Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan segíthetnék a cicámon?

Hogyan segíthetnék a cicámon?

Figyelt kérdés

(a kérdés lehet kissé félreérthető, csak nem tudtam másképp ki írni)

Van egy macskám, házi és manie coon keverék (az orvos szerint) még csupán 5 hetes kölyök volt, mikor egy csatornábol ki mentettük, de sajnos a testvérei és az anyja már akkor halottak voltak, mikor rá találtunk. Egy időre át vittük a szomszédba, hogy az akkor nemrég fialt anya macska fogadja be, szerencsére sikerült. Később, úgy 3 hónappal már leválsztható volt, szóval úgy döntöttünk megtartjuk, be is fogadtuk a lakásba, a másik 2 cicának mellé (akik persze nem kedvelik egymást mai napig) ki is ivartalanítottuk, a mai napig itt van, jelenleg is rajtam fekszik. Ezzel nincs is gond, engem nagyon szeret, a lakásom belül követ, ha én kint vagyok, ő is ki jön, igazi kis hálás teremtés, viszont ha kint van, már megsem ismer, mintha egy idegen lennék aki bántani akarja, még akkor sem jön oda, ha a kedvenc juti falatját tartom a kezembe, ha közeledek elfut. Nem csak velem ilyen a család többi tagjával is. Ha bent van, akkor még esetleg anyukámnak és apukámnak meg engedi, hogy megfogják, de a testvéreimtől fél, és elszalad bárhol is látja őket. Mikor nővéremék haza jönnek látogatóba be bújik a szobámba az ágy alá, ki sem bújik még ha hívom se, majd csak ha el mentek. Képes akár egész nap éhen és szomjan lenni. Ez nem egészséges számára, és nekem is rossz nézni. Mit tehetnék, hogy emberekhez szokjon? Hogy ne féljen tőlük? Főleg ne tőlem, ha kint van az udvaron.

Pedig sokan vagyunk egy házban, vendégeink is vannak általában. Mindenki szereti a családban a macskákat, nálunk ők szent és sérthetetlen állatok.

Az értelmes válszokat előre is köszönöm :)



2021. jún. 11. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A macska szocializációja 7 hetes koráig tart. Ebből az első öt hét kuka, talán még bántották is őket, szerintem kész csoda, hogy idáig eljutott a barátkozásban. Öregségére várhatóan egy kicsit barátságosabb lesz majd, a mi "vadállatunkkal" legalábbis így volt.
2021. jún. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell azzal stresszelni, hogy ha vendég van és elbújik, te még babusgatni próbálod. Hagyd magára, ilyenkor arra van szüksége. A maga módján szép lassan fel fog oldódni.

Nem egészen tiszta nekem a leírásodból, hogy most pontosan mennyi idős is a cica. Ha csak hetek, vagy néhány hónap telt el a befogadása óta, akkor még bőven adhadsz neki időt. Stresszeli a környezet, stresszelik a kinti hangok, a sok ember körülötte, a többi macsek. Ezt mind szoknia kell.


Amikor én behoztam két utcacicát a meglévő "bentlakásosom" mellé, neki nagyjából fél év kellett ahhoz, hogy fújás/morgás nélkül ellegyen mellettük (az utcagyerekek meg úgy viselkedtek mint akik mindig is itt laktak), de például összebújás, nyalogatás a mai napig nincs a részéről, viszont látom, hogy előbb utóbb el fog jutni odáig is, csak nagyon kis nyámnyila.


Szerintem az idő a kulcs nálatok is.

2021. jún. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Elfelejtettem mondani, hogy én nem engedném az udvarra ameddig ennyire bizonytalan. Elég ha valamitől megrémül, rossz irányba szalad és volt cica, nincs cica.

2021. jún. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen ki hagytam az életkorát, bocsánat, most lesz augusztusban 2 éves, legalábbis az orvos szerint valamikor 2019 augusztusában vagy júliusa végén születhetett, mi szeptember elején találtunk rá. Azt még el felejtettem hozzá tenni, míg kicsi kölyök volt, úgy kb fél éves koráig barátságos kis cica volt, jobban oda ment az emberekhez. Mióta be került hozzánk a lakásba azóta kezdett el félni, és a mai napig ilyen. Pedig azt gondolnánk ennyi idő alatt sikerült hozzá szoknia a hangzavarhoz(másfél év alatt). Ugye említettem van rajta kívül még 2 cicánk is bent, ők ivartalanított kislányok (egy 8 éves ragamuffin és egy 3 éves exotic rövidszőrű perzsa) az idősebb cicánk 5 évig volt egyedül, nagyon barátságos és kedves cica volt, mikor ide került a 3 évesünk, akkor kezdett el ideges lenni, többször is morog ránk is. Nem probáltuk őket összeszokatni, mivel egész sokat voltak bent, és úgy gondoltuk majd maguk össze barátkoznak. Persze ez a mai napig nem sikerült. Ezután jött az új cica, bolyhos, és a 8 évesünk még agresszívabb lett, de csak inkább akkor, ha a közelében volt bármelyik másik cica is. A 3 évesünk sem kedveli bolyhost, de még mindig jobban megtűrte. A kellő távolságot mind a 3an megtartják egymás között, mikor esznek is szépen ki várják a sorukat. Vissza térve Bolyhosra, az udvart nem tudjuk megszüntetni, mivel állandóan kivágyik, már mióta be hoztuk azóta, ez biztos azért van, mert mikor még a nevelőanyjával volt, egy fűtött kamrában éltek, amin volt egy macska ajtó, és az anyacica sokszor vitte ki a kölykeit az udvarra. Próbáltuk nem kiengedni, mikor észre vettük, hogy kint osonva és felvé lépked, mindig zárva volt a teraszra kivezető ajtó, de amint ki nyílt, ő gyorsan ki rohant a lábunk között, és onnantól már csak este lehetett össze szedni, de van amikor este sem akar be jönni. 😕
2021. jún. 12. 16:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan cicák, akik egyszerűen visszahúzódóak. A miénk pár naposan került a menhelyi gondozójához, ahol aranyélete volt, szóval nem valószínű, hogy rossz emlékekről van szó. Nálunk se bántotta soha senki, mégis sokáig csak engem és a párom engedett közel magához, mindenki mástól elfutott, elbújt. Most egyéves, azokkal már javult a helyzet, akik gyakran jönnek hozzánk, hozzájuk szép óvatosan oda is megy már (de simogatni senki se tudja rajtunk kívül), a teljesen idegeneknél is előmerészkedik a szekrény alól, de úgy néz ki, egyelőre ennyi.
2021. jún. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!