Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskát könnyű elszeretni...

A macskát könnyű elszeretni és befogni a háztól?

Figyelt kérdés
2021. júl. 22. 02:38
 1/4 anonim válasza:
87%
Ha jobban tartod mint ahol van könnyen odaszokhat.
2021. júl. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én bárhogy is próbálom megszelídíteni a szomszéd macskáját, sehogy nem megy. Csalogattam kajával, meg szépen lassan próbáltam megközelíteni hogy megsimogassam, de mindig elszalad. De viszont gyakran átjár, nyugodtan sétálgat az udvarunkon, lefekszik, evett a kajából amit adtam neki, de egy-két méternél közelebb nem sikerült megközelíteni még 1 év alatt sem, pedig semmilyen ráutaló magatartást nem tettem arra, hogy bántani akarnám, de még a hangomat se emeltem fel.
2021. júl. 22. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Gyerekkoromban eltűnt a cicánk. Kb. egy év múlva megjelent az ajtó előtt, látszott, hogy nem csavargott,rendben volt. Biztosan ő volt, mert voltak jellegzetes jegyei.
2021. júl. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Macskája válogatja.

Nekem jelenleg szobacicám van, szóval nem áll fenn annak a lehetősége, hogy valaki "elszeretné", mert nem megy ki a lakásból. De ő például nagyon ragaszkodó cica, egyke volt az alomban, és egy hónap alatt nagyon összeszoktunk, követ mindenhová, a kezemből eszik, és bár másokkal is könnyen barátkozik, de nagyon, nagyon ragaszkodós, és akkor is sír utánam, amikor csak a másik szobában takarítok (de a hangomat azért hallja). Ha elmegyek, akkor meg a bejárati ajtónál ücsörög. Persze ez zárt hely, és mások a körülmények, de szerintem őt kinti macskaként se lehetne nagyon elszoktatni, még az általa ismert ételt is bizalmatlanul fogadja el mástól, szagolgatja, mielőtt megenné, még a nagymamámtól is, aki egyébként itt él, és naponta találkoznak. Vannak egygazdis személyiségű ciccek.

Viszont pl rendszeresen jártam vidékre, ott volt 2 macska, akiket 3-4 házban is etettek, velük hamar összebarátkoztam, egy ugrókötélnek volt egy műanyag vége, ami csörögve csapódott a kőnek, na azt nagyon szerették, és sokat kergették, csak én játszottam velük, és állandóan jöttek utánam, két hét után már szinte csak abban a kertben voltak. Na hát velük szerintem könnyű dolga volt az embernek, elfogadtak mindenkitől mindent, és azért szoktak hozzám, mert foglalkoztam velük, valszeg egyedüliként a környezetükben.

Szóval függ ez a személyiségüktől is, de attól is, mennyit foglalkoznak velük a már meglévő helyen. Én 2 hetet voltam a faluban azon a nyáron, amikor velük összebarátkoztam, jövőre mentem legközelebb. Amikor megjöttem, és arra jártak a cicák, megismertek, mert odajöttek dörgölőzni, és utána futottak a kint lévő ugrókötél felé, hogy játsszunk.

2021. júl. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!