Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miről lehet felismerni, ha...

Miről lehet felismerni, ha egy macska éhes?

Figyelt kérdés
2021. jún. 2. 21:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ha megmozdulok elindulnak a kajás táljaik felé, közben néznek vissza rám, hogy megyek e utánuk. Az egyik cica különböző hangokon és módokon nyávog, én ezt is megtanultam már és meg tudom különböztetni mikor mit jelez.

Próbáld te is megfigyelni a jelzéseit, ő is igyekezni fog kommunikálni veled ha látja, hogy érteni szeretnéd. Elég okosak és idővel, odafigyeléssel ki lehet velük alakítani egy közös kommunikációs formát ahol mindenki érti a másikat. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

De ilyen lehet az is ha eléd, melléd ül és néz kérlelően, ha felállsz elindul a kaja helye felé, meg amiket előttem írtak. Sokfélék :)

2021. jún. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Megzörgetem a tápos zacsit, ha éhes rohan, ha nem, akkor nem érdekli.
2021. jún. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Elég egyéni általában, de fel lehet ismerni.

Nálunk az egyik folyton követ olyankor, és nyávog. A másik síri csöndben leül a táljához és "bánatosan" néz. Sokszor nem is minket stíröl, hanem a tálat, de olyan tekintettel, mint aki a halálon mereng.

2021. jún. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Mienk a konyha közepén olyan hangerejű nyávogásba kezd mintha éppen a haláltusáját vívná.

Máskor sose hallani a hangját.

2021. jún. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Jön-megy, megy a táljához, jön hozzám, néz a tálja felé és magyaráz. Nem nyávog, inkább csak úgy nyögdécsel, méltatlankodik, hogy nem értem mit akar (persze értem, csak nem zabálhat egész nap...).

Száraz táp mindig van előtte, amikor már előáll az éhező macska szindróma és minden drámáját végig játszotta, de nem hatott, akkor durcásan nekiáll ropogtatni a szárazat és közben megvetően felnéz rám olykor.

2021. jún. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Macskák sokszor akkor is drámáznak ha nem annyira éhesek. De általában nyávognak, és ha sétálsz a konyha felé a legtöbb macska elkezd tekeregni a lábadnál.
2021. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
55%
Hát igen, a macskák eléggé creepy-n tudnak viselkedni ha éhesek :D de én így is imádom őket
2021. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Az én macskám az evős tál körül ólálkodik ha éhes. Ha meg egy másik szobába vagyok akkor odajön hozzám és nyávog. Mintha csak szólna.

Egyébként nálam is olyan hogy még van száraz kaja, de már a nedvesért nyávog.:)

2021. jún. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
cicám engem követ, kaparja a hűtőt.
2021. jún. 9. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!