Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek ez a macskatáp jó?

Szerintetek ez a macskatáp jó?

Figyelt kérdés

[link]

571ft/kg így az ára.



2021. jún. 2. 08:20
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Nekem angol fórumokon az jött le, hogy az analitikait is nézzem.

Az miért nem jó?

2021. jún. 2. 09:46
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
23. Abból nem derül ki mi van benne.
2021. jún. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
91%
Mi Happy Catet veszünk, 4 kg-ot 8 ezerért. Szóval tény, hogy nem a legolcsóbb táp, de a nagytestű, habzsolós macskánknak másfél hónapig elég és makkegészséges, jó étvágyú, rendben vannak a fogai, a szőre is szép csillogó. Nem hencegésből, de mikor egy időre befogadtunk egy silány tápon tartott cicát, látványos volt a különbség pl a bundájuk tapintásában, fényében. Ez persze nem csak az etetésen múlik, de nagyban hozzájárul. Ráadásul míg a vacak kaját ő is falta, a miénkből sokkal kevesebb is elég volt neki, hogy jóllakjon.
2021. jún. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Az analitikai összetevőkben annyit kell nézni, hogy például a fehérje nem e olyan magas, ami már károsítja hosszabb távon a vesét, stb.

Ilyen és ehhez hasonló dolgokat.


De őszintén, ilyen tápok mellett ez a legkisebb gond.


Amikor azon mérlegelsz, hogy a táp 96 százaléka vagy 70 százaléka álljon szemétből, az analitikai összetevők nem osztanak, szoroznak.


Nem azt mondom, hogy nem fejlődés ilyesmi tápokat adni mondjuk a Whiskas vagy Friskies helyett, de még mindig nincs megadva az a macskának ami a minimum igénye lenne...


Csak ezek a fránya állatvédelmi törvények.


Kár, hogy lehet legálisan ilyen gyatra minőségű tápokat is árusítani.


Én törvényileg megszabnám, hogy 30% olyan húst minimum tartalmaznia kell, a Magyarországon forgalomba helyezhető tápnak, amely nem állati melléktermék, tehát ténylegesen hús.

2021. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én Happy Cattel kezdtem a benti, ivartalanított macskámnál. A marhásat szerette, és nagyon szépen, egészségesen cseperedett fel. Sajnos most a vírus miatt felmentek az árak, és munkanélküli is lettem, ezért Smillára váltottunk. Ezt jobban szereti, ugyanolyan egészségesnek tűnik tőle, szinte semmi változás nem történt, csak mintha lelkesebben enné. Ezt választottuk:


[link]


Gondolom ivartalanítva van és bent tartod. A macska súlyához mérve kell kimérni a napi adagot, azt nem ajánlott túllépni, mert hamar elhíznak. Én a 10kgos kiszerelést veszem, mert bevált a táp. Olyan 3 - max 4 hónapra elég, napi 90g.


Alomnak pedig a biológiailag lebomlókat ajánlom, ebből a 40literes olyan 5-6 hónapig bejár:

[link]

2021. jún. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

27/27

Köszönöm a válaszodat! Kitartást!


Ők befogadott utcacicák voltak, ivartalanítottak már, de aktívan kijárnak a kertbe (nagy kert), így az alom már nem kérdéses, azt elvégzik ott.


Kifogom próbálni ezt a tápot, abszolút meggyőztetek. Nem is hallottam előtte róla!


Egyébként a whiskast és a josi-t is állatorvos ajánlotta. Ő mondta, hogy ezek is jók együtt, és ezt használom most aktívan. Szeretik mindkettőt, de kapnak még konzervet is.

Mivel most elfogyóban vannak a tápok (kb még 1 havi adag van), így táp vásárlás előtt állok, így aktuális volt a kérdés. Ugye a whiskast láttam, hogy akciós, viszont a josi az drágult. De akkor meg van az alternatíva.


Köszönöm a válaszokat!

2021. jún. 2. 19:18
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Jól döntesz szerintem.

A Whiskas olyan a macskáknak kb, mint nekünk a Meki. Egyszer-egyszer belefér, hogy kapjon mondjuk egy alutasakost (bár vigyázni kell, van olyan macska, aki az ilyen “csak egyszer kap egyet, mert nincs más” alkalmak után csak azt az adott kaját hajlandó megenni), de rendszeresen azzal etetni nem egészséges.

2021. jún. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Azt akartam még kérdezni, hogy ezt a tápot is lehet önetetőbe tenni?
2021. jún. 5. 18:03
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Szeritnem igen. Méretre nem nagy, akkorka mint a whiskas, csak sima lapos,kerek formában.
2021. jún. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet ajànlani, akkor a Concept for life szâraztàp lenne az, 10kg/ 12000 Ft, remek összetevőkkel, semmi szemét nincs benne. Azt nem tudom milyen korú a cicàd (Whishas 1+ kép alapjàn csak feltételezhetnék), mi a Kitten- t szoktuk rendelni (9 hónaposak) a zooplusról. Ez a tâp mindig előttük van, igaz minden nap esznek főtt csirkét+ konzervet is. Ìgy szerintem teljesen rendben van az étkezêsük, plusz nyaliként mindig kapnak valamit, pl. multivitamin/szőroldó pasztàt, stb...
2021. jún. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!