Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egyetemistaként egyedül fogok...

Egyetemistaként egyedül fogok élni, ezért szeretnék egy macskát, csakhogy? Többi lenn.

Figyelt kérdés
csakhogy félek mi lesz, ha én hazajövök a hétvégére, vagy esetleg egy hosszabb szünetre, akkor ugye haza kellene hoznom őt, 120 kilométerre lakok Pesttől, otthon van egy barátságos kiskutyám. Valakinek tapasztalatok? Ezt hogy oldanátok meg? Péntek délutántól vasárnap estig sok kajával, sok vízzel és tiszta alommal ott lehet őt hagyni vagy akkor is haza kellene hoznom?

2014. jún. 23. 10:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy egyedül a lakásba bezárva nem hagynék egy állatot egy egész hétvégére.

Kiboríthatja a vizét, ott maradhat szomjazva, rosszul lehet, elrághatja az elektromos vezetéket, kigyulladhat a lakás és bent ég stb.

Ezek persze valószínűleg nem történnek meg, de sosem lehet tudni.

2014. jún. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Rendszeresen három napra nem lehet egyedül hagyni a macskát. Nem osztja be magának a kaját, az első nap megeszik mindent, akármennyit teszel ki, aztán két napig éhezik. Arról nem beszélve, hogy halál unalmas egy cicának egy lakásban minden héten három nap egyedül. Ha mindenáron cicát akarsz, inkább vegyél egy hordozót, otthon meg majd összebarátkozik a kutyussal. Bár a heti két utazás sem lehet túl nagy öröm egy macskának.
2014. jún. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És esetleg tudtok ajánlani valami állatkát, akinek ez nem lenne gond? (nyilván nem halat, hanem valami dédelgetnivalót)
2014. jún. 23. 10:56
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Két három nap még megoldható,úgy hogy több olyan edényekben hagysz vizet amit nem tud kiborítani, sokkal több kaját-tápot teszel ki neki mint amennyit képes lenne megenni, és két-három almost. Ilyen körülmények közé én menhelyes idősebb 8-10 éves ivartalanított macskát javasolnék, az nem fog már randalírozni, hanem javarészt alszik. fiatal cicától viszont nem nagyon tudnál tanulni.

De 2-3 naptól hosszabb idő illetve vakációs szünet esetén célszerűbb rábízni valakire, adni egy kulcsot, valakinek, hogy nézzen rá.

A lakást meg úgy kell ott hagyni, hogy el legygenek pakolva a rá nézvést balesetveszélyes dolgok, illetve macskajátékokat biztosítani, hogy lefoglalhassa magát.

2014. jún. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Miért nem viszed haza magaddal?
2014. jún. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mert szerintem nagyon megterhelő lenne neki és nekem is nagy macera lenne.
2014. jún. 23. 12:40
 7/14 anonim válasza:
Szeritem vidd haza magaddal
2014. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha fiatalon hozza van szoktatva az utazashoz, akkor nem lenne megterhelo neki. A magany megterhelobb.
2014. jún. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jobban érzi magát melletted utazva, mint egyedül. Vagy keresel valaki ismerőst, akkor hétvégente vigyáz rá.

Azt mondod hosszabb szünetre is hazamész, akkor is magára hagynád?


Sokkal jobb neked is és a cicádnak (vagy bármilyen más állatodnak), ha veled lehet. Vagy ha neked ez teher, akkor ne legyen még állatod.

2014. jún. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én 160 km-re lakom Pesttől és soha nem hagytam otthon egyedül. Legtöbbször megoldom, hogy valaki vigyázzon rá egész nap, de ha úgy adódik, akkor hazahozom. Nem szereti az utazást, vagyis inkább a szállítóba való bezártságot, ezért az út negyedét végignyávogja. Ez van. Egyszer fordult meg a fejemben, hogy otthon hagyom 1 egész napra (24 óra), de nem tettem meg, mert úgy tekintek rá, mint a gyerekemre, őt sem hagynám otthon! Vidd haza, úgy nem kell aggódnod érte.
2014. jún. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!