Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A teljes macskaalmot milyen...

A teljes macskaalmot milyen időközönként kell lecserélni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nem csak kilapátolni a piszkot, hanem teljesen újjal feltölteni.

Erre milyen gyakran kell sort keríteni? Szükséges egyáltalán?



2021. jún. 21. 23:50
1 2
 1/14 Bellatrix:3 ***** válasza:
100%

Én hetente cserélem. De kinek mi. Engem zavar, hogy a hét vége felé már elég koszos. Ezt szoktam meg, na meg a macska is. Neki is igénye van a tiszta alomra meg nekem is a tisztaságra meg nem találom elégnek, hogy csak a cuccost lapátolom ki így heti egyszer fullos alom takarítást csinálok nem telik több időbe mint 30 perc.

Lehet ezt máshogy is persze, nekünk ez vált be.

2021. jún. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerőseim hetente cserélik
2021. jún. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is hetente cserélem.
2021. jún. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Mi havonta cseréljük a teljes almot, olyankor kisúrolom az egész alomdobozt is.

Macska és alomfüggő, jól(!) csomósodó alomnál, ha figyelsz a rendszeres utántöltésre, jóval tovább bírja, mint egy szilikátos pl (hiszen az magába szívja a pisit).

2021. jún. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hetente érdemes. A koszos részeket naponta kiszedem, de a hét vége felé már érződik, hogy régi, és a macska se megy bele olyan szívesen, mint amikor ki van sikálva az egész, és érintetlen alommal van feltöltve.
2021. jún. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi hetente szoktuk cserélni.
2021. jún. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én 1-2 havonta, akkor kisikálom az almostálcákat is. Olyan almot használok ami nagyon jól összeáll, mármint a pisi csomókba és azt vettem észre hogy nem megy le az aljára igazán semmi, két elég nagy méretű tálcánk van, hetente töltök rá hogy legyen miben ásniuk.

Viszont most gondolkodom hogy veszek egy harmadik kisebbet is, és kipróbálom a dm-es almot, elvileg elég hetente cserélni és hozzá se kell addig nyúlni, a pisi elporlad és lemegy az aljára. Kiváncsi vagyok :D

Ebben a melegben gyakrabban mosom ki inkább az egészet, nem kockáztatok.

2021. jún. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hetente újat rakok, akkor fertőtlenítek, kaksit kiszedem naponta, pisit magába szívja az alom. A cicám is szereti a tisztaságot, nemcsak én, én is azt vettem észre, ahogy más is, hogy hét vége felé nem szívesen megy bele, nekem volt, hogy jött oda panaszosan nyávogva pisilés után, hogy cseréljem, pedig 1 hetes volt az alom, mivel nekik jobb a szaglásuk, mint a miénk, elképzelem, mit szagolhat 1 hetes alomnál, hiába nincs kaki, azért ő a pisit érzi, hiába szívja be az alom magába 90%-ban.
2021. jún. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8: Nálunk is ez van. Mondjuk neki két tálcája van, egy kis dologra és egy nagy dologra. De a hét vége felé már inkább átmegy pisilni a nagy dolgos tálcájába, mert nem találja elég tisztának a pisilős almot.
2021. jún. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hetente egyszer, de volt már, hogy kétszer is. Attól függ, van e már szaga, vagy volt e fosi :)
2021. jún. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!