Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kóbor kandúr cica felismeri...

A kóbor kandúr cica felismeri a kölykeit?

Figyelt kérdés
2021. jún. 25. 09:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Jó kérdés. Etetem a kertben a nem saját cicákat. Egyszer besikerült egy korai alom, miskárolás előtt. Az anyacica, akit a szomszédasszony Mucus-nak nevezett, nem volt jó anya. A kandúr, aki 8-10 szomszédban is uralta a terepet, gyakran tanyázott ekkor nálunk a gyerekeivel. Hozott elő egeret is, hogy játszanak vele, vadásztatta őket. Meg a diófára is ő tanította felmászni őket. Néha úgy kellett leszedni a kicsiket, mert lejönni nem mertek :-) De gyakran hűsölt a gyerekeivel a diófa árnyékában is... Ő határozottan felismerte a gyerekeit, és vigyázott rájuk, tanította őket.
2021. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Miss Endzsi ***** válasza:
91%
Nálunk a másik utcából van az apacica, felismerte a kölykeit, mindig jön szétnézni rendben van-e minden. Megvédi őket, elzavarja az idetévedőket:D
2021. jún. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk mindig az anya foglalkozott a kölykökkel, a kandúr meg le se szrta, vagy még fújt is rájuk, bántani nem bántotta őket egyszer sem.

Szóval én azt mondanám,hogy legtöbbször nem, de vannak ellenpéldák.

2021. jún. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
A mi udvarunkon leellett egy macska. A mi ivartalanított kandúrunknak kiköpött másai a kicsik. Olyan mint egy kis csalad apa anya és a gyerekek. A kandúr befogadta őket a területére és gondozza is őket. Pedig nem az ő kölykei.
2021. jún. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Nekem felismerte őket. 2, teljesen egyetértek veled, nálunk is mindig védte, mint egy apatigris.

Más kiscicát sem nagyon bántott, ha más apától volt, ugyan úgy kezelte mint a sajátját, mindig ott volt az anyjuk és a kicsik mellett.

2021. jún. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Nekem nem a kölykét, kb két éves kandúr cicc mellé lett másik pincuri, mosdatta, gondoskodott róla mintha az anyja lenne, a kicsi még cicit is keresett rajta, ezen meglepődött de hagyta magát :D Tanítgatta, játszott vele.

Szerintem macskafüggő ez is mint sokminden más :)

2021. jún. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%
nem nem ismeri fel
2021. jún. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
16%
Nem ismeri fel. A macskában nincs "apai ösztön". A saját kölykeit is képes megölni, ha megtalálja az újszülött cicákat.
2021. jún. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
9%
sok nyomorék macska.uzi , mivan fáj hogy a kis öljószág nem az aminek hiszitek
2021. jún. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

8-as vagyok


A lepontozóknak bemásolok ide egy szövegrészt egy állatorvos írásából:

"Az anyamacska egyébként a kandúrok elől szokta elrejteni a kicsiket, mert ha a kandúr megöli a kiscicát, akkor a nőstény hamarabb lesz párzóképes"


[link]

2021. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!