Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meleg ellen benti cica esetében?

Meleg ellen benti cica esetében?

Figyelt kérdés

Mivel tudnék segíteni a cicámon, hogy ne legyen melege?

A hűsítő matracokra nem fekszik rá. Gondoltam rá hogy veszek itatókutat, de abban is ugyanúgy felmelegszik a víz és nem inna többet mint most..


2021. jún. 22. 12:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A macska alapvetően kedveli a meleget. Gondolj bele télen a 60 fokos radiátoron is elvan... Akkor nem hiszem, h ez a kis nyári meleg akkora gondot okozna neki. Amikor liheg nyilván már melege van, de ilyenkor iszik magától is, csak biztosíts neki friss hideg vizet mindig.
2021. jún. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Napközben általában egyedül van vagy szüleimmel. Mi úgy szoktuk csinálni, hogy reggel 9 óra fele minden redőnyt lehúzunk, 1-2 redőnyt szoktunk annyira hagyni, hogy legyen bent kis fény és tudjon a cica nézelődni. Este pedig mindegyiket felhúzzuk, hogy jöjjön be egy kis friss levegő. Így nagyon tetszik neki. Az tapasztaltam, hogy ha melege van, akkor az ablakban vagy a földön alszik, viszont tegnap is inkább velem aludt. Egyébként pedig rendszeresen fésülöm, sokszor úgy, hogy kis vizet öntök a kefére. Mindig friss víz van előtte és max akkor megyünk ki az udvarba, ha már nem süt oda a nap.

A jeges vizet inkább hanyagold, de írtak nagyon hasznos válaszokat előttem!

2021. jún. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem simán lehet melege.. Én is télen imádom a gyógyvíz negyven fokos melegét, nyáron meg 32 fokban már megpusztulok a hőségtől.


Imádom a 20-23 fokot kint a szabad levegőn pólóban és rövidnadrágban, de 27-28 fokos víz az fagyos, bele nem mennék:)


Az én macskám sem bírja a meleg levegőt nyáron, kifekszik és sokat alszik, elnyúlik a parkettán, kövön.. télen atótl még ugyanúgy a radiátoron melegszik összekuporodva.


Ez van!

2021. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem minden macska bírja a meleget, normális ha liheg, ugyanúgy hűtik magukat mint a kutyák, mert izzadni nem tudnak.

Én ilyenkor bevizezem a szőrüket, akár egy vizes törölközővel, így picit a ventillátor elé állunk, csak pár percre. Vagy nedves ruhát terítek le amire rá tudnak feküdni, némi erőszak szükséges, rányomom őket aztán már értik hogy ez hűsít és boldogan kinyúlnak rajta :D

Írtak előttem is jókat :)

De amiatt hogy liheg ne aggódj, melege van nagyon csak annyit jelent, és így tudja magának enyhíteni, nem fog felfordulni, jól bírják nagyon a meleget. Próbáld ki a tippeket, valamelyik csak bejön a cicádnak is :)

2021. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!