Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha valakinek a telkén ellik...

Ha valakinek a telkén ellik valaki más macskája, akkor a kölykök kinek a tulajdonát képezik?

Figyelt kérdés

Láttam már ilyeneket, hogy valakinek a kamrájában hozta világra a kölykeit más valaki kóborló macskája.

Nálunk is be szoktak menni a kamrába idegen macskák, és a napokban hallom este hogy "készülnek" a kicsik.


Ha neadjisten a mi ingatlanunkban jönnek világra, akkor a mi macskáinknak számítanak? Kötelezhetne az anyamacska tulajdonosa arra, hogy odaadjam neki őket?

Kinek meddig terjednek a jogai ilyen helyzetekben?


2021. jún. 11. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha valakinek összevissza kóborol a macskája, nincs ivartalanítva, és olyannyira nem érzi magát a cica biztonságban a saját "gazdájánál", hogy egy idegen fáskamrába megy inkább elleni, ott a "gazda" nem fog kaparni azért, hogy a kölyökmacskák az övé lehessenek.
2021. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

Nem véletlenül nem használtam a "gazda" szót.. ;)

2021. jún. 11. 16:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudja igazolni, hogy az állat az övé, akkor természetesen az utódok is őt illetik.. de biztos lesz chip és oltás egy ilyen cicában..... :D
2021. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvalóan a macska tulajdonoda a tulajdonosa a kicsiknek is.. anyám, ilyen sötét kérdést.. és ha utcán ellik, akkor az államé a sok kölyök?


Viszont tulajdont csak chippel lehet bizonyítani, bemondásra nem.


Elég abszurd lenne, ha ami más telkére kerül, az onnantól az övé.. Honnan vettél ilyen marhaságot? Ha betolom a szomszéd biciklijét a telkemre, az enyém lesz?

2021. jún. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Eltelt egy hónap a többi halnak nincs semmi baja kezdek megnyugodni talán a többi nem kapja el
2021. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát... Ha a macskának van gazdája, akkor a kölykök az ő tulajdonosa (te meg kérhetsz tőle mindenféle jogcímen kompenzációt)
2021. jún. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#4


"állattartó: az állat tulajdonosa, illetve aki az állatot vagy az állatállományt gondozza, felügyeli;" (Állatvédelmi törvény)


Ha se nem gondozza, se nem felügyeli, akkor számomra nem olyan egyértelmű. Inkább kóbor állatnak tekinteném.

2021. jún. 14. 12:07
 8/11 anonim ***** válasza:

"az állat tulajdonosa"


Tudod ha nekem van macskám, de meglóg és más gondoskodik róla, attól még az én macskám lesz. Ugyanúgy, akinek van 500 disznója és nem maga ganézza ki mindent, attól még az övéi.


Ne nyúld be mások állatait, nagyon max add be menhelyre, ha veszélyezteti őket szerinted a gazdája!

2021. jún. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

Pont ez lenne a célom hasonló esetben - még meg is tartanám őket, imádom a cicákat, de bent nem lehetnének mert erősen allergiás vagyok, kint pedig életveszély számukra (forgalmas út).

Csak nem akarnám "megütni a bokám".

2021. jún. 14. 12:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Lol, eddig azt hittem jobb életet biztosítanál nekik, de csak menhelyre vinnéd.. Azokból a cicákból ugyanolyan kijárós macska lesz, hacsak nem budapestiek vagytok.. De gyakran még akkor is.
2021. jún. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!