem csak a csomagolásuk költséges, de a tartalmuk legalább háromnegyede (70-90%-a) valójában víz, vagyis egy olyan anyag, ami sokkal olcsóbban a csapból is nyerhető. Emellett nehéz szállítani és raktározni őket, a szükségesnél nagyobb mennyiség felvételére hajlamosítanak, és kevesebbet kell rágni is, ezért a nedves tápot fogyasztó állatok gyakrabban híznak el és korábban szorulnak fogászati ellátásra, mint egy hasonló összetételű száraz tápon tartottak.


Félszáraz tápok: Mintegy 20-30% vizet tartalmaznak és általában nejlonba csomagolva, szalámira emlékeztető rudak formájában kaphatók. Ha felvágják, úgy néznek ki, mintha húsból készültek volna, ami sokak számára teszi vonzóvá őket. Sajnos ez nem így van, sőt, általában túl sok cukrot, sót, szóját, szénhidrátot, tartósítószert, mesterséges színezéket és ízesítőanyagot tartalmaznak, az állagukat pedig szerves savakkal állítják be.


Száraz tápok: Alacsonyabb (legfeljebb 10%) víztartalmuk a tartósságuk alapját is adja, de leginkább a hasznos tápanyagokra vetített olcsóbb áruk miatt közkedveltek. Általában extrudálással készülnek. Könnyebb szállítani és tárolni őket, általában rágásigényesebbek, ami erősíti a fogakat és az ínyt

a címkét minden esetben alaposan át kell tanulmányozni. Jó, ha az összetevők első vagy második helyén valamilyen hús szerepel, és az is, ha egy tápban nincsen mesterséges tartósítószer vagy színezék. Érdemes nagyon odafigyelni, mert a „bárány-rizses” tápról az összetevők áttanulmányozása során könnyen kiderülhet, hogy a legfőbb fehérje forrása a baromfi húspép és a szója. Sajnos a korábban már elmondottak miatt egy magas nyersfehérje tartalmúnak hirdetett táp is alulmúlhatja az állat igényeit, ha nehezen emészthető és alacsony biológiai értékű fehérjéket tartalmaz. Ez azonban nehezen vagy egyáltalán nem derül ki az analízisből.A tápok ára valamelyest jobban tájékoztat azok értékéről, de koránt sem biztos, hogy szoros összefüggésben állnak a minőséggel. Az olcsó tápok valóban nem lehetnek nagyon színvonalasak, az igazán jó tápok előállítási költsége ugyanis a drágább alapanyagok és technológia miatt magas. De a magas ár sem garantálja a jó minőséget. Ugyanakkor ma már sok tápnak és gyártónak van hosszú ideje jó hírneve, ami mindennél jobban szavatolja a minőséget, vagyis a jó alapanyagokat, a megfelelő receptúrát és a folyamatos odafigyelést a késztermékek minőségére. A legkisebb kockázatot az vállalja, aki ezek közül választ."

2021. máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
70%
A végére a kérdezőnek válasz: Trovettel sok-sok éve nagyon jól muzsikálunk, és, hogy érezze mibe kerül ha valakit szeret és a végletekig elmegy: az egyikük vesebeteg, 2 kg-os Royal Canin csak orvosnál kapható táp 12.625 Ft (az állandó gyógyszerein és a vizsgálatain kívül). Nem mi választottuk, hogy lebetegedjen... Ezért is mondtam, hogy nem lehet úgy nekiindulni, hogy 1200 Ft-om van rá+a szeretet oszt szevasz.
2021. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

A macska tényleg kaphat csak száraztápot?

Mert úgy tudnék jobb minőségűt is venni, pl.: Smilla.

De én úgy tudom napi 2× kapnia kell mást a száraztápon kívűl.

