Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idős volt a macskád,...

Mennyi idős volt a macskád, mikor meghalt? Mivel etetted?

Figyelt kérdés

2021. máj. 30. 09:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. A Rossmannban, Dm-ben meg ilyen helyeken újabban kapható magasabb hústartalmú táp elérhető áron. A másik cicámnak szoktam ilyeneket adni időnként, szereti :) De próbálom kerülni, jobb a természetes hús, és a minőségi táp. Sajnálom amúgy, ami a cicáddal történt. Enyém hirtelen, a semmiből, nagyon gyorsan ment el, egy hét sem volt az egész. Egy hónappal a halála előtt még szétrúgta a nappalit a másikkal, annyira játszottak :D de még így is nagyon megviselt, hogy pár napig elesettnek láttam. El sem tudom képzelni, mi lett volna, ha fokozatosan épül le, zihál meg ilyenek. Nagyon sajnálom és részvétem :(
2021. jún. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, köszönöm. ès rèszvètem. :(


Nehéz volt elengedni. Vigyázni kell rájuk, szerintem érdemes évente vizsgálatra vinni egy cicát. A másik cicánkról már én gondoskodok. Minoseggibb eledelt kap.

De a leges legjobb etetés a cicáknál úgy tudom a nyers hússal való etetés. Ami nagyon körülményes. Figyelni kell az arányokra, a vitaminok pótlására, tauton pótlásra. Egyszer lehet áttèrek rá.

2021. jún. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon jó a nyersetetés. De én sem tértem át rá még teljesen, csak érdeklődő vagyok. Arra viszont figyelek, hogy minden második nap kapjanak a cicáim nyerset. Egyelőre a marha fehérpecsenye a nyerő, mert azt még mi is ehetjük hőkezelés nélkül, tatárbifszteknek :) Nagyon szereti a megmaradt cicám, a meghalt cicának pedig az volt a kedvence, neki pépesítettem a fogai miatt.
2021. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
78%

Régebben én is adtam neki. De vigyázni kell, ha főleg tápot eszik akkor a gyomra nem áll készen a nyers hús fogyasztásra.

Ha jól értem, a nyers hús fogyasztáshoz erősebb gyomor sav kell. Nem ajánlják a gyakori "váltakozást".

De persze az én cicámnak se volt semmi baja ,gyakran kapott nyers csirke mellett. Amióta ezt tudom,nem kap. Pedig nagyon szereti.

L

2021. jún. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem add neki nyugodtan. Keverve először, kisebb mennyiségekben. Az enyémek gond nélkül ették a nyerset. Az idős (akkor már 10 éves ) cicámnak emésztési gondjai voltak, és még úgy is nagyon jól ment neki a váltás, sőt, ettől jött csak rendbe igazán. A fogaik miatt elég fontos lenne, hogy egyenek rendszeresen nyerset is, még ha kis mennyiségben is. Én naponta és kétnaponta adok nyerset egy-egy étkezésre, és ez bevált. Nem kell minden szaktanácsnak és ijesztgetésnek egyből felülni, a cicák tudják, mi a jó nekik, meg ugye te is kitapasztalod egy idő után :)
2021. jún. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Most nem szabad nyers csirkével etetni!!
2021. jún. 7. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!