Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet veszett a macskám?...

Lehet veszett a macskám? Elkaphattam tőle?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves terhes lány macskám, kb egy hete furcsán viselkedik, sokat van kint és szinte csak enni jár be a lakásba. Nem viselkedik agresszívan viszont mostanában nem is nagyon foglalkozik velem, ha szólok hozzá sem érdekli, pedig régebben bújós volt. Nem tudom, hogy a terhesség miatt ilyen vagy esetleg megharaphatta egy másik macska és veszett lett. Sebeket nem találtam rajta. Tervezem orvoshoz vinni, viszont a mai napon arcon tüsszentett, megmostam az arcom de félek, ha veszett akkor véletlen elkaphattam tőle. Volt már valaki akinek így viselkedett a macskája? Illetve a tüsszentéstől elkaphattam bármit? Légyszi a trollok ne kommenteljenek.

2021. jún. 20. 00:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%

Most már véged van,3 hét múlva habzó szájjal fogod torkon harapni az egész családodat :)


A cicának nincs baja ne aggódj.

A veszettség pláne nem ilyen.

2021. jún. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

Semmi ilyen jellegű baja nincs, így el sem kaphattad.


A "nagyobb gond", hogy vemhes...

2021. jún. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Veszettséget csak úgy tudnál elkapni, ha megharapna. Amúgy meg semmi erre utaló jelet nem mutat, ha itt az ideje a szülésnek újra bújós lesz.
2021. jún. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! remélem tényleg semmi baja/bajunk.. most nagyon félek és nem tudom mit tegyek. ami miatt aggódok, hogy inni nem nagyon láttam (igaz nem is állok mögötte minden percben) és azt írták a neten, hogy az lehet a betegség jele, és a szememen keresztül akár be is juthatott a szervezetembe. lehet túlreagálom de tényleg félek.
2021. jún. 20. 01:23
 5/24 anonim válasza:
100%

Allatorvosi asszisztens vagyok. Nem veszett a macska. Te sem vagy az.

Ha inni nem latod az se gaz. Amelyik macska eszik, az iszik is. Forditva elo szokott fordulni, hogy sokat iszik de nen eszik.

2021. jún. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

A veszettség nem cseppfertőzéssel terjed.

Ellenben neked fingod sincs a macskákról, úgyhogy baromira nem kéne szaporítani, pláne hogy egy amúgy sem fiatal anyaállatról beszélünk...

Ha amúgy is tervezed orvoshoz vinni, egyúttal kérj időpontot ivartalanításra is.

2021. jún. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

5. köszönöm a választ!


6. neked is köszi, de tisztázzunk le valamit, nem a macskákról nem tudok semmit hanem a veszettségrôl/veszett állatokról, és nézd el nekem ha pánikolok és hülyének tûnök, fél éve vesztettem el a családom és nem szeretném ha neki is baja lenne (meg nekem sem) A szaporításról meg annyit, hogy nem rajtam múlott..mivel ki is jár hát megtörtént a dolog.

2021. jún. 20. 01:56
 8/24 anonim ***** válasza:
77%

7, De, csakis rajtad múlott, egyrészt mert felelőtlenül kicsapod kóborolni, másrészt meg ha már így teszel, nem volt annyi eszed, hogy évekkel ezelőtt ivartalanítsd.

Te vagy a gazda, neked kéne eszednek lennie, a macska nem pironkodó szűzleány, hogy jahaajh, nem akarok vemhesülni, most csak picit mássz rám...

(És akkor még nem említettem a macska aidset és a többi finomságot, aminek folyamatosan kiteszed a macskádat.)


Ha tényleg annyira óvnád, hogy ne legyen baja, akkor fel sem merült volna a kérdés.

Eleve: kinti macska miért is nincs beoltva veszettség ellen...? Na ugye. Gondolom, semmi más ellen se.

2021. jún. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Az túlzás, hogy “kicsapom”. kertes ház ellenére hosszú nem járt ki... nyilván én vagyok a gyökér mert nem lett ivartalanítva amikor befogtam az autópályán kiskorába, és oltva se volt mert mint írtam, a kertbe se tehette ki a lábát eddig, de megtalálta a módját hogy kijusson.
2021. jún. 20. 02:09
 10/24 A kérdező kommentje:

hosszú évekig*

És igen azóta kijár, ezért is tervezem orvoshozz vinni...

2021. jún. 20. 02:11
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!