2021. máj. 24. 14:50
 17/20 A kérdező kommentje:
Nem 1200 Ft-om van rá 1 hónapban, hanem 3000-3500 Ft inkább.
2021. máj. 24. 14:52
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
17. ha van csak száraz kajára 3500 Ft egy hónapban az már jó. Mivel én kimérem naponta az enyémnek ezért tudom pontosan mennyit eszik: 40-50 gramm. Arra is kell vigyáznod ne hízzon el, ezért is jó kimérni a napi adagját. A prémiumtápból a gyártó által ajánlott napi adag is kevesebb, mert tartalmas. De ez emberkajában is pont így van, egy drága sajtból, marhahúsból, kacsahúsból, minőségi kenyérből jóval kevesebbet eszel meg mint pl. grízestésztából, olcsó fehérkenyérből és éhes is sokkal később leszel. Dettó a cicának a prémium vs. silány. Eleve webáruházban nézd, ne Fressnapf, nagy kiszerelést, és nem, nem kell szaftos! Én adtam míg nagyon picik voltak, illetve amíg a vesebeteget visszahoztam az életbe, de 10+ éve csak prémium ropik. Olvasgasd amit Dr Csikós írt, Mancsok rendelő a keresőbe írd be és ott van minden. Amit írtam Trovet az pl.9 ezer a 3 kg, 2-2,5 hónap kb. és ez a legdrágább, Royal Canin 25 ezer/10 kg, Hills is ennyi és arra is sokan esküsznek. Lényeg: 1,5 kg-al számolj havonta +- pár deka. Ha több kell pl. most míg növésben van néha a házikosztból kis húst rizzsel, zöldséggel sima vízben megfőzöd neki, erről is ír az állatorvos. Én a mogyishop.huról rendelem a Trovetet, de van petissimo, petnet, százféle amit kidob a kereső, személyes átvétel közel van, esetleg ingyen szállít ha nem Pesten laktok, ilyesmi. Amit még nem javaslok az a kimért, vagy csak, ha tényleg megbízható. Én egynél voltam, nem tudta mi a húgyköves meg a veseelégtelen táp közötti különbség, annyival meg nem olcsóbb, mintha rendeled és tuti az van benne.
2021. máj. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező: Ha nem tudod megadni neki a megfelelő ellátást és tápot, inkább ajándékozd el. A rossz táp jelentősen megrövidíti az élettartamát.
2021. máj. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Két cicával birkózom, ebből egy speciális igényű (húgyköves), így Royal Canin tápot ehet nagy részben. Az alussal szoktunk csalni, de abból csak napi felet kapnak. A másik egy ifjonc fiúcska bármit megeszik, amit elé teszek, de...


Évekig kapott a kislány olcsó, hiperes kaját (Kitekat, PreVital, Multifit a Fresshnapfból...) ami nagy eséllyel hozzájárult a húgykövességhez. Most a zooplusról rendelek nekik kéthavonta, két macska ellátása az elmúlt 8 hónapban így nézett ki:


29.000+15.000+12.000, ami az alábbiakat tartalmazta:


12kg RC gyógytáp, 12kg IAMS száraztáp, 4 havi (napi egy, két cica közt felezve) alus vagy konzerv nedves eledel, ezen kívül kb 3 havit helyben vettem meg, nagyjából 10.000ft-ért, mikor kifogytunk és SOS kellett. Még legalább 2 havi van mindkét szárazból. Ebben az árban benne volt múlt hónapban egy cicaalagút is, 1500ft-ért :)


Összesen kb. 66.000Ft volt a két cica az elmúlt 8 hónapban. Havi szinten ez 8250ft két cicára. Egy cicánál ez alig több, mint 4000ft, és közepes-magas kategóriás tápokról beszélünk.


A titok a nagy kiszerelés, MINDIG. Ha egyben nem megy, beszélj össze más cicásokkal, rendeljetek közösen és osszátok el havonta. Nem csak gagyi jön ki kevés pénzből.


Nézz utána, időnként főzhetsz neki csirkemájat (ahol besegítek cicagondozásban, néha azt kap a kolónia), olcsó és kiadós. A hagymafélék tilosak, nyomokban is TABU! Csak egy pici sóval fűszerezd.


De a száraztápot és is erősebben javaslom:

nem eszi mértéktelenül, jót tesz a fogainak, kevésbé hízik el. Ha egyszer-egyszer "gagyit" kap, nem lesz baj, de ha csak azon él, előbb utóbb a dokinak fizeted ki, amit megspóroltál. Menni fog az!

2021. máj. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!