Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a macskámnak?

Mi lehet a baja a macskámnak?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy furán mozog, mintha le lenne fagyva, koordinálatlan es ki vannak tágulva a pupillái. Amikor felvettem, remegett és nagyon vert a szíve. Letettem, akkor elindult kúszómászásban, felegyenesedett, de majdnem osszeesett. Fölvettem újra, kicsit rongybaba feelingje volt, de elkezdett dorombolni és úgy tűnt, megnyugodott. Aztán felugrott a kád szélére, de megint majdnem összeesett. Egy darabig feküdt, aztán felkelt enni, megnyitottam neki a csapot és ivott is, és most úgy tűnik, nagyjából rendbe jött.

Rohantam volna vele orvoshoz, de az egész nyomorult megyében nincs állatorvosi ügyelet. Reggel természetesen első dolgom lesz, de egész éjjel virrasztani fogok vele és hátha addig valakinek van hasonló tapasztalata vagy ötlete, hogy mi lehetett ez.

Egyébként 7 éves, oltott (kombinált), ivartalanított benti cica, asztmán kívül más baja nincs, de azt kezeljük.


2021. júl. 22. 23:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mérgezésnek tűnik. Nem ehetett meg valami vegyszert, mérgező virágot, ilyesmit?
2021. júl. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos attól hogy egy cica dorombol az nem jelent mindig jót.

Folyamatosan figyeld, ha van otthon macskafü kicsit szórj le a helyére ahol pihizik-alszik, kicsit jobb kedve lesz tőle. Mindenképpen javaslom holnap reggel az állatorvost. Drukkolok hogy ne legyen semmi baja!

2021. júl. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

J-N-Sz megye?:/


Lehet valami vegyszerbe belenyalt, és az produkálja ezt.

2021. júl. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszt!

Nem hiszem, nincs elérhető magasságban semmilyen növényünk, se semmi mas, amit megehetett volna. Persze semmit nem lehet kizárni, simán találhatott valamit. Evett, mielőtt rosszul lett, de ugyanazt, amit reggel és a masik macska is ugyanazt kapta, de neki semmi baja nem lett.

2021. júl. 23. 00:21
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Most az ölemben alszik, figyelni fogom egész éjjel.


Baranya megye, pedig itt még nem is olyan rég volt 0-24 ügyelet Mohácson, de jelenleg szünetel. Hívogattam mindenfele számot, amit a neten találtam, de elvileg legközelebb Dunaföldváron van ügyelet.

2021. júl. 23. 00:23
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A dunaföldvári helyett inkább a székesfehérvárit ajánlom, földvárral majdnem mindenkinek rossz tapasztalatai vannak.

Nekem a mérgezésen kívül még az epilepsziás roham jutott eszembe lehetséges oknak.

2021. júl. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy veszi a levegőt? Nem hallasz szörcsögést?

Ha kér enni ne adj neki, kitudja milyen viszgálatokat végeznek rajta reggel, jobb ha üres a pocija.

2021. júl. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Nekem akkor csinált így mikor bolha elleni szert csepegtettem a tarkójára. Allergiát váltott ki nála, olyan mint a mérgezés látszatra. Lemostam és jobban lett.
2021. júl. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A légzése normális (már amennyire asztmás macskának normális lehet), szundizik az ölemben. Megsimogattam, nyújtózott, dorombol.

Úgy tűnt, hogy rendben van, mielőtt elaludt. Nyávogott, hogy nyissam meg a csapot, a pupillája is visszaállt és rendesen tudott ugrani is. Kb. 10-15 percig tartott a rossz állapot, utána elég hamar teljesen helyrejött.

2021. júl. 23. 00:36
 10/13 A kérdező kommentje:
Úgy vettem észre, hogy valami nem stimmel, hogy az arcát dörzsölte a kezével, mint mosakodásnál, mintha valami bántaná az orrát és utána mintha a saját bajszát próbálta volna "tépni".
2021. júl. 23. 00:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!