Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kéne tenni ebben a helyzet...

Mit kéne tenni ebben a helyzetben a kiscicával?

Figyelt kérdés

5 kis cicát mentettünk, az anyukájuk meghalt. A cicákból 1 abba hagyta a cumizást pár nap után és kb 10 óra leforgása után meghalt.

(Nyílván édesanyukám végig próbálta etetni, de egyszerűen nem akart)


Már 10 naposak és egy másik cicánál is elkezdődött ez az étvágytalanság.


Előző 2 étkezésen keveset evett (vagyis ivott) és a legutóbbinál már egyátalán nem.


Eddig 3 óránként ettek.


Orvoshoz édesanyukám nem tud elmenni most vasárnap este, rettenetesen sokat kéne utazni és kocsival nem rendelkezik. Én távol vagyok, szintén kocsi nélkül.


Mit lehet ebben a helyzetben tenni? Ő is szép lassan kiszárad? Hogy lehet rábírni az evésre?


37 fokos cicatejet helyettesítő tápszert kapnak enni.



2021. jún. 27. 23:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Lehet betegek parvósok, vagy valami :(
2021. jún. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Van egy kb 8 hónapos cica is a házban. Tehát el kéne tőlük különíteni?


Nem nagyon érintkeznek, de 1-2x megszagolta őket és bement hozzájuk felügyelet alatt.

2021. jún. 27. 23:54
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
Max egy plüss cicát tegyél mellé, amit beleforgatsz valamibe, amiről tudod, hogy az anyjuk is feküdt. Ezt csináltam egy 2 vagy 3 hetes cicával, de neki már adtunk kicsi kenőmájast és tehén tejet. Megerősödött, felnőtt és elég sokáig is élt. Bár ők 10 naposan nagyon picikék, nem tudom kibírják e. Esetleg olyan macskát odavinni, aminek nemrég elpusztultak a kölykei, talán elfogadja őket. De láttam már olyat is, hogy egy kutya szoptatta őket. Az én kutyámat, mikor pár hetes volt a macskám kezdte el szoptatni. Elég érdekes látni, de van ilyen.
2021. jún. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Elkülönítés tényleg jó lenne mert mi van ha a mentett cicáktól elkapnak valamit az egészségesek. Szűrés után majd össze engedheted őket
2021. jún. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Ingerli a feneküket nedves ronggyal? Tudnak kakilni?
2021. jún. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, de mivel 4-en vannak egy helyen nem lehet tudni, hogy a beteg cica kakilt-e.


Azt hallottam, hogy nagy a hasa, de mintha könnyebb lenne mint a többiek.

2021. jún. 28. 00:09
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Akkor azt a cicát el kell különíteni.
2021. jún. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A másik cica evés helyett “dagasztott” a lábaival és most ő is ezt csinálja
2021. jún. 28. 00:23
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Féreghajtót adott nekik?

Holnap reggel én mindenképp elvinném őket orvoshoz, megkérnék valakit hogy vigyen el, vagy hívnék taxit. Esetleg kihívnék egy orvost házhoz.

2021. jún. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
A legjobb egy pótmama cica lenne, most kismacska szezon van, hátha valakiknél lenne helyük akár külön is.
2021. jún. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!