Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a macskák hűtlenek az emberekhez és, hogy csak az ételért dorombolnak? Volt egyáltalán macskájuk azoknak, akik ilyeneket mondanak? És miért mondják a kutyára, hogy az ember legjobb barátja?

Figyelt kérdés

Azt mondják,hogy a macskák nem barátkoznak az emberekkel,nem lehet velük játszani stb...

A nagybátyámnak régen volt egy macskája.Szerettem azt a cicát és ő is szeretett engem.Mindig odajött hozzám,dorombolt,sokszor játszott velem,pedig nem én etettem.Sajnos már nincsen meg.:'( Vagy egyszer amikor elment édesanyám a boltba én meg az ajtóban álltam és köszöntem neki.Egy (teljesen ismeretlen)macska pedig ott volt a lépcsőházban és bejött hozzám az ajtón.Játszani akart,én meg alig tudtam kivinni a házból.Ott akart maradni velem.:) Nem kismacska volt.Máskor is volt már,hogy egy macska odajött hozzám és hozzámdörgölődzött az utcán.

Miért mondják sokan,hogy a macska nem barátkozik az emberrel,hanem csak az ételért szereti?Mert ez egyáltalán nem igaz.


És miért mondják,hogy a kutya az ember legjobb barátja?Édesanyámat (még kiskorában)is megharapta a saját kutyája.Nekem is egyszer kiszaggatta egy nadrágomat egy kutya.Sok utcába azért nem merek bemenni,mert félek,hogy valaki nyitvahagyta a kaput és kiszalad a kutya,hogy elkergessen.


2011. aug. 3. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem azért szeretik sokan inkább a kutyákat mint a ciccákat, mert irányíthatóbbak, (ha jól vannak nevelve) azt csinálják amit a gazdi mond, pitiznie stb... tehát az ember uralkodhat rajtuk. A cicák viszont ha megunják a simit odébb mennek, nem azt csinálják amihez a gazdinak kedve van.

Én inkább cicás vagyok, de szeretem a kutyákat is, bár engem is kapott már meg a saját kutyáám, de az nem az ő hibája hogy nem lett nevelve rendesen...

A cicákat imádom, szeretnek az ölembe ülni, és egyfolytában dorombolnak ha simizem őket, szeretik az orrukat összeértetni az enyémmel, és játszani is leget velük, van pici lapdájuk, és azzal birkoznak ha odadobom nekik, vagy a kezemmel is szoknak verekedni nagyon édesek :)

2011. aug. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem rendelkezenk megfelelő etológiai ismeretekkel (hozzáteszem te sem). Folyton emberi tulajdonságokkal akarják felruházni a macskát, vagy más állatokéval. Ha nem azt várják tőle amit egy embertől vagy egy kutyától, ÉS nevelik, nem csak kirakják a kertbe, enni löknek neki aztán csodálkoznak, hogy nem foglalkozik velük, akkor nagyon jó társ. Tehát ebben egyetértek veled.

A kutyákról viszont neked is téves tudásod van! Először is, a kutya a gazdája legjobb barátja, és te az idegen kutyának senkije nem vagy sőt akár még ellensége is lehetsz. Mádodszor: a kutya állat! Ha valami rosszat tesz, nem tehet róla, ugyanúgy mint ahogy a macska sem! Mindig az ember a hibás, mert ő a felelős az állatért. Ha egy kutya bánt akkor annak az ember a hibája, a gazdája aki nem neveli, nem jó helyről hozta, nem foglalkozik vele, nem ért hozzá (mert hiheted hogy te neveled, ha nem jól csinálod nem ér sokat), aki bántja, ijesztgeti és lehet napestig sorolni. Az állat mindig az áldozat. Az állat nem tud gonoszkodni, nem azért harap meg mert szórakozik. Ha a macskákat megérted, akkor a kutyákat is meg kéne értened. Nem kell szeretni őket, de ne legyenek róla téves gondolataid és ne várj tőle emberi dolgokat.

TÉNY, hogy a kutya jobban az emberhez nőtt, régebb óta él az ember mellett, és mivel falkaállat (a macskafélék többsége nem), ezért fejlett szociaális érzékkel rendelkezik amit még jobban kifejlesztett az ember mellett. Nagy mértékben haosnlóvá vált az emberhez, annyira hogy ilyen irányú kísérleteket is folytatnak az egyetemeken. Szeret együttműködni az emberrel és vezetőre van szükségfe. Ez tény, kár tagadni. Ettől a macska nem lesz rosszabb.

Én mindkét állatot imádom, egyik nélkül sem érzem jól magam.

2011. aug. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

a kutyák azt gondolják magukról, hogy ők a gazdiért vannak.

A cicák pedig azt, hogy a gazdi van értük.

A legtöbb embernek a kutya gondolkodása tetszik jobban, mert az ember is úgy gondolja, hogy az állat van érte, és hogy az állatnak engedelmeskednie kell, tudat alatt de uralni akarja az ember az állatokat.

Az első vagyok.

2011. aug. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Én ezt egy kicsit máshogy értelmezném. Mint mondtam mindkét állatot szeretem és hiányérzetem van nélkülük, de a kutyákat picit jobban. És nem azért mert uralkodni lehet fölüöttük, hanem mert lehet velük dolgokat csinálni. Elviheted sétálni, sokféle dolgot játszhatsz vele, elviheted kutyaiskolába, együtt oldotok meg feladatokat, problémákat, lehet vele versenyezni, sportolni ezer dolgot, nyaralni, együttműködik mint egy csapattárs. A macska is rettentő okos, és lehet vele játszani, tanítani, de valljuk be nem lehet vele annyi dolgot csinálni mint egy kutyával.
2011. aug. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Megmondom, mi a helyzet szerintem: az emberek abból indulnak ki, h régeen az ember és macska között kölcsönös kihasználási szerződés volt, a macska irtotta az egereket, cserébe kapott meleg helyet, ahol alhatott, megsimogatták, stb. De az ilyen macskának nincs gazdája, nyilvánvalóan más az a macska aki veled lakik, alszik, te eteted, fésülöd, szeretgeted.

Igen általában akik ezt mondják, SOHA nem volt macskájuk :)

2011. aug. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert nem ismereik es szeretik a macskakat. egyaltalan nem kell ezt elkuloniteni. nekem van egy kutyam es 6 benti macskam. Imadom a kutyamat tunderi mindent szeretek benne. ugyanugy imadom az osszes cicamat ahogyan mind kulonfelek termeszetre es kullemre egyarant. Azert adtuk el a varosi hazunkat 18 evvel ezelott hogy vehessunk egy farmot (nem Mo on elunk) es annyi es olyan allatot tarthassunk amilyet modunkban all es amit szeretnenk. azota vagyunk 100 % ig boldogok miota ez megvalosult. az elmult 18 evben egy napnal hosszabb ideig soha nem voltunk sehol mert nekunk az az orom ha veluk lehetunk ejjel nappal. raadasul olyan helyen lakunk ami nagyon szep turistak sok penzt fizetnek azert hogy ilyen kornyeken nyaralhassanak. sok baj betegseg ert mar az eletben megis aminden reggel ugy ebredek hogy halat adok a sorsomnak hogy itt es igy ebredhetek fel.87 ben jottem el Mo rol eletem legjobb dontese volt az is.
2022. febr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!