Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil folyton a macskám...

Miért pisil folyton a macskám a lakásban a földre, fix helyekre?

Figyelt kérdés

Kettő van, 8 és 10 évesek. Mindkettő kandúr, ivartalanított, csak lakásban.

A gond az, hogy a 10 éves cicám amióta csak megvan pisil, és jelöl is néha, az almon kívül is. Azt tudom, hogy az ivartalanítás tud félig sikeres/sikertelen lenni, így a jelölési ösztön bizonyos szinten megmarad. Ritkán spriccel, nem is ezzel van a legnagyobb bajom. A bejáratnál van a hűtő, oda nagyon sokszor pisil, ritkán jelöl is, gondoltam már szeparációs szorongásra, a saját szagával ezen enyhít. A szobában is a sarkokba rendszeresen pisil.

Az alomba többször megy mint máshova, rengeteg fajtát kipróbáltam már, ez vált be leginkább ami jelenleg is van (premiere blue control- ez a márka amit leginkább szeret, de másik fajtáját is vehetem az is jó). A többinél talán egyszer ment bele aztán többször nem.

Szeretve vannak, egymást is nagyon szeretik, bújnak, mosdatják egymást, játszanak, szóval ezt is kizárnám, hogy a másik cica a baja, mielőtt lett volna is ugyanígy pisilt.

Változatos kajákat kapnak, több féle száraztáp van kint egyszerre, hogy kedvükre válogathassanak és ezt szeretik is. Napi kétszer kapnak alutasakosat is, abból is olyat ami az aktuális kedvenc.

Kedvesek, a pisilős is, sokat bújnak, velem alszanak, nagyon jól kijövünk. Nem ütöm őket, sose ütöttem, alapból minden szabályt betartanak kivéve ez a pisi dolog...

Teljesen kifogytam az ötletekből, próbáltam a pisis helyekre kaját rakni, megették és az üres tál mellé ment a pisi. Próbáltam oda játékokat, fekvő párnát/ágyat tenni, pár nap és ugyanaz. Próbáltam játszani vele ezeken a helyeken, le is szidtam, egyszer picit bele is nyomtam a fejét mert már elborult az agyam... Tudja jól hogy rosszat csinál, mégis megcsinálja. Vannak jobb és rosszabb időszakok, most éppen az eddigi legrosszabb időszakot éljük, feltakarítom és 10 perc múlva megint ott van a cuccos.

A kaki a helyére megy mindig, és a másik cica tökéletesen szobatiszta.

Két almostálca van, egy nagyon nagy és egy kisebb. Próbáltam több tálcát is, az érintett helyekre is, kutyapelust is de semmi nem válik be.

Kérlek segítsetek, mit hagyok ki, mi nem jó?

Egészségesek, nem fáj semmi, már voltunk dokinál emiatt többször, hátha baj van de nincs semmi. Nem hiszem hogy bosszú, vagy ha az akkor nem értem miért. Csak a földre megy, ruhát, ágyat, tárgyakat nem, csak max ha a földön van valami akkor mellé.


2021. jún. 6. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:

A feltörlésen/takarításon kívül fel is mosod a pisi helyét valamilyen szagtalanítóval? Ami semlegesíti/megszünteti a pisinek a szagát? Hipó? Domestos? Állítólag az ecet is jó, én még nem próbáltam.

Lehet, hogy a kis csibész már a szagra megy, és azt hiszi, rendben van a dolog, és ott a helye a pisinek, ahol előtte is

2021. jún. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hugykot nezesd meg, leggyakoribb ok a FLUTD megbetegedes, foleg iyen idosebb cicaknal.


Az semmikepp sem jo viszont,hogy osszevissza tobbfele tap allandoan lent van!

Nezz utana az obligat ragadozo etetesenek!

2021. jún. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Vettem ilyen szagsemlegesítő cuccot, de inkább ecettel mosom fel. Először fertőtlenítő spricnis tisztítószer aztán az ecet. Ez is lehet baj, mert sajnos a hűtő alá befolyik, oda meg nem érek be, nem tudom kivenni egyedül a hűtőt :/

A tápok kicsi tálakban vannak és szőr, csontok, emésztés, szem, vese stb fajták, mármint ami állítólag ezekre jó. Jó drágák. Naponta cserélem, de el is fogy annyira kicsi mennyiséget rakok ki. Így is baj ez? Azt gondoltam ezzel jót teszek, hogy nem egy félét adok hanem több kicsit. Persze van mellettük a fő tápjuk, az nagyobb adag.

Köszönöm a válaszokat, utánanézek ezeknek!

2021. jún. 6. 12:26
 4/9 anonim ***** válasza:

Valami stressz lehet a háttérben ha az egészsége rendben a cicának és nem az okozza. Szorongás, nem biztos a pozíciójában a közösségen belül vagy külső stressz éri.

Szerintem is fölösleges annyi féle tápot adni, egy jó minőségűt vegyél és azt kapják. Esetleg a tasakost váltogasd. Állítólag a cicák gyomra érzékeny és gond lehet a túl változatos kaja (én egyféle szárazat adok és változatos tasakost, több márka több íz, de mind minőségi, nem Felix meg ilyenek).

2021. jún. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez a sok féle táp eszembe se jutott, hogy baj lehet :( Oké, változtatok ezen.

Kapnak pl sheba-t, most az a kedvenc, de van a wild nem tudom sose mi a neve, azt szoktam adni, és figyelek hogy többségében jó minőségű és magas hústartalmú kajákat adjak. Van hogy nem eszik meg és akkor kell az olcsó szar, gondolom úgy ahogy én is megkívánom néha a mekit.

Köszönöm neked is a választ! :)

2021. jún. 6. 12:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha többféle tápot adsz, miért osztod így szét, miért nem kevered be?

Mi is többféle táppal etetünk - pl. fogkőre való tápot is kapnak a sima jó minőségű mellett. Nekünk van egy nagyméretű táptartónk, bekeverem a kettőt, és azt kapják, nem kell külön kiadagolgatni.

2021. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Más íze van, gondolom, legalábbis egybekeverve nem tetszett nekik míg külön külön szívesen eszegetik.
2021. jún. 6. 23:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha kerüli az almot, az valószìnűleg azért van, mert rossz élményre emlékezteti, például fájdalom. Ha szanaszét pisil a lakásban, az általában húgyúti betegségre utal
2021. jún. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem kerüli, a kaki mindig oda megy, és a pisi is legtöbbször. Hetente ha átlagosan veszem akkor kb 5-6 pisi van almon kívül. Ez is sok, és mostanában van több.

Az tény, hogy nagyon érzékeny az alomra, ha nem elég tiszta nem megy bele, de ez tiszta sor és ezzel semmi bajom nincs. Reggel este kiszedem plusz amikor otthon vagyok akkor napközben is.

Nincs fájdalmas nyávogás, nincs olyan sem hogy odamegy megkaparja aztán odébbáll majd megint visszatér és így többedik próbálkozásra pisil bele.

De az sem állapot, hogy állandóan orvoshoz cipeljem, kértem tegnap neki egy időpontot, jövő héten viszem, most ezt megcélozva is kivizsgálják alaposabban. Nekem is az volt az első gondolatom, hogy biztos beteg vagy fáj valami... de már többször megnézték az elmúlt évek alatt is és minden rendben volt vele. Több dokinál jártunk, biztos ami biztos alapon.

Szerintem valami lelki oka lehet, elmondani nem tudom mennyire zavar, hogy nem jövök rá és nem tudok változtatni azon vagy azokon ami miatt ezt csinálja :(

2021. jún. 8. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!