Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kell ilyenkor a macskával...

Mit kell ilyenkor a macskával csinálni?

Figyelt kérdés

Van egy majdnem 1 éves fiú cicánk, aki MÉG nincs ivartalanítva. Gyakran alszik a szobámban, és mostanában elég furcsán viselkedik. Minden éjjel felkel, és én eddig azt hittem, hogy verekedni akar, de 2-3 napja arra lettem figyelmes, hogy a kezem kezdi el harapdálni, és maga alá akarja húzni. Attól félek, hogy tudjátok, meg akarja hágni a kezem. Én ilyenkor eltoltam magamtól, és kivittem a nappaliba.

Ha ilyet tapasztalok, mit tegyek legközelebb?


2021. júl. 5. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Legközelebb vidd el ivartalanítani. Holnap telefon a dokinak.
2021. júl. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
lehet hogy kéne golyózni
2021. júl. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Ivartalanitani kell mihamarabb
2021. júl. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 AnimeOtaku Love válasza:
82%
ivartalanítani kell
2021. júl. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

6-7-8 hónapos korban érdemes lett volna ivartalanítani, 1 évesen már lehet késő és ez a dugó mozdulat megmarad. Legalábbis nekem volt olyan cicám akinél ez így berögzült, bizonyos anyagokra ráizgult, pár táskámra is :D /Anno a szüleim 1 éves kora után vitték csak el, mert jelölt, én meg ekkor kb 6 éves voltam csak szóval sok beleszólásom nem volt./

Igaza van az előttem hozzászólóknak, mihamarabb vidd dokihoz, nem jó neki sem ez :/ És már kezdenek dübörögni nála a hormonok, ez ennél csak rosszabb lesz.

Úgy egyébként szólj rá, egy hangos “au” is jó, higgye csak hogy fájdalmat okoz neked ezzel, ez a legegyszerűbb.

2021. júl. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Használod a "nem!" kifejezést.

Ha meg akarja hágni, akkor is közölheted, hogy nem, ezt nem fogod eltűrni.


Egyébként igen, az ivartalanítás sem árt, főleg, ha nem valami okleveles tenyészmacska.


yah igen. Örülj, hogy csak ezt csinálja, és nem jelöli össze vizelettel az egész lakást.

2021. júl. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha nagyon "erőszakos", mikor csinálja picit! lespriccelheted vízzel, vagy koppints az orrára egy határozott nem! kíséretében.


Ez nem fáj nekik, épp annyira kellemetlen csupán, hogy összetársítsa dugóreflex = rossz érzés.

2021. júl. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